Şimdi Ara

YILMAZ ÖZDİL: NÜKLEER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
2
Favori
14.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sene 2011..
    Japonya'da deprem oldu..
    Fukuşima nükleer santralında radyasyon sızıntısı meydana geldi..
    19 bin insan öldü.. Bir milyon ev oturulamaz hale geldi..
    Tokyo şehir suyuna bile radyasyon karıştı..
    Hasarın maddi boyutu 100 milyar dolardı..
    O dönem, değerli ağabeyim Uğur Dündar'la birlikte Star Haber'deyiz, en yetenekli arkadaşımız Turgut Erat'la şef kameramanımız Mustafa Şap'ı ilk uçakla Japonya'ya gönderdik..
    İner inmez çok enteresan bir hadiseye şahit oldular.
    İnsani Yardım Vakfı, Tokyo Camisi'nde bağış toplamış, gıda maddeleri satın almış, apar topar kamyonet kiralamış, deprem bölgesine gidiyordu.
    Bizim çocuklarla peşpeşe otobana girdiler.
    Birkaç kilometre gitmeden, şak, polis durdurdu.
    Deprem bölgesine gidebilmek için özel izin kağıtları gerekiyordu.
    İzin kağıtlarını gösterdiler.
    Polis bizimkilere “geçin” dedi, İnsani Yardım Vakfı gönüllülerine “siz geçemezsiniz” dedi.
    Turgut baktı ki kamyonete izin vermiyorlar, bastı frene, indi, polisin yanına gitti, “kardeşim, sizin milletinize yardım götürüyorlar, niye engelliyorsunuz?” diye sordu..
    Polis ne cevap verdi biliyor musunuz?. “Muayenesi yok” dedi!.
    Evet... O imkansızlıklar ortamında alelacele kiralanan köhne kamyonetin muayene tarihi geçmişti, polis işte bu yüzden trafiğe çıkmasına izin vermiyordu..
    Acayip deprem olmuş, tsunami olmuş, nükleer santral patlamış... Polis her zamanki ciddiyetiyle araç muayenesi kontrol ediyordu.. Çünkü Japon polis gayet iyi biliyordu ki... Doğal afete çare yoktur ama, insani vurdumduymazlığa göz yumulamaz, nükleer santral dahil, yaşanan faciaların bir numaralı sebebi, gereğini yapmayan sorumsuz insandır..
    Neyse, Turgut'la Mustafa muhteşem habercilik yaptılar, hazin tabloları, trajedileri tüm çıplaklığıyla yansıttılar, artçı depremleri bile canlı yayında aktardılar..
    Türkiye'ye döndüler.. “Derhal gidin radyasyonunuzu ölçtürün” dedik..
    Çünkü, tüm dünya radyasyon korkusundan suşi bile yemeyi kesmişken, telefonda yalvarmamıza rağmen “Allah aşkına fazla yaklaşmayın” dememize rağmen, bizi dinlememişlerdi, patlayan nükleer santralın burnunun dibine kadar girmişlerdi..
    Ölçüm yaptırdılar.. Çok şükür temiz çıktılar..
    Ve, taaa Japonya'ya kadar göndermemize rağmen, nükleer felaketle alakalı en müthiş haberi İstanbul'da yakaladılar!.
    Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki Nükleer Tıp Merkezi'ne gitmişlerdi.
    Türkiye'deki en önemli radyasyon ölçüm merkezlerinden biriydi.
    Hasta kayıt odasında beklerken bu manzarayı görmüşler, cep telefonuyla fotoğrafını çekip bana getirmişlerdi..
    Türkiye'nin en önemli nükleer ölçüm merkezinde “semavere dokunmayın, elektrik kaçırıyor” yazıyordu!.
    Dolayısıyla, Putin'den rica ediyorum...
    Kardeşim Vladimir, bize satacağın elektriğin nükleer santralını kendi topraklarına kuracağına, bademleri kafalayıp bizim topraklarımıza kurdun, bütün riski bize yıktın, jeostratejik zekanı tebrik ederim.
    Bari gözünü seveyim bunlara tornavida bile verme, kabloları filan iyi bağla!.

KAYNAK:https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/yilmaz-ozdil/nukleer-2333224/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destanayhan -- 6 Nisan 2018; 9:17:25 >

• yılmazcım hadi yavrum sizin nesil,belediyedeki işçilere yenildi,sen git izmirde rakını iç,zıpkınla orfoz vur,halk tvde birbirinizi gazlayın,ne bileyim kitap satın falan, orta sınıf emeklilerini de al çekilin kenara, bize bırakın,daha fazla boş yazılar yazıp Atatürkçüleri komik duruma düşürmeyin.

Not:chpli,Atatürkçüyüm.
    Zihniyetlere gel yemin ediyorum. O zaman bıçak neden icat edildi ya batarsa. Uçak niye icat edildi ya düşerse. Araba neden icat edildi ya kaza yaparsa. Ya patlarsa diye nükleer santrale karşı çıkmak nedir. Nasıl bir beyne sahipsiniz. Tüm dünya salak Abd Fransa Rusya. Bi akıllı sizsiniz zaten onlar yaprken ya patlarsa demedi mi acaba. Bu ülkenin iktidar yandaşıda muhalefetide birbirinden yobaz. Bi bitinde kurtulalım sizden
  • Yine Yılmaz Özdilden yine boş bir yazı. Bunu oturup ciddi ciddi okuyan var mı acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atanamayan Dr. Strange kullanıcısına yanıt
    Ben okudugum. Haklı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atanamayan Dr. Strange

Yine Yılmaz Özdilden yine boş bir yazı. Bunu oturup ciddi ciddi okuyan var mı acaba ?

sen okuma hocam yazı çarpar
  • rüzgarı, güneşi, denizi, nehirleri değerlendirmeden işin kolayına kaç. ülkede o kadar gereksiz masraf yap(diyanet, saray, makam arabaları...) sonra yok geri dönüşümlü enerji maliyetli de.

az da olsa risk var ve o risk felakete yol açabilir. deprem ülkesi olmamızı geç orada çalışan bizim salla başı al maaşı zihniyetli ülkemiz insanı olacak. hele bu hükümet zamanında tubitak'ı hayvanat bahçesi müdürü yönetiyor o santralin başına kim gelir kimbilir.

eve tüp de almayın demişti rte. ülkenin başındaki bu mantıkla nükleeri savunuyorsa burada sıradan insanlar da savunur.
    Okudum ve haklı.

Not: Nükleer enerjiye karşı değilim. Ülkemize hakim olan güvenlik anlayışını, olmayan denetim anlayışını, işi anlamayan yandaşlara boyunu aşan şeylerin emanet edildiğini biliyoruz. Benim korkum da bu santral için aynı yozlaşmış güvenlik ve denetim anlayışının uygulanma ihtimalidir. Istediğiniz kadar kızın bu kuralcılık ve disiplin kültürüne hakim olamadıktan sonra bu tür işler daima risk içerir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 7 Nisan 2018; 9:12:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • screws_conv S kullanıcısına yanıt
    YILMAZ ÖZDİL: NÜKLEER

• Size muhalefet olsun yeter. Yazıda kalem yazıp bıraksa haklı diyeceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atanamayan Dr. Strange -- 6 Nisan 2018; 9:35:42 >
  • quote:

Yine Yılmaz Özdilden yine boş bir yazı. Bunu oturup ciddi ciddi okuyan var mı acaba ?

Yazının nesi boş? Bilhassa Putin'in bademleri kafalama hususu cuk oturmuş, yerinde bir tespit.

• Dünya füzyon enerjisi peşinde biz nükleer enerjiye gececimize güneş ve rüzgar enerjisine de ağırlık vermemiz gerek çünkü nükleer riski ve maliyeti çok yüksek bi arayış ki füzyon geliyo ingiltirede ciddi bi çalışma var

Şimdi hep geriden takip eden bi ülke olarak ileriyi görmemiz şart Türkiye Rüzgar haritası çok güzel neden bunlar yok

Ülkede daha iyi şeyler olabilir

Şu kısacık yazıyı bile okumadığına eminim. Eğer okuduğun halde bu yorumu yaptıysan vay haline.
    Neyse sen çok düşünme bunları, geleceği, olabilecekleri. Survivör izle o daha mühim.
    Yok ya sizin kadar olmadik cok sukur! Hakliya hakli haksiza haksiz diyebildik Su yazilan haber de bir tane yanlis bir tane abartma var mi ? He sen a haber izliyorum butun gercekler orda diyorsan bak kapi surda ....

• atmaca57 kullanıcısına yanıt
    Asil nukleer fetoydu eliniz de patladi

• Açık ve net söylüyorum. Eğer böyle bir hadise Japonya'da yaşandıysa, gelin beni kerkin.. Yani o kadar saçma sapan ve hayal gücünü sonuna kadar kullanmış ki adamcağız, sadece "Türkiye'de ki yetkililer bu işe önem vermiyorlar" imajı yaratmak için yazılmış bir yazı. Başka hiçbir gerçekliliği ve tutarlılığı yok.

Artık bu ülkenin bu insanlardan ciddi anlamda kurtulması lazım. Yemin ediyorum yeni büyüyen bir çocuk açıp televizyonu yada interneti izlese neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayamayacak. Kimisi sonuna kadar hükümeti destekliyor, kimisi sonuna kadar yapılan herşeyi istisnasız karşı çıkıyor. Bizde yeni nesile güya umutla bakıyoruz. Bu ortamdaki yeni nesil sizce nasıl yetişecek ?

Ciddi anlamda bu ülkenin siyasi kafa tezelemesi lazım ve bu kan emicilerden kurtulması lazım. Bunu canı gönülden söylüyorum..
  • quote:

Okuduğun yazarları sayar mısın? Entelijansiyanı görelim.

• Tastarakay kullanıcısına yanıt
    Okumadığımı harbi harbi kanıtla IBAN ver para yollayacağım. Kanıtlayamazsın bu kadar basit.

• Murat Bardakçı

İlber Ortaylı

Süleyman Özışık

Sinan Medyan ( En azından en mantıklısı)

Soner Yalçın ( Sinan Medyan kadar mantıklı)

Arkamda da kanlı canlı bir kitaplar var son 2 ayda okuduğum. Resim yükleme sorunlu galiba düzelirse atarım. Tatmin oldun mu ? "Entelijansiyan" da denmez ona. "Entelijansiyan" topluluk ismidir. Mesela bir askere gidip " Sen nasıl ordusun" denmez veya bir ağaca gidip "sen nasıl ormansın" denmez.

He şimdi senin cevabın şu olacak "Boşa okuyorsun" çünkü genelde elde sıfır kalınca bir yerden bu şekilde vurmak istiyorlar senin kafa ve türevleri.

• Zero Degrees kullanıcısına yanıt
    Aman hocam ne diyorsun ne demek yazıya hak vermiyorsun o adam ülkenin aydınlarından, linç yersin haaaaa

• Öyle bir şey demedim.

• Birisi Yılmaz Özdile Fukushima'da depremin nükleer santrale hasar vermediğini hasar verenin tsunami olduğunu anlatsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnscrutability -- 6 Nisan 2018; 10:49:38 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.