Şimdi Ara

Yol gösterebilir miziniz ? (Dolandırıcılık)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, ikinci el bölümünden bir ürün alayım dedim. Parayı kişinin istediği hesaba yatırdım. Sonra bana hesapta arıza olduğunu söyledi ve eft işlemini iptal etmemi daha sonra parayı (yolladığı) başka bir hesaba yatırmamı istedi. Bankayı arayıp iptal ettirmeyi denedim ancak yapmadılar. Satıcı kişi de " ben size iptal edin dedim bu saatten sonra yapacak bir şeyim yok " tarzı cümleler kullandı. Ben de hukuki yollara başvuracağımı söyledim. Ertesi gün mesaj attı ve para işini çözdüğünü, ürünü kargoya verdiğini söyledi ama ortada ürün falan yok. Eft yaptığım hesap başkasının üzerine. Eft bilgileri duruyor. Eft açıklamasında eftnin neden yapıldığı yazıyor. Kişi ile forum üzerinden konuşmalarımız duruyor. Bir de kişi ile cepten arayarak konuştuk o numara duruyor. Ancak kişinin forum hesabı büyük ihtimal fake. Şimdi ben nasıl bir yol izlemeliyim paramı almak için yardımcı olur musunuz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• AdamBaliKokusu A kullanıcısına yanıt
    Buraya anlattıklarınızi cumhuriyet savcısına da anlatın, uzun sürmez yakalanır. Düpedüz dolandırıcılık..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adliyeye git savcılığa dilekçe ver.
    1 seneden uzun sürer ama sonuç alırsın muhtemelen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.