Şimdi Ara

Yine ikiye bölünen Tofaş. 2 ölü 4 yaralı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Artık bu arabaların trafikten çekilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Aractakilerin hepsi ikiye bölünen arabadan yola savrulmuş.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kavsakta-facia-oluler-ve-yaralilar-var-40932570

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çıkıpta burda tırı tırcıyı suçlu bulamassın arkadaş adam trafik akışına ters istikamette geri viteste seyrederken kaza oluyor.
  • Ölenlere Allah rahmet eylesin, yakınlarına da sabır versin.

Evet kazada araç şöförü suçlu...

Ama ölenlerin vebali sadece şöförde değil, bizleri bu tenekelere binmeye mecbur bırakanlarda....Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın....

• ozbayram kullanıcısına yanıt
    Ne vebali var burada adam geri geri tırın altına girmiş bu araç renault ta oksa vw de olsa yine öleceklermiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pog P kullanıcısına yanıt
    Araba ikiye bölünmemiş tır akordiyon yapmış aracı, ne olmasını bekliyordun ki ? Herkesin imkanı olsun eyvallahta bu insanlar fiber/saman araçlarada bindi binenler hala var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: extecher

Ne vebali var burada adam geri geri tırın altına girmiş bu araç renault ta oksa vw de olsa yine öleceklermiş
    Çok vebali var arkadaşım. 2 kişi ölmüş 4 kişi yaralanmış, iyi bir araç olsaydı sence tablo aynımı olurdu? Bu ve bunun gibi birçok kaza var. Otomobille çarpışıp içerisindeki herkesin öldüğü kuş serisi birçok kazalar var. Ne yani geri geri gitmiş tıra çarpmış diye aracın bu halemi gelmesi lazım. Millet 15 yaşındaki mercoları hurdaya çıkarıyor biz hala 30 yaşına gelmiş tenekelere binmek zorunda kalıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

Çok vebali var arkadaşım. 2 kişi ölmüş 4 kişi yaralanmış, iyi bir araç olsaydı sence tablo aynımı olurdu? Bu ve bunun gibi birçok kaza var. Otomobille çarpışıp içerisindeki herkesin öldüğü kuş serisi birçok kazalar var. Ne yani geri geri gitmiş tıra çarpmış diye aracın bu halemi gelmesi lazım. Millet 15 yaşındaki mercoları hurdaya çıkarıyor biz hala 30 yaşına gelmiş tenekelere binmek zorunda kalıyoruz.

Alıntıları Göster
    30 olsa iyi teknoloji 1970.
  • Ekonomik ömrü biten ve bunun halen yolda gitmesine göz yuman seçilmiş her milletvekilinin ölen insanların vebalini çekeceği bilinmelidir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bence Tırcı yavaşlamamıştır bile, nasıl sürdüklerini biliyoruz.
  • Bu tip araçların (Toros, Broadway, Flash, Fairway, Concorde, Şahin Doğan Kartal, Tempra, Tipo vb.) alım satım işlemi durdurulmalı ve acilen hurdaya ayırılmalıdır. Söz konusu kaza ile alakalı değil ama şuan bu araçların büyük kısmı (özellikle kuş serisi) apaçilerin elinde ve maalesef trafikte çok kötü kullanılıyorlar. Kaza anında ise tablo ortada. Bu araçların alım-satım işlemlerini durdurup ÖTV indirimi yapmadıkça ve KDV'yi baz fiyat üzerinden almadıkça devlet te en az bu apaçiler kadar kusurludur.
    Hocam bu adam kendi hatasi yuzunden olmus veya olume sebep vermis, tirin altina merso ile de girsen pek degismez.Benim katilmadigim konu bizim ulkemizde insanlar kendini avrupali gibi goruyor ancak biz cok gerideyiz, sadece istanbul izmir bursa gibi buyuk sehirlerde yasadigimizda kendimizi gelismis saniyoruz ve herseyi disaridan bekliyoruz ancak bir butun olarak turkiye cok geride ve bu beklentiniz olmayacak.Diger konu ise araciniz ne olursa olsun araciniza gore davranmak veya risk almak surucunun sorumlulugunda sucu baskasina atarak ic rahatlatmamak lazim.

• quote:

Hocam bu adam kendi hatasi yuzunden olmus veya olume sebep vermis, tirin altina merso ile de girsen pek degismez.Benim katilmadigim konu bizim ulkemizde insanlar kendini avrupali gibi goruyor ancak biz cok gerideyiz, sadece istanbul izmir bursa gibi buyuk sehirlerde yasadigimizda kendimizi gelismis saniyoruz ve herseyi disaridan bekliyoruz ancak bir butun olarak turkiye cok geride ve bu beklentiniz olmayacak.Diger konu ise araciniz ne olursa olsun araciniza gore davranmak veya risk almak surucunun sorumlulugunda sucu baskasina atarak ic rahatlatmamak lazim.
    Bak kardeşim farklı şeylerden bahsediyoruz. Tamam kendi hatası ama her hatanın bedeli ölüm olmamalı. O kazada mercedes olmuş şahin olmuş ölecek olanı Allah bilir, fakat şahin ile mercedes arasında kazada ölme riski en az 10 kat fazladır.

Asıl konumuza gelirsek gelişmiş ülkelerde devlet seni kendinden bile korumakla mükelleftir. Ya bizde? Taş devrinden kalma araçlara binmek zorunda kalıyoruz..

• Uymazsan trafik kurallarina,uyarlar hazir olan imama

Aslinda Turk insaninin yanilgiya dustugu nokta kendini gelismis ulkeler ile kiyaslamak, gelismis ulkeler icin soylediklerinizi tabiki anliyorum hak verdigim konularda var ancak biz gelismis bir ulke degiliz. Bunu kabul etmedigimiz surece yine ayni yorumlari yaparak kendi kendimizi rahatlatacagiz

• quote:

Aslinda Turk insaninin yanilgiya dustugu nokta kendini gelismis ulkeler ile kiyaslamak, gelismis ulkeler icin soylediklerinizi tabiki anliyorum hak verdigim konularda var ancak biz gelismis bir ulke degiliz. Bunu kabul etmedigimiz surece yine ayni yorumlari yaparak kendi kendimizi rahatlatacagiz
    Bu sadece kıyaslamak değil. Ben olması gereken durumu anlatmaya çalıştım. Asıl sorgulamamız gerekende; ülkemizin gelişmiş ülkelerle kıyaslayıp kıyaslamamak değil, bizim neden gelişmiş bir ülke olamadığımızdır. Gelişmiş ülke olamamızın birçok sebebi vardır. Bu bizlerden tutta şimdiye kadar yanlış yöneticiler tarafından yönetilmiş olmamıza kadar gider. Zaten tarrışmaya girersek işin içinden çıkamayız.

Fakat yazındaki en kötü nokta ise gelişmiş ülke olmadığımızı kabullenmektir. O zaman hepimiz kabullenelim olsun bitsin. Neyse bu konu çok uzar yazarak çıkamayız emin ol.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.