Şimdi Ara

Yine PTT, Yine Haksız Yere İade Edilen Akıllı Saat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.005
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuyu açacağımı hiç düşünmezdim, bu kadar gerizekalı çalışanlara sahip olduklarına inanmazdım.
    Geçenlerde yine birisi konu açmıştı ve haklılığını ispat edene kadar canı çıkmıştı ama ürün çoktan geri gitmişti. O konuyu bulan linkini atabilir mi? Akıllı saatinde sim kartı girişi olmadığı halde geri yollanmıştı.

Benim hikayeye geçelim,
    7. yıl muhabbetinde Xiaomi Mi Band 2 Akıllı bileklik alıyorum. 22 Nisanda Türkiyeye giriyor. 23 Nisanda başakşehire gidiyor. 24 Nisanda bir gerizekalı ürünü "SEBEP BELİRTMEDEN" Çin'e geri yolluyor. Aradım sordum sebep belirtilmemiş hemen kayıt oluşturuyorum dedi. Oluşturdu ama ne yapayım kaydı bilgilendirmeyi beyinsizin biri ürünü yollamış bile kargonun peşinden mi koşacağız ??

İşini bilmeyen beyinsizlerin keyfine göre yaşıyoruz bütün gün, bugün de postadan vurulduk.

• Geçmiş olsun, bu ülkede 657 memur yasasına tırpan vurulmadıkça bunlar değişmez...benim kargoyuda nedensizce iade etmişler,arayıp sordum, memur iade nedenini sisteme girmediği için bilemiyoz dediler ama o fare beyinli memur tıkır tıkır maaşını alıyor

Ayrıca bu başakşehir gümrük bölümünü bimere de yazmak lazım..iyice salmışlar çünkü..

Sizin turkeypost muydu bu gelen kargo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 25 Nisan 2017; 18:6:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayır aktarmalı postaydı, swiss posttu sanırsam
  • hocam hergün takip edeceksiniz. ürün ukime geri girdiği vakit mail atıyorsunuz yada gidip dilekçe dolduruyorsunuz torbaya eklense dahi alıp geri getiriyorlar. sıkıntı yok bence mail atın sim kart girişi yok diye. gümrük memuruyla beraber açarsınız dersin bah görüyün mü yok sim kart diycen alcan cihazı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karşınızda muhatap bile bulamıyorsunuz bu durumlarda geçen hafta benim de sleeved psu kablomu geri göndermişler yasaklı ürün diye...
  • Hocam kime mail atacağımı anlamadım. Ürün geri gönderildi yazıyor bu işlem için geç kaldık sanırım.

Her kayıtlı ürünüm gibi bu da Başakşehir PTT gitti ve bir sonraki adımda direkt yurtdışına gönderildi yani arada uğradığı başka bir yer yok.

• usb şarj cihazlarımı (2 adet) geri göndermişti ptt. o günden beri şaşırmıyorum bunları duyunca. şarj cihazını hangi sebeple geri gönderirler ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 26 Nisan 2017; 13:56:51 >
  • Ukim'i aradım bizim memurlarımız mevzuata uygun şekilde hareket edip ürünü geri yolladılar diyor. Tamam neden ne patlayıcı madde mi vardı kesici alet miydi sim girişi mi vardı enden ne diyorum, nedeni yok biz mevzuata uygun yaptık siz şikayet ettiğiniz birime gidin onlarla konuşun diyor biz zaten şikayet ettiğiniz yeriz diyor diyor diyor...(bkz. trip atmak - ptt'ye dün oluşturduğum şikayet kaydı)

Her Allah'ın günü bir işe yaramaz işini bilmez yüzünden bizim işlerimiz bozuluyor of of

Konuda söylenecek bir şey yok ürün çoktan yurtdışına geri yollanmış bitmiş kapanmış olay.
  • genelde o bildirimsizi karg ostundekii aderesbilgisi silinmesi veya yırtılmasından yapıyorlar..
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Biz hiçbir zaman neden belirtmiyoruz dedi UKIM'deki kadın
  • neden bildirmezler günde binlerce paket geliyor adamların önüne adamlar bizim gibi değiller hocam normal standart teknosaya gidip telefon alan tipler cebindeki 4000 liralık telefonun sadece telefon özelliğini kullanan insanlar. adamlar zart drone zurt kablo akıllı saat akılsız saat anlamazlar . ürünü alırken üzerine not yazdırırsın dersin ki akıllı saattir sim kart girişi yoktur diye. tabii şimdi kargo geri gönderildi diyor ya ptt ye geldiği zaman internette vardı mail adresi hatta forumda bi arkadaş vermişti banada mail attım ertesi sabah gittim ikitelli ye gittim . adamlar kargomu torbadan geri çekmiş üzerine de attığım mailin çıktısını yapıştırmışlardı. gümrük memuru sim kart girişi var bunun ondan gönderdik dedi. bende mail de de yazdım yok dedim . pakedi açtık baktık beraber olmadığını görünce tamam problem yok 10 kuruş öde gel teslim al dediler :) tc kimlik no ve pakette ne varsa yazdırın üzerine benden tavsiye o

• Hocam kargom geri gitmiş ama bir daha yasarsam diye maili verebilir misiniz? Geçmişten gönderilenlerden bulursunuz.

Üzerine not ekleme nasıl olacak? Adresimin başına mı ekleyeceğim nasıl not eklerim bölüm yok ki

• Benim miband 2de başakşehire girdi bugün mail adresi ve mesajı paylaşabilirmisiniz hocam

• Ben de aynı durumdayım..mail.adresi varsa ülkeden çıkmadan yakalamaya çalışırım..

• Benimde çakıyı geri yollamışlar.
  • istav-ukim@ptt.gov.tr adresine mail atabilirsiniz . satıcıya mesaj gönderin üzerine not yazmasını isteyin yada board kalemle yazsın paket büyükse

edit : mail içeriğinde paketinizin takip kodunu - teslim alacak kişi ad soyad telefon ve açık adres bilgilerinizi ve paket içeriğini yazın . kargomu geri çekin yurtdışından bireysel ithalat mevzuatına uygundur yazın . bide eğer gitme imkanınız var ise ukime şu tarih ve saatte orda olacağım da yazabilirsiniz mailde .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikincieldeguven.com -- 27 Nisan 2017; 12:19:7 >
  • normal analog kol saati sipariş ettim 2-3 dolarlık. onu da geri göndermezler inşallah... beyinsiz birine denk gelmeyiz ne diyelim.

adamlar möhüm iş yapıyori kaçakçılığı engelliyor ya, onların dokunulmazlığı var, karışan eden yok. ancak birkaç kişi mahkemeye gidecek ki belki biraz düzgün yaparlar işlerini.

öyle sinir oluyorum ki, şu 10 liralık sipariş için bile mahkemeye başvurmak istiyorum artık.
  • https://forum.donanimhaber.com/istanbul-basaksehir-ukim-hakkinda--114305561

Bu başlıkta bir şeyler yazılmış..Bahsedilen mail adresi de farklı..

• istav-ukim@ptt.gov.tr

Bu mail 1 2 saate geri dönüş yaptı. Ama ürünün çoktan gönderildiğini söyledi. Bir daha ürün ne olursa olsun Başakşehir e girdiği anda mail atacağım sonra mağdur oluyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: GAJU

Karşınızda muhatap bile bulamıyorsunuz bu durumlarda geçen hafta benim de sleeved psu kablomu geri göndermişler yasaklı ürün diye...

abi yazın şunları bimer'e , zaten hergün o kadar fetocu diye işten atılan var, belki denk gelir de atılır ya da yanındaki atılınca biraz tırsarlar, eskisi gibi 657 yok , çatır çutur atıyorlar, dün de 10bin emniyet personeli şutlandı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.