Şimdi Ara

Yine Dünyaya Rezil Olduk! Gamze Bulut da Dopingli Çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 Londra Olimpiyatları'nda 1500 metrede altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'in ardından gümüş madalyalı Gamze Bulut da dopingli çıktı.

Yine Dünyaya Rezil Olduk! Gamze Bulut da Dopingli Çıktı,

2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'in ardından gümüş madalyalı Gamze Bulut'un da doping yaptığı kesinleşti.

DÜNYAYA REZİL OLDUK

Türkiye'ye atletizmde bir kara haber daha geldi. 2012'de düzenlenen Londra Olimpiyatları'nda kadınlar 1500 metrede altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'in ardından aynı kulvarda gümüş madalyayı elde eden Gamze Bulut'un da doping yaptığı maalesef kesinleşti ve dünyaya bir kez daha rezil olduk!

Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF), Londra Olimpiyatları'nda elde ettiği ikinciliğin ardından çıktığı yarışlarda başarısız sonuçlar elde eden 1992 doğumlu Gamze'yi yakın takibe almıştı.

DOPİNG YAPTIĞI KESİNLEŞTİ

Hatırlatmak gerekirse Gamze, Londra'da elemelerde 4:06.69, yarı finalde 4:01.18, finalde ise 4:10.40 koşmuş ve 4:10.23'le altını boynuna takan Aslı'nın ardından gümüş madalyayı kazanmıştı. Ancak yapılan incelemeler neticesinde biyolojik pasaportunda meydana gelen normal dışı sapmalar nedeniyle Gamze'nin dopingli olduğuna kesin kanaat getirildi.

2 HAFTA ÖNCE ORTAYA ÇIKTI

Durumun yaklaşık iki hafta önce tespit edildiği öğrenilirken ayrıca devlet makamlarının da bilgilendirildiği ve konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kadar da iletildiği gelen bilgiler arasında.

Aslı Çakır Alptekin'in ardından Gamze Bulut'un da doping yaptığının resmileşmesi büyük bir hayâl kırıklığı yarattı. Çünkü bu durum 2012'de tüm ülkeyi sevince boğan, herkese büyük gurur yaşatan tarihi dublenin aslında gerçek olmadığı ve her iki madalyanın da Türkiye'den alınacağı anlamını taşıyor.

Kaynak: Hürriyet

http://www.sondakika.com/haber/haber-yine-dunyaya-rezil-olduk-gamze-bulut-da-dopingli-8229112/

• tiplerinde hayır yok zaten
  • Sporcu ahlakı diyecektim de genel ahlak yok ki daha da derinlere inelim ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Namazı yanlış mı kılmış
  • Üzücü.
  • Fenerbahçenin sporcusu :)

• Bunların zamanın başbakanına teşekkürler başbakanım diye açıklamaları vardı. ,

Şimdi çıkıp demesin bunlar benim aleyhimde darbe planlarıdır komplodu bu iki genç kız demeye ağzım varmıyor pfetö'nün adamları olup Türkiye'Nin itibarını zedelemek için uğraşmışlardır. Bizi yine kandırdılar ey halkım.
  • HAHAHAHA
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: Emple

Namazı yanlış mı kılmış

En azından dinini biliyor ve namazını kılıyor. Sizin gibi dalga geçmiyor. İşte bu yüzden hep kaybedenler tarafındasınız.
  • bişeler dönüyor ama...

güreş haricinde her madalya kazanan sporcularımızda doping çıkıyor.

• yok yaw vallahamı şaka yapıyor olmalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: FalconPlot

yok yaw vallahamı şaka yapıyor olmalısın

he nasıl anladın

• quote:

Orijinalden alıntı: GTFO

quote:

Orijinalden alıntı: Emple

Namazı yanlış mı kılmış

En azından dinini biliyor ve namazını kılıyor. Sizin gibi dalga geçmiyor. İşte bu yüzden hep kaybedenler tarafındasınız.

Neyin dalgasını geçeyim başkası geçirmiş bide ben mi geçeyim ? Benim eleştirdiğim tarafı insanları aldatma madalya aldıktan sonra açıklama yapmadı mı bunlar namaz kıldım sonra madalyayı kazandım diye ?Eee sen doping kullandın dopingin anlaşılmasın diye bu milleti en zayıf noktasından vurdun elinde kuran dilinde Allah olanı doğru sanıyor ya bu millet sende bundan faydalandın işte doğru bir şey mi bu sence?O zaman bende milleti kandırayım gidiyim market soyayım eve geleyim namaz kılayım ibadet edeyim sonra hırsızlık yaptığım anlaşılsın biride gelsin en azından dinini biliyor namazını kılıyor desin sence uygun bir şey mi bu? Ayrıca dinini namazını biliyorda kendini bilmiyor bu tarz haberler dünya medyasında yayılır ülkenin prestiji zaten yükseklerde değil zor bela toparlamaya çalışırken bunlarla uğraşıyolar birde.

• Sadece halı sahalarda doping yapılmıyor galiba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Yine Dünyaya Rezil Olduk! Gamze Bulut da Dopingli Çıktı
  • Ulan şu işe bak,halbuki ne kadar da çok sevinmiştim o zaman TV'de izlerken.O zamanlar gurur kaynağımızdı şimdi ise utanç.Adam gibi işini yapıp,göğsümüzü kabartmak varken neden hala arka yollar peşindesiniz?Ulan bir sen mi zekisin,adamlar senin doping yaptığını anlamayacak mı?Yazıklar olsun,bu ülkede sporun ne seviyelerde olduğunu gösteren çok net bir fotoğraf.

Bir de allah,namaz diyor utanmadan.Devletin verdiği paralarda,altınlar,evler ülkedeki spora bakışı ve zihniyeti gösteriyor.Ulan sporcu adam para için mi iş yapar?Olimpiyatlara para için mi gider?Kaç tane insan tanıdım,çoğu yüzme branşından,adamlar ''devlet para vermiyor,geçinemiyoruz'' diye yakınıyordu ama yinede çabalayıp,yükselme peşindeydi.Kendini kanıtlamak,ne kadar çalıştığını göstermek,Türkiye'nin ismini duyurmak için yarışmalara katılıp,Olimpiyat'ı hedefliyordu.Birde şu rezillere bak,yine rezil ettiler bizi...

• içinden çıktığı kulübe bakınca şaşırmıyorum tabii..
  • Bunu sorgulamalıyız. (Oradan nasıl görünüyor bilmiyorum ama hiç samimi olmadığı kesin.)

Aslı Çakır Alptekin'in doping yaptığı ispatlanması ile birlikte CAS tarafından birinciliği ve altın madalyası alınıp ikinci olan Gamze Bulut'a verildi...(Kaynak:https://tr.wikipedia.org/wiki/Gamze_Bulut)

Çok acı...
  • ee kaç sene sonarmı çıkıyor dopingli olduğu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quesnay

Fenerbahçenin sporcusu :)

doping ı zaman binasında almışlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.