Şimdi Ara

yks2022 için n'aptım? — frenchianti çalışma günlüğü // eşit ağırlık (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
29
Favori
16.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • edeb tarihe ne zaman baslıcaksınız hocam hayrılı olsun buarada

• teşekkürler hocam kyk yatınca çok sıkışacak gibi olmazsam kitap almayı denicem. 4 kitap olmuş 400 tl, o yüzden şubata erteleyebilirim edb ve tarihi. hiç kaynağım yok onlar için, not da tutmak istemiyorum çok uzun olacak diye

• güncelleme: bazı deneme sonuçlarımı ekledim ve bitirdiğim şeyleri güncelledim

• sayısal mısın tm mi

• patricktravis kullanıcısına yanıt

tm

• hedef nedir hocam

valla açıkçası gönlüm ilk 100 olsun istiyor. ilk 1k burslarından ötürü itü econ yazacağım

• burs için mi üni okuyacaksınız hocam ya sonrası

hocam açıkçası annemle yaşıyorum sadece ve annem 2000 tl emekli maaşı alıyor. eğer burs için üni okumazsam izmirde kalmak zorundayım, izmirde okuyacağım herhangi bir üniye top tier itüyü tercih ederim. kaldı ki kötü bir okul değil, erasmus ve çap imkanları fazla, nitelikli bir okul

• Yapıştır bursu

itü bursu aşırı iyi -değişmezse-

• YaralıPanda kullanıcısına yanıt

valla 1kya girerim herhalde diye düşünüyorum bi aksilik olmazsa ya bakalım. matematiğim yakıyor  

• Hocam çok farklı durumda değiliz bende üni deyim ve ilk 100 için hazırlanıyorum ama itü economiye hiç güvenemedim evet rahat bir üni hayatı sunuyor ama sonrasıdna büyük endişeler var. Burs veren bir çok yer daha var daha çok onları düşünüyorum. Erasmus olmayan okul yok çap imkanına geldiğimizde bilmiyorum baktınız ama geçen sene mesela itü ceng çapı yapmak için 3.96 ortalama lazımdı

yani çok klasik bir cevap olacak vereceğim cevap ama itüye girdikten sonra cvyi doldurmazsanız üniversite tabii ki hiçbir işe yaramıyor ama o kadar da kötü bir yer değil bence. kariyer günlerine katılıp kendin de dışarıda staj kovalarsan sorun olmayacağını düşünüyorum. bir sürü staj araştırmaya başladım, 1. sınıfta dahi kabul alınabilecek stajlar var. özel sektörde ne yazık ki kendi kendimizi geliştirmemiz gerekiyor, her bölüm için bu aynı. ayrıca bir de ben tam burslu vakıf hakkımı yaktım, şu an %100 burslu okuduğum için bir daha başka bir vakıf üniversitesini tam burslu kazanamıyorum. o yüzden itüye yöneldim. yoksa tabii ki, ekonomi/iktisat bölümü itüye 100 çekecek okullar var özellerde. bir de çap konusunda; sadece ceng değil, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği ve matematik mühendisliğiyle de çap yapılabiliyor. bunlar da ekonomi ile birlikte çok iş yapabilecek bölümler. artık yks çalışmaktan da aşırı sıkıldığım için böyle bir yol izliyorum

edit:

dediğim ösym madde 60: Üniversiteler, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilirler. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

üniversitenin kendisine bağlıymış ama baktığım üniversitelerin tümü bu şekilde öğrenci kabul etmiyor. aklımda öyle kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A35AF8C39 -- 29 Aralık 2021; 19:21:19 >

• İlk defa duydum böyle bir şey emin misin hocam özel okula gittin diye bir daha gidemeyeksin

özel okula gidebilirsiniz tekrar tabii ama tam burslu gidemiyorsunuz maalesef. ösym'nin kendi koyduğu bir kural

• İlk defa duydum araştırmama rağmen hiç denk gelmemiştim çok saçmaymış

bulabilirsem atayım hocam hemen özelden, altı boş kalmasın

• güncelleme: selamlar. hepiniz mutlu bir yıl geçirirsiniz umarım. bugün konu çalışmak istemedim. sadece 3 matematik denemesi çözdüm, konuya ekledim.

• güncelleme: coğrafyaya başladım. bu ay coğrafyada epey ilerlemeyi düşünüyorum. en zayıf dersimin coğrafya olduğunu düşünüyorum çünkü ne okul hayatımda düzgün bir coğrafya hocam oldu, ne de ben derse adam akıllı çalıştım. bu sebeple asla sona bırakmak istemiyorum. olabildiğince pekiştirmem lazım.

yukarıda edebiyat ve tarihe şubatta başlayacağımı yazmıştım ama rahat edemedim açıkçası. kartlarımın hesabı kesilince edebiyat ve tarih kaynağı aldım. aldığım kitaplar:

*limit edebiyat el kitabı

*limit edebiyat sb

*limit tarih sb

*benim hocam ramazan yetgin ders notları

ramazan yetgin senelerdir kaynaklarını kullandığım bir hocadır. çok severim.

ayrıca bu 4 kitaba 306 tl verdim. kötü günlerdeyiz ve daha kötü günler bizi bekliyor galiba

herkese iyi çalışmalar

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.