Şimdi Ara

Yok bilmem para icinmi secionuz bu bölümü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cidden bu laflardan gına geliyor heryerde çıkıyor bunu diyen adamin zekasi kıttır acik sanane abi adam parasi icin yapior mesleğini seni ilgilendiren bisi yok bune sacmaliktir adam belkide parasi olunca mutlu oluyor ki bende öyleyim ulkenin %90 ida boyledir kimse acliktan ölürken ben mutluyum demez diye düşünüyorum.Parasi olan mutludur abi saglik disinda tabiki yani paran olmasa sagligin gitse dahada kötü paran yok nasil tedavi olucan en azindan yine para para artik insanlara karışmayın adam yazar tıp belki sevmez ileride sever zaten sevmeyen insanda bırakır yani neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B623539EC -- 7 Ağustos 2018; 19:14:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• parası için meslek seçen net sığırdır abi

• quote:

Orijinalden alıntı: cegtheripper

parası için meslek seçen net sığırdır abi
    Alakasi bile yok adam parasi icin yapar en kral yerde yaşar mutlu olur sen git orman mühendisliği oku yukselen bi meslek sonucta

• Sana bir abin olarak sesleniyorum yiğenim

Para her şey demek değildir mutsuz olduğun bir mesleği yaparken çok paran olsa da mutsuz olacaksın bunu bir kenara yaz.

Bunu seni para manyağı yapacak iyi bir üni ve bölüm terk bir abin olarak söylüyorum

• MinSaNLaRa yArDıM eDmEk iÇiN YaBıOrUz mOruK PaRa iÇiN dEiL

• ben yapma dedim mi? insanların tercihine karışmak benim haddim değil. Kimseden değişmesini beklemem. Sadece SIĞIR olduğunu söylüyorum. yoksa tercihine saygım sonsuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Mastermind33

Sana bir abin olarak sesleniyorum yiğenim

Para her şey demek değildir mutsuz olduğun bir mesleği yaparken çok paran olsa da mutsuz olacaksın bunu bir kenara yaz.

Bunu seni para manyağı yapacak iyi bir üni ve bölüm terk bir abin olarak söylüyorum
    Ne meslegi yapacanda ömur boyu mutsuz olucakki insan sokaktaki insanlar ne yapsin adamlar severekmi yapior hayat şartlari parayi gerektiriyor bende bunu soyliyeyim sokağa baktıkça insan elindekinin değerini anliyor hayatta hersey istenildi gibi gitmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B623539EC

Ne meslegi yapacanda ömur boyu mutsuz olucakki insan sokaktaki insanlar ne yapsin adamlar severekmi yapior hayat şartlari parayi gerektiriyor bende bunu soyliyeyim sokağa baktıkça insan elindekinin değerini anliyor hayatta hersey istenildi gibi gitmez.

Alıntıları Göster
    Zaten Türkiye'deki insanların çoğu mutsuz bu sebeple mıdır bilinmez ama bu durumdan olma ihtimali yüksek

Ne demiş Freud eşini ve işini iyi seç

• quote:

Zaten Türkiye'deki insanların çoğu mutsuz bu sebeple mıdır bilinmez ama bu durumdan olma ihtimali yüksek

Ne demiş Freud eşini ve işini iyi seç

Alıntıları Göster
    Freud ayni zamanda mutsuzlugu da tatmalisin ondan sonra neyin seni mutlu edebilecegini görürürsün demiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B623539EC

Freud ayni zamanda mutsuzlugu da tatmalisin ondan sonra neyin seni mutlu edebilecegini görürürsün demiş

Alıntıları Göster
    Eğer bir gün;

1-) Çok paran olursa
    2-) Mesleğinden nefret edersen

O zaman dediğimi anlayacaksın şu an anlaman imkansız
  • quote:

Eğer bir gün;

1-) Çok paran olursa
    2-) Mesleğinden nefret edersen

O zaman dediğimi anlayacaksın şu an anlaman imkansız

Alıntıları Göster
    çok param olurda nefret ettiğim zaman mesleğimi değiştiririm nasıl fikir?

-diyeceksiniz öyle ha diyince meslek değişilmez ama burda çok paradan söz ediyoruz değilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B623539EC -- 7 Ağustos 2018; 19:46:40 >
  • Bölüm seçerken geleceği düşünmeyen ekonomik maddi yönünü araştırmayan ütopyada yaşıyordur.

• Para değil de statü önemli ya.
  • KarDeŞ pResTiJ vAr YaUw

• Bence parası için yapılacak iş var yapılmayacak iş var

Örnek verelim bir broker isen senin görevin amacın idealin para kazanmak ve para kazandırtmaktır ya da bir finansçı isen yine mensup olduğun şirkete para kazandırmakla görevlisindir

Ama eğer doktor falan isen burada para için seçmek bir tercihtir ve saygı duyarım ama bunun mantıksız olduğunu düşünürüm

Çünkü para kazanmak için "emek" sarfetmen gerekir ve bir şekilde bu emeği sarfettikten sonra para gelir

Yani emek/para oranı ne kadar yüksek ise o kadar kötü demektir

Doktorluk gibi bir mesleğin kazanılması okunması okunduktan sonraki süreçleri gerçekten çok ağır süreçler

Burada ciddi efor sarfediliyor ve bunun sonucunda elde edinilen paranın ben hak edilmediğini düşünüyorum

Aynı şekilde çevremde birçok insanın hatta okumamış olanlarının dahi bir doktor kadar kesinlikle verilmeyen emekleri karşılığında doktor kadar ve doktordan fazla kazananları gördükçe;para için tıp seçen insanlara daha bir üzülüyorum

Ama dünya burası hiç bir zaman adil olmadı adil de olmayacak

Örnekleri iki uç noktadan vermeye çalıştım umarım anlaşılmışımdır
  • o zaman doktor olunca iyi sağlık hizmeti vereceksin.yansıtmayacaksın hastaya mesleği sevmediğini
  • veya doktorlar para için yapınca sorun çıkıyo abi adamlar meslek yapıyor gönüllü bi iş değil tabi para için yapacak öğretmenden mühendisten farkı yok
  • quote:

Sana bir abin olarak sesleniyorum yiğenim

nereymiş burası? biraz önce konunu gördüm,dilden ingilizce hariç yazacaklar diye.para manyağı olacak bölüm ve üni bırakan kişi dilde ingilizce bölüm kazanamıyor.
  • Kardeşim tabiki de sokakta aç kalmayla bir yerde çalışıp para kazanmayı kıyaslarsan mutlu olursun ama insanların dediği 5 alacağına 3 al ama sevdiğin işi yap daha mutlu ol vs.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.