Şimdi Ara

Yok böyle bir şey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işlemcim soğutucu ile yapışmış. çıkartırken zorlandım ve Allah'tan işlemci dişleri kırılmadı. yarın garanti ile görüşeceğim. daha önceden başına böyle bir şey gelmiş olan var mı? ne yapmamı önerirsiniz. işlemci hiçbir şekilde çıkmıyor. çok zorlamak istemiyorum ama kuvvet uygulamama rağmen sanki kaynak yapılmış gibi. Yok böyle bir şey Yok böyle bir şey Yok böyle bir şey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• çok sık karşılaşılan bir durum pinlerde yamulma ve ya kırık yoksa bir problem yok. Soğutucu bloğu ısıtarak donan termal macunu eriteceksin. Bilgisayarın açık olması yetmez. Boştaki sıcaklık değerleriyle de olabilecek bir durum bu. Yüksek ısılara maruz kalıp donmuş olan termal macunun erimesi lazım. O yüzden amd işlemcilerde termal macun değiştirmeden önce stres test açıyoruz yoksa bu durum meydana gelebiliyor.
  • Sadece birkaç dakika çalıştır bilgisayarı, biraz ısınsın, ardından sök.
  • benimde aklıma geldi ancak macun soğumasından kaynaklanan bir yapışma değil gibi geldi. güç uygulamama rağmen işlemci hiç kimildamiyor. işlemciyi geri takarken işlemci iğneleri zarar görürse yanarım. fabrika hatası olabilir mi acaba ısıl işlemden ötürü bir kaynama gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Kanaat34

benimde aklıma geldi ancak macun soğumasından kaynaklanan bir yapışma değil gibi geldi. güç uygulamama rağmen işlemci hiç kimildamiyor. işlemciyi geri takarken işlemci iğneleri zarar görürse yanarım. fabrika hatası olabilir mi acaba ısıl işlemden ötürü bir kaynama gibi
    Hayır. Soğukken sökerseniz olabiliyor arada bu durum. benim başıma da geldi.
  • berkbozkus kullanıcısına yanıt
    ben bilgisayarı yeni kapatmıştım ancak yarın garanti ile görüşeyim olmazsa sizin dediğiniz gibi yaparım

• Söktükten sonra bu şekilde yerine takmak zor ulur, Dikkatli bir şekilde ısıtarak Saç Kurutma Makinesi ile çözebilirsin olayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 22 Eylül 2020; 21:50:25 >
  • Hocam aynısı geçen gün başıma geldi. Uzun süre çalışmayan bilgisayarın işlemcisini söktüm. Ardından termal macunun resmen tutkal görevi görerek işlemciyi fana yapıştırdığını gördüm. Hocam ben biraz zorladım ve çıkardıktan sonra da macunu işlemci üzerinden kazıdım. Dikkat etmekte fayda var çünkü çok hassas. Benim işlemci yaklaşık 5 yıldır o vaziyette duruyordu o yüzden macun kurumuş. Ancak yeni bir işlemcide böyle bir şey olmamalı bu da bilginize.

• Profes124 kullanıcısına yanıt
    kesinlikle katılıyorum. yapılan öneriler aklıma geldi ancak bende dedim böyle olmamalı yani ve bu işlemci 2 saat önce çalışıyordu. oyun bilgisayarı işlemcisi yani sürekli ısınan bir işlemci. böyle olması için hiçbir mantıklı açıklaması yok gibi görünüyor. dediğiniz gibi takarken sorun olmaması için ilk olarak garantiye başvurucam. ancak bu teknoloji hep şaşırtıyor beni bu yönlerden

• trumpet kullanıcısına yanıt
    yarın garanti servisi ile telefonla görüştükten sonra dediğiniz işlemi uygulayacağım. teşekkürler

• Kanaat34 kullanıcısına yanıt
    Macun özelliğini kaybetmiş olabilir. Garanti devam ediyorsa oraya başvurun hocam. Eğer kendiniz yaparsanız da yeni bir macun almanızı öneririm.

elimde orta kalite macun var ve daha önceden başka işlemcilerde kullandım gayet memnunum ancak bu işlemci de fabrikanın sürdüğü macun var ve bana denk geldi böyle bir donma :)

Öyleyse bildiğinizden şaşmayın. Kolay gelsin.

teşekkür ederim iyi akşamlar

• Bunu garantiye nasıl izah edeceksin kasayı açmışsın işlemciyi karttan sökmüşsün vs.?

Bilginiz yoksa sökmeden önce ufak bir araştırma yapsaydınız başınıza gelenin ne kadar yaygın bir durum olduğunu görüp önleminizi alırdınız. Abartmaya da gerek yok.

Herhangi bir ısı kaynağı ile (örneğin saç kurutma makinesi) aluminyum bloğu ısıtıyorsunuz sonra jilet yada düz tornavida ucu gibi aletle işlemcinin metali ile aluminyum blok arasına yavaşça girince işlemci ayrılıyor. Çakmak direk bloğa bir süre tutularak vs. de ısıtılabilir sağduyuyla birlikte hayal gücünüze kalmış nasıl yapacağınız.

İş yapmadan önce buraya denk gelip bilgi edinecek arkadaşlar ise sökme işleminden önce 2 dakika stres testi çalıştırıp öyle söksün.
  • kesinlikle haklı olabilirsin ancak işlemciyi sokmeden önce bilgisayar uzun süre çalıştı 3 4 saat kadar. ve durumun normal olmayışı daha önceden aynı bilgisayarimin baska işlemcisini çok söküp taktım macun değişimi yaptım. kaldı ki başka dandik işlemcilerden bahsetmiyorum. yukarda aynı durumla karşılaşmış arkadaş 5 yıl çalıştırmamis bilgisayarı mesela. ben bu zamana kadar hobi olarak işlemci sökmuslugum bile vardir hurdadan alıp yine de işlemci sokerken boyle zorlanmadım. yazdığın kadar basit olsaydı işlemciyi sökerken o kadar zorlanmazdim diye düşünüyorum. çünkü lanet olsun dercesine işlemciyi nerdeyse ayağımı kasaya dayayarak sokmezdim. sonunda da işlemci anakarttan sansima muazzam şekilde iğneler bukulmeden çıktı. durum bu yorumun için teşekkür ederim stress testi aklımın ucunda bundan sonra kesinlikle uygulayacağım

• blackprague kullanıcısına yanıt
    valla hi temizlik yapmak için söktüm dicem. bu şekilde garanti kapsamından çıkıyor mu tam bilemiyorum ancak daha önceden bu işlemcinin abisini söktüm çıkardım macun değişimi yaptım garantiye gönderdim sen bozmussundur demediler. suan da ds bir bozukluk yok aslinda işlemci sogutmaya yapışmış sekilde duruyor sadece. bu durumu sorup onlar biz bi bakalım derlerse diye bekliyorum. garanti evime 20 dakkalik mesafedeymis. garantisi varken onlar uğraşsın diye düşündüm yoksa öneriler doğrultusunda hareket edicem işlemciyi ısıtmak gibi

• Benimde başıma gelmişti amd 2600 pinlerini kırmıştım :(Fan ile işlemci arasına yatay nesle ile gevşet atması lazım kendini.

• Diş ipiyle ayirmaya çalişin.

• Falçata yardımıyla çıkıcaktır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.