Şimdi Ara

Yol Kenarı Denetim İstasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
628
Cevap
33
Favori
345.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Muayeneden ceza yersin.Boş dolu farketmiyor.Ayrıca muayenen 1 ayı geçerse aracın yetki belgesinden düşüyor.Yani taşıt kartın iptal oluyor.
  • schumacher__ S kullanıcısına yanıt
    Boş da olsa evraklar ve k belgesi kontrol ediyorlar. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Benim de bir sorum olacaktı, bir gün şirket aracı ile çevirmeye girdim araç ford connect k belgesi var src yok bende araçta iki çuval malzeme vardı birisi bırakıldı ve kalan çuval yatık olan koltuğun üzerindeydi (sırt kısmı yatırılmıştı sadece) polis çevirmesine girdiğim zaman koltuğun üzerine malzeme atamazsın yasak diyerek ceza kesmeye çalıştı bir şekilde halledebildik cezasız, bu doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A...O.... -- 27 Ağustos 2016; 12:18:37 >
  • A...O.... kullanıcısına yanıt
    Yük yerine yolcu, yolcu yerinede yük konmaz.Cezası var
  • unforgiven_41 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A...O.... -- 29 Ağustos 2016; 11:04:24 >
  • Merhabalar;

Paylaşımlarınız ve bilgilendirmenizden dolayı şimdiden teşekkür ederim..

Benim Sorum ise şöyle Şirketimiz adına kayıtlı bugün bir ama 1 veya 2 aya yenisi daha eklenerek iki aracımız olacak,
    Sorum şöyle Bende ve biraderde src belgelerimiz var src 2-4 biz hem yolcu hem eşya taşıyan tip araçlarımız k2* belgemiz var doblo veya caddy tipi şimdi bu araçlar boş yada dolu her halikar da denetim istasyonundan geçmek zorundayız yanlış anlamadım ise . Şimdi araçları nadiren mal taşımak ama genel olarak aile aracı gibi kullanıyoruz. Pisikoteknik belgesi bize şart mıdır, Psikoteknik ve src belgelerini polis mi sormaya yetkili yoksa ubak mı. Şirketimiz dahilinde çalışmayan bir başka kişi src 2-4 belgeleri ile yüklü yada yolculu veya hem yük hem yolculu kullanbilir mi Şİketten sigortası veya ilişiği olması gerekirmi...

Çok soru sordum ama ben kucuk araç ile hep kontrol ile girerken koca kamyonlar tırlar ve hatta uluslararası tırlar hiç bir şekilde kontrolden geçmiyor, bu işin mesai saati yada geçmesede olabilir gibi ayrıcalığı olana sebepleri var mıdır. Ki kendimi garip hissettirecek kadar bir tek ben giriyomuşum gibi geldi bana
    Her Şey için Şimdiden Teşekkürler.....

• Pres_tige P kullanıcısına yanıt
    Yetki bizde ve bütün kolluk kuvvetlerinde var polis jandarma vs.Psikoteknik bakılmıyor.Şoföründe şirketle ilgisi olup olmadığına bakılmıyor.Girmeyen araçlar hepsi olmasada çoğu ceza yiyor.Haftalık istanbulda yüzlerce araca kaçtı yazılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven_41

Seat ibiza otomobil değil mi?Otomobiller denetime girmiyor zaten.

merhaba. Peki ruhsatta otomobil yazan ticarileri(h100-transporter vs) kantara sokabilirler mi?
  • Bu tip araçların otomobil yada kamyonet olduğuna bakmak için tabi ki girmeleri lazım.
  • Merhabalar Kendi Şahsi Pikabımız ile kendi ufak tefek ev eşyalarımıızı şehirler arası taşısak sorun yaşar mıyız ? Ruhsatta Yük Taş- Hususi Yazmakta... K Belgesine Gerek Var mı acaba ?
    Denetim istasyonu tarafından çevrilebilir tamam ama burada ruhsatta otomobil olduğu görüldükten sonra kantara sokup tonaj dayatması yapılabilir mi diye sormak istedim. Ben şahsi aracımla okuluma toplu damacana su almak istiyorum fabrikadan ancak tonajla vs uğraşmak istemiyorum
  • bykral44 B kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı çıkabilir o yük aracın ruhsattaki sahibinin ise bunu görevliye anlatırsınız.Doğruysa büyük ihtimal yazılmaz.
  • Tonajla uğraşmak zorundasınız.Her aracın azami yükü vardır otomobilde olsa.Eğer araç ağırsa bariz tabi ki görevli sizi kantara alır.Yük yoksa almaz.Ayrıca poliste kullanım amacı dışında kullanmaktan ceza yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiven_41 -- 19 Eylül 2016; 18:54:28 >
  • Panelvan almak istiyorum ama şehirdışında (izmirden istanbul a getirmek istiyorum). yarın psikoteknik için giriyorum ama evrakı 7-10 gün sonra vereceklermiş. psikoteknik olmadan, sadece src belgem ile aracı şehirlerarası alıp gelebilirmiyim. yukarıdaki yanıtlarda psikoteknik e bakılmıyor yazmoşsınız ama cezası 5000 tl yazıyor internette, 5bin tl büyük ceza.. riske girip ceza yemek istemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbayrakoglu -- 24 Eylül 2016; 1:36:59 >
  • rbayrakoglu R kullanıcısına yanıt
    Kantarlarda bakılmıyor.Polisi bilemem.
  • Yararlı bilgiler için teşekkürler. Birşey sormak istiyorum. K1 belgesi ile her yük taşınır mı, açık kasa araçta ev eşyası olursa cezası var mı. Evden eve gibi eşya taşımacılığı yapabilirler mi? Yoksa eşyaları sadece k3 sahipleri mı taşıyabilir?

teşekürler..
  • tamer.33 T kullanıcısına yanıt
    Ev eşyasını sadece k3 taşır.K1 taşıyamaz.Açık yükünde karayolu trafiğini tehlikeye atmaktan cezası var.Branda şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven_41

Ev eşyasını sadece k3 taşır.K1 taşıyamaz.Açık yükünde karayolu trafiğini tehlikeye atmaktan cezası var.Branda şart.

Teşekkürler

branda şart diyorsunuz da bunca şantiya kamyonu (ister belediyenin olsun ister özel) nasıl oluyor da bunca taş,çakıl,kum,kaya vs malzemeyi brandasız taşıyor? nasıl oluyor da bir allahun kulu bunlara ceza yazmıyor? adam benim önümden gidiyor peşpeşe radarı geçiyoruz tık yok? bunlara dur diyecek kimse yok mu?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.