Şimdi Ara

YÖK DENKLİK HAKKINDA SORULAR VE CEVAPLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ilk 1000 deki unilerde basari sarti araniyor mu...atiyorum tipta 40000 vs gibi

ilk 1000 icindeki universitelerden mezun olan kisi burda ayrica sbs gibi ders alma vs uygulamalara tabi tutuluyor mu veya kosulsuz sartsiz kabul ediliyor mu

ve son soru..forumda olsun baska yerlerde olsun binlik siralamayla istedigi yeri kaciran bir yilini daha heba edecek olan aglayan bicok insan ve issiz gucsuz gezen bicogu....simdi bunlarin yurtdisinda bir eczacilk bir tip okumama nedenleri nelerdir.....neden turkiyeden bi milyon basvuru olmuyor....millet korkuyor mu cahil mi fakir mi tembel mi...neden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ?

• up

• up

• cevap yokk mu arkadasalar

• Sorularını bildiğim kadarıyla cevaplayayım.

Öncelikle bu sıralamaları her yer ilk 1000 diye yazıyor ama ben ösym nin sitesinde ilk 500 diye görmüştüm. Neyse bu sıralamalarda ki üniversitelerde ösys sıralaması gerekmiyor. Ancak direk de denklik vermiyorlar. Gidiyorsun başvuruyorsun YÖK e. Onlar inceliyorlar, ya senden sts ye girmeni isterler yada ders tamamlamanı isterler yada direk denklik verirler.

Neden Türkiye'den yurtdışına okumaya giden az?

Şimdi bi kısım böyle bir imkanın olduğunu bilmiyor. Bir kısım korkuyor işte yabancı dil yabancı kültür aileden uzak. Bir kısımın maddi yetersizliği var. Bir kısım denklik işine takılıyor. Bi kısım internette yeterli bilgi bulamıyor okula ulaşamıyor vs yarıda bırakıyor vs vs vs

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.