Şimdi Ara

Yılmaz Özdil 'Düğün erkene alınıyorsa, gelin hamile demektir.' (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
4
Favori
23.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
347 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aksu01

dediğin gerçek olabilir. ama söylemen yanlış. zaten üniversite kazanamamış bu kitleyi hor görerek tamamen diğerlerinin eline itiyorsun.
    bu kitleye "bak yapılan yanlış politakalar seni bu hale getirdi" deyip kendi yanına çekeceğine, hor görerek yanlış politika yapanların yanına itiyorsun.yanlış .
    Ben demiyorum bunu Yılmaz Özdil yazmış. Ben hiç kimseyi ama hiç kimseyi hor görmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfestein -- 22 Nisan 2018; 11:22:33 >
  • Şehitler üzerinden oy istemek nedir ya.
    Bu kadar mı düştünüz artık yazık diyecek bir şey bulamıyorum!!!

Yılmaz Özdil "Düğün erkene alınıyorsa, gelin hamile demektir."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 22 Nisan 2018; 12:31:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrkmAdr

Bu mesaj silindi.
    Hocam hangi modeli aldınız bilmiyorum ama geçen yaz benim kuzen Türkiye'de 11 bin civarı fiyatı olan MacBook Pro'yu Abd Chicago'dan 8000'e aldı. Aynı mal. Hayırlı olsun. Dediğiniz gibi ekonomi bitik ve paramız süper değersiz. Herşey ithal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: General.

Adam daha ne yazsın.
    Üsküdar ve Fatih'te yapılan İstanbul Times TV Youtube kanalındaki Akp seçmenlerin yazıyı okuduktan sonraki potansiyel tepkisi:

Yılmaz Özdil "Düğün erkene alınıyorsa, gelin hamile demektir."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Nisan 2018; 11:51:59 >

• Sadece başlığa bakarak bu cevabı yazıyorum.

Özdilek efendiye bak sen. Düğün erkene alınıyorsa gelin hamileymişmiş. Yılmaz özdilek ne zamandır Türk milletinin ahlaki değerlerini bu kadar dikkate alan kilit örnekler vermeye başlamış? Kendi çağdaş kişiliği hamilelikte düğün zamanı arasındaki bağlantıya bu kadar önem verir miymiş? Bir insancağızın kendini haklı göstermek için, sevmediği, hatta nefret ettiği kesime yaranmaya çalışma çırppınnışlarından farklı birşey yok ortada. Yazııııııık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: man utd

Şu yazının hangi cümlesi yalan , iftira ya da gerçekleşmedi? Şu cümle yalan diyemiyorsan tum hakaretlerin sensin ;)
    içerisindeki en az 3-4 tane uydurma cümle var, ama konu o değil,

konu şu çomar zihniyetli gelin hamiledir meselesi.

bu benzetmeye mideniz bulanmıyorsa bırakın insanlığı.
  • tayyip erdoğandan nefret ederim. geçen senenin mart ayında ona hakaret ettiğim gerekçesiyle evime polisler de geldi. mecra donanım haberdi.

ancak karıştırdığınız bir şey var.

muhaliflik vatan hainliğiyle, ülkenin kötülüğünü düşünmekle olmuyor.

ben de bir ara bu düşüncedeydim, bırakalım turizm batsın, herkes aç kalsın, işsizlik %20 olsun diyordum.

ama hepimiz 780 km^2 içerisinde aynı şeyleri yiyerek, aynı şeyleri izleyerek, aynı oyunlarla büyümüş çocuklarız. evet halk birçok konuda cahil, birçok konuda 'iyi değil' ve birçok konuda hiçbir şey hakketmiyor; ama bunların tümü aşılabilir.

dış mihraklar filan demeyeceğim ama hakikaten bu ülkenin mutlu olmasını istemeyen ülke/ülkeler var. bu ülkenin ucuz iş gücünden ileri gidememesi için uğraşan, kafasını sınırlarının dışından çıkaramasın diye var gücüyle çalışan kara lekeler var.

o yüzden yalan yanlış şeylerle, vatan hainliğiyle hükümeti vurmayı bırakmamız lazım; böyle bu adamları deviremeyiz zaten. daha önce akp'ye oy vermiş kişilerin %90-95'i size bu şekilde daha da kızar. chp'li bir mv çıkıp siha'lar insanlık suçudur diyor. hdp'yi saymıyorum artık bile. (ki 7 haziranda onlara oy vermiştim.) böyle muhaliflik olmaz, olmuyor. yaptıkları hiçbir halta yaramıyor; çünkü doğru değil1

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AAF8922F10

bogazicindeki ogrenciler tutuklandi yazmis. niye tutuklandilar acaba
    Afrin e operasyon yapan tsk 'yı mi protesto etmişlerdi neydi. Öyle birşey. Ama özdil tarafından bakınca o boğaziçi li şeylere madalya bile takmak lazım belki de.

• quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

tayyip erdoğandan nefret ederim. geçen senenin mart ayında ona hakaret ettiğim gerekçesiyle evime polisler de geldi. mecra donanım haberdi.

ancak karıştırdığınız bir şey var.

muhaliflik vatan hainliğiyle, ülkenin kötülüğünü düşünmekle olmuyor.

ben de bir ara bu düşüncedeydim, bırakalım turizm batsın, herkes aç kalsın, işsizlik %20 olsun diyordum.

ama hepimiz 780 km^2 içerisinde aynı şeyleri yiyerek, aynı şeyleri izleyerek, aynı oyunlarla büyümüş çocuklarız. evet halk birçok konuda cahil, birçok konuda 'iyi değil' ve birçok konuda hiçbir şey hakketmiyor; ama bunların tümü aşılabilir.

dış mihraklar filan demeyeceğim ama hakikaten bu ülkenin mutlu olmasını istemeyen ülke/ülkeler var. bu ülkenin ucuz iş gücünden ileri gidememesi için uğraşan, kafasını sınırlarının dışından çıkaramasın diye var gücüyle çalışan kara lekeler var.

o yüzden yalan yanlış şeylerle, vatan hainliğiyle hükümeti vurmayı bırakmamız lazım; böyle bu adamları deviremeyiz zaten. daha önce akp'ye oy vermiş kişilerin %90-95'i size bu şekilde daha da kızar. chp'li bir mv çıkıp siha'lar insanlık suçudur diyor. hdp'yi saymıyorum artık bile. (ki 7 haziranda onlara oy vermiştim.) böyle muhaliflik olmaz, olmuyor. yaptıkları hiçbir halta yaramıyor; çünkü doğru değil1
    Seni kim umursar ki? Buradaki adolesanlara göre 6 beden büyük tavsiye vermissin.

• Müptezel iste boş boş konuşuyor canı sıkılan Foruma üye olup uzun uzun mesajlar yazıyor eskiden daha iyiydi burasi insanlar konu açarken düşünüyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: ABSOLUT.

Yılmaz Boşdil, her zaman ki gibi.
    He aynen gerçekler acı geldi tabii dimi takım tutar gibi parti tuttuğunuz için

• tomthejeer kullanıcısına yanıt
    Aynen yazı uydurma konu da o değil, sen de kıvırmadın ;)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bidon Kafa
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Hayırdır arkadaşın segment düşürüp poloya mı geçti?
    Fındık boyutlu polo için mi aylarını heba etmeye başladı arkadaşın?
    Adamlar dedi ki bir asgari ücretli şu kadar ay çalışıp sıfır araba alabilir.
    O kadar ay çalışırken ulaşmaya çalıştığı modelin bile fiyatı artacak.
    Aldığı maaş bir sonraki yıla göre 2400 lira artmış olacak ama ben yıldan yıla 2400 lira artan araç fiyatı görmedim.
    Anladın mı?
    Sen 2018 model aracı almak için 60 ay çalışacaksın, bu sürede para tamamlanmış olduğunda sıfır araç olmayacak o.
    Adam da milletle dalga geçer gibi asgari ücretli şu kadar ay çalışıp araba alabilir diyor.
    Bana masal anlatma arkadaş.
    Olay sadece arabayla bitmiyor, senin paran 1 yılda yüzde kaç oranlarında değer kaybediyor, sen nereye para biriktiriyon öyle...

Alıntıları Göster
    Bak arkadaş ağzının payını verdim hemde o biçim verdim yine de sana dedim araba ile asgari ücret karşılaştırılmasına karşıyım dedim çünkü millet araba almak için para kazanmıyor yaşam standartları için çalışıyor.. Ve sana asgari ücret üzerinden en düşük sıfır marka olan bir aracı gösterdim 2015 e göre 55,3 ay dedin, bende 2017 aralık asgarî ücret 1603 tl olan ve aralık 2017 sıfır fiyatı koydum 42,35 aya alınabiliyor olduğunu söyledim ama sen hala bana ik mık diyorsan çok şey söylemeye gerek yok.. O yüzden her zamanda söylerim asgari ücret sürekli dengede tutulmaya çalışılır, ha alim gücü düşüyor mu düşüyor ülke de sıkıntı var mı var ama bana böyle şekilde tanıtım yaparsan bende böyle cevap veririm.. Lütfen artık şu asgari ücretle telefon ve araba karşılaştırması yapmayalım çünkü Dünyanın en alakasız karşılaştırması oluyor..

Arkadaşım golf aldı ve 2015 demiştim yanlışmışım 2010 model gıcır gıcır 53000 km de 53binden dolayı aklımda 2015 kalmış araç 2010 ve 53000 in de artı 55 k ya almış..

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hocam hangi modeli aldınız bilmiyorum ama geçen yaz benim kuzen Türkiye'de 11 bin civarı fiyatı olan MacBook Pro'yu Abd Chicago'dan 8000'e aldı. Aynı mal. Hayırlı olsun. Dediğiniz gibi ekonomi bitik ve paramız süper değersiz. Herşey ithal.

Alıntıları Göster
    Saçmalama 8000 ile 11000 arasında çok fark yok ki o farkta zaten orası abd ve anavatanı buraya gelene kadar gümrük şu bu girince fiyat normal oluyor almanya da nasıl golf 18000 euro fransa da golf 20000 euro oluyorsa burada da böyle olması normal ama diğer şeylere katılıyorum alim gücü su bu son zamanlarda dikkat çekecek şekilde düşüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: GrkmAdr

Bu mesaj silindi.
    Hala da söylüyorum ingiltere almanya ile türkiye karşılaştıranin ciddi sorunları vardır diye anlatamıyorum..

Aynı şekil araba ile asgarî ücret karşılaştıran o gene ayrı bir vaka..

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Saçmalama 8000 ile 11000 arasında çok fark yok ki o farkta zaten orası abd ve anavatanı buraya gelene kadar gümrük şu bu girince fiyat normal oluyor almanya da nasıl golf 18000 euro fransa da golf 20000 euro oluyorsa burada da böyle olması normal ama diğer şeylere katılıyorum alim gücü su bu son zamanlarda dikkat çekecek şekilde düşüyor..

Alıntıları Göster
    Hadi yine iyisin.

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Yav sen harbiden laftan anlamıyorsun.

Asgari ücret minimal düzeyde geçim şartlarını sağlamak için verilen para diyorsunuz ama adam o parayla yaşayamıyor bile. Bunu bile savunacak kadar garipsiniz.

Ağız payı vermişmiş, sanki o arabayı alsa yürütecek de...

• Söz cuk oturmus

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anlayana sivrisinek saz, anlamayana sazı ...san az.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.