Şimdi Ara

Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
628
Cevap
33
Favori
345.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ticari araçlara yetki belgesi almanız şart.
  • Platinium kullanıcısına yanıt
    dün tekirdağ istanbul arası bir istasyonu son anda gördüm. yanımdaki arkadaşla konuşuyordum görmedim. girişi kaçırdım ama istasyonun yanında durdum. gittim girişi kaçırdım geri gelebilirim. dedim. plakamı söyledim. muhtemelen K belgesini kontrol ettiler ve sildiler. SRC, K belgesi;Psikoteknik hepsi tam hepsini almıştım. gidebilirsiniz girmenize gerek yok. dikkatli olun kaçırmayın dedi. yolladılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbayrakoglu -- 31 Ekim 2016; 22:01:16 >
  • rbayrakoglu R kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle kaçırabilirsin insanlık hali ama farkettiğin anda dur yaya olarak git durumu söyle.
  • e devlet üzerinde yada başka sitede, kaçak geçiş veya cezaları nereden görebiliriz.
    Kef14 kullanıcısına yanıt
    Konu sapmasın bu dedikleriniz karayolarına girer.Biz ulaştırma bakanlığına bağlıyız.Bu konuda bilgimiz yok çünkü devamlı bu mevzuat değişti.Yanlış bilgi vermek istemiyoruz.Mevzuatada hakim değiliz doğal olarak.
  • hocam bizim fiat fiorino hafif ticari aracimiz var. ruhsatta hususi kamyonet olarak geciyor. kantar gordugumuz zaman girmek zorunlulugumuz var mi. tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperpusat A kullanıcısına yanıt
    Girme zorunluluğunuz var.
  • unforgiven_41 hocam kolay gelsin.. bu konuyu açtığın için ve böyle korkulu rüya olan konulara aydınlık getirdiğin için teşekkür ederim.

benim bir sorum olacak yardımcı olursan sevinirim..

bir firma kurduk, firma babamın üzerine ve babamın üzerine ruhsatı ticari olarak işlenmiş 15m3 fiat ducato panelvan aracımız var.
    biz bu araç ile motosikletler, atv'ler ve utv'ler için yol yardım işi yapmayı düşünüyoruz. aracı ben kullacağım. src belgelerim var araca k belgesi almak istiyorum.
    fakat yol yardım aracı olacağı için eğer yolda kalmış ise motosikleti veya diğer saydıklarımı servisine götürmemizde gerekebilecek.. yani işin içine taşıma kısmıda giriyor.
    internetten araştırma yaptığım kadarı ile k1 almaya kalkıyorum aracım 3500kg altına girdiği için bana yıldızlı veriyorlar ama şehir dışına müsade etmiyorlar.
    yıldızlı k2 almak istersem kendi malım olmadığı için taşıma işi çıktığı zaman taşıyamıyorum anladığım kadarı ile.
    faturam, irsaliyem mevcut bana nasıl bir yol önerirsiniz illegal iş yapmamak için uğraşıyorum fakat önüme engel çıkıyor sürekli, işin içinden çıkamadım

bu işin içinde olan biri olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var.. şimdiden yardımların için teşekkür ederim..

• Resurrection R kullanıcısına yanıt
    benim yaptığım işe çok benziyor durumunuz. ben fotografçıyım. benim yaptığım işi istanbulda yapan 5 kişi var. sanat eseri fotografı çekiyorum katalog için. bazen resimler bulunduğu yerde çekmek mümkün olmuyor. alıyor fotograf çekiyor sonrasında teslim ediyorum. tanıdık çevrem izmirli. sanat eserlerinin fotografını çekip izmire teslim de etttim. buradaki durumunuz halı yıkama faliyeti gibi düşünün. halı sizin değil. esas faliyetinizi icra etmek için halı taşıma işini yapmanız zorunlu. size ait olmadığı halde taşıma irsaliyesi değil sevk irsaliyesi düzenliyorsunuz. gibi. yada beyaz eşya tamiri işi yapıyorsunuz. size ait olmayan birşeyi araç ile taşıyorsunuz. ama esas faliyetiniz taşıma değil. işinizi gerçekleştirmek için zorunlu olarak taşıma işi yapmak zorundasınız. bu durumlarda aracınız ile şehirdışına çıkabiliyorsunuz. yada marangozsunuz şehirdışı için dolap vb birşey yaptınız aracınıza koyup şehirdışına taşıyor ve monte ediyorsunuz. esas faliyetiniz taşıma değil.yan faliyet.(alomaliye sitesinde sevk irsaliyesi bile düzenlenmesine gerek yok diyeren yönergelerde var. ama yol denetlemesinde bunu ispatlamak zor) bu konuyu web de bu şekilde aratırsanız bulacaksınız. unforgiven_41 de benim atladığım yada yanlış bildiğim 1 yön varsa düzeltebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbayrakoglu -- 17 Kasım 2016; 3:40:49 >

• Unforgiven hocam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim bayağı yararlı,

Yeni bir araç aldım Ford transit custom benim tek ortakli limited şirketime ait.
    Ruhsatı dün çıkardım.
    Ruhsatta yuk nakli hususi yaziyir..
    Araçta şirket üzerine kayıtlı cihazları taşıyacağım...
    Bu şekilde k belgesi türlerinden hangisini almamız gerekiyor ayrıca src vs ye gerek varr mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbayrakoglu

benim yaptığım işe çok benziyor durumunuz. ben fotografçıyım. benim yaptığım işi istanbulda yapan 5 kişi var. sanat eseri fotografı çekiyorum katalog için. bazen resimler bulunduğu yerde çekmek mümkün olmuyor. alıyor fotograf çekiyor sonrasında teslim ediyorum. tanıdık çevrem izmirli. sanat eserlerinin fotografını çekip izmire teslim de etttim. buradaki durumunuz halı yıkama faliyeti gibi düşünün. halı sizin değil. esas faliyetinizi icra etmek için halı taşıma işini yapmanız zorunlu. size ait olmadığı halde taşıma irsaliyesi değil sevk irsaliyesi düzenliyorsunuz. gibi. yada beyaz eşya tamiri işi yapıyorsunuz. size ait olmayan birşeyi araç ile taşıyorsunuz. ama esas faliyetiniz taşıma değil. işinizi gerçekleştirmek için zorunlu olarak taşıma işi yapmak zorundasınız. bu durumlarda aracınız ile şehirdışına çıkabiliyorsunuz. yada marangozsunuz şehirdışı için dolap vb birşey yaptınız aracınıza koyup şehirdışına taşıyor ve monte ediyorsunuz. esas faliyetiniz taşıma değil.yan faliyet.(alomaliye sitesinde sevk irsaliyesi bile düzenlenmesine gerek yok diyeren yönergelerde var. ama yol denetlemesinde bunu ispatlamak zor) bu konuyu web de bu şekilde aratırsanız bulacaksınız. unforgiven_41 de benim atladığım yada yanlış bildiğim 1 yön varsa düzeltebilir.

cevabınız ve yardımınız için teşekkür ederim.. o zaman k2 yıldızlı bana yetecek ama yinede tam olarak gönül rahatlığı ile evet bu ysal olarak böyle diyebileceiğimiz gibi olmayacak... aslında k1 yıldızlıyı kamyonetler için şehir dışına serbest bıraksa millet saldırıp alır veya olanlar işlerini kolay bir şekilde yapar vergisinide öder ama devlet işi çok karışık.. k1 yıldızlı belgeyi şehir içi taşıyabilirsin diyor ama şehir dışına çıkmazsın demiyor yada taşıman yasak diye bir yazı ben okumadım hiç bir yerde, sadece şehiç içi taşıma belgesidir diyor.

bu arada siz çözümü bu şekil demi buldunuz k2 yıldızlı alıp sevk irsaliyesimi kesiyorsunuz ?

şirketiniz faliyet alanı önem kazanıyor. tereddüt halinde faliyet alanınıza bakılıyorMUŞ.ben kendi işime göre araştırdım. muhasebecime sorduğumda bilmediğini söyledi. ben bilgilerimi paylaştım. bu bilgiler üzerine muhasebecilere sorabilirsiniz. bu tür bilgiler web de bolca var. pek farklı bilgi çıkacağını sanmıyorum.
    ben sevk irsaliyesi kullanıyorum, k2 yıldızlı belge aldım. daha 3 aylık süre içinde bir sıkıntı yaşamadım. çevirede belge soranda olmadı hala.
    sizin tam olarak işinize ait bir örnek vardı. maliyeye soru sormuş. yol yardım, tamir için şirketim var aracı gerek duyulduğunda tamirhaneme tamir amacı ile aracı taşıyorum sevk mi taşıma irsaliyesimi kesmeliyim diye. yanıt. esas işiniz tamir etmek olduğuna göre sevk irsaliyesi kullanmanız gerekir diyordu.
    vergi dairesinde çalışan kuzenime bu konular üzerine extrem sorular sordum. bana "10 yılda 1-2 defa karşılaşacağın sorular bunlar okadar kasma ticaret yapamassın dedi. aynı konuyu muhasebecimede söylediğimde 1 tır dolu aracı faturasız irsaliyesiz şirketsiz gönderen o kadar çık örnek varki dedi. maliye açısından irsaliyesiz taşımanın cezası 200 tl.
    benim gibi çok kasıyorsunuz. böyle ticaretten para kazanılmıyor. yol denetlemesinde irsaliye varmı, varmı var. ve diğer belgeler kontrol ediliyorMUŞ. ADMİN öyle yazmıştı. yanlışsam düzeltsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbayrakoglu -- 18 Kasım 2016; 1:14:3 >

Yeşilköyde 1.Bölge müdürlüğü var.Oraya gidin aynı bu şekilde anlatın.Çekicilerde sizin gibi.Onlarda k1 özel belgesi alıyorlar.Yalnız şartlarını bilmiyorum.
    Sevk irsaliyesi olmadan biz yükün kimden kime gittiğini bilemeyiz.K2 ler için sevk irsaliyesi şart.Marangoz örneğine gelelim mesela.Kendisi dolap satmış kurulum yapmaya gidiyor.Basit bir sevk irsaliyesi düzenleyip alıcı müşteri gönderici kendisi olacağından k2 belgesi için bir sorun bulunmamaktadır.Yoksa irsaliye görevliyi bu konuda ikna etmeniz çok zor.Dediğim gibi sevk irsaliyesinde alıcı yada gönderici kendisi olacak.Ya ürün satmış olacak yada kendine ürün alacak.Taşıma irsaliyesini k2 ler düzenleyemez mantık olarak zaten.k1 vb. belgeler taşıma irsaliyesi düzenler.
  • ekin2012 E kullanıcısına yanıt
    Src şart şirket aracı olduğu için.Ayrıca k2 yada k2 yıldızlı belgesi size yeter.Taşıdığınız yük size ait ise.
    merhaba bilgiler için teşekkür ederim.. herşey yolunda olsun amacı ile kasıyoruz zaten sanırım sıkıntı burada.. dediğiniz gibi bu kadar kasmayıp küllüm illegal çalışan ve kafaları çok rahat olan insanlar var ya biz çok doğrucuyuz yada hata yapıyoruz :D tekrar teşekkür ediyorum hayırlı günler bol kazançlar herkese...
  • unforgiven_41 hocam günaydın biraz araştırma yaptım çekicileri fakat özel araç statüsüne girmiyor panelvanlar kamyonet yazıyor sizde diyorlar.. e diyorum bende böyle böyle bir iş yapacam aracı değiştirmeme gerek yok diyorum o raç ile çekici işi yapamazsın diyor :D kamyonla motor kurtar diyor bana.. dediğim gibi yol yardım hizmeti vereceğim motosiklet benim olmayacak, yolda çözüm sağlanamayacak olduğu takdirde servise çekilmesi gerekecek sadece.. k2 aldığımda sevk kesmem gerekiyor o zaman anladığım kadarı ile.. ulaştırma bakanlığı en iyi sonucu verecek sanırım.. bir sormakta fayda var..
    ulaştırma bakanlığına sorarken firma faliyetinizi bildirmelisiz. gerekirse değiştirmeniz gerekebilir. esas faliyetinizin araç tamiri olduğunu belirtmelisiniz. yoksa kolaylıkla sen çekicisin deyip işin içinde çıkabilirler. http://forum.alomaliye.com/vergi-usul-kanunu/31731-hali-yikama-sirketi.htmlhttp://www.gib.gov.tr/node/96368
    araştırınca yanıtlar var web de..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbayrakoglu -- 18 Kasım 2016; 15:5:14 >

aynen dediğiniz doğru teşekkür ederim bilgiler için araştıracağım..
  • geçen hafta çanakkale üzerinden istanbul izmir yaptım gidiş geliş. giderken izmir aliğa, dönerken tekirdağ istanbul arası kantara girdim. tekirdağdan sonraki istasyonda inip soru sordum. aracımı yeni aldım denetlemede nelere bakıyorsunuz diye.
    yoldan geçen araçlar kamera ile takip ediliyor, geçmeyenlere ceza otomatik yazılıyor, kameralar ile plaka okunup kantara giren aracın anında K belgesi olup olmadığı anlaşılıyor, belgesi var ise tonaj da aşılmadı ise başka birşey sormuyoruz dedi.
    yani kamerada belgeniz yok olduğu görülürse, o zaman işler aleyhinize işlemeye başlıyor.

benim belgeler tam olmayanlar düşünsün.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.