Şimdi Ara

Yılmaz Özdil'in kehaneti tuttu!(bütün evetciler gelsin!) (2. sayfa)

5 sn
112
Cevap
5
Favori
8.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

biri şu videonun linkini koysun artık

Video konuya eklendi. Ben pek bakamıyorum ama başka mesajlara da eklemişler zaten rahatlıkla bulursunuz.

• yani bu mu? bunca zamandır söylediğiniz? cidden reklam filmini izlerken dedim acaba olabilir mi?

reklam filmindeki vurgu açık. Ülkemize yapılan haksızlıklar. çifte standartlar. ve bu referandum bu haksızlıklara cevap. pekiiiiiiiiiiiiii

"Ortada fol yok yumurta yokken, şubat ayı itibariyle Hollanda ve Almanya'yla aramızda hiçbir sorun yokken, kriz emaresi yokken, hükümetimizin Avrupa'da mağdur edileceğine dair en ufak bir sinyal yokken, hatta bu konuda beklenti yokken, ihtimal bile yokken…
    Tee şubat ayı başında bu “milli mağduriyet” reklamı hangi muhteşem öngörüyle çekildi?"

sayın Özdilin şu cümlesi üzerinden yazacam. ortada fol yok ve yumurta yokkken diyor ya. yani demek istediği hiç pronblememiz yoktu, bize çok iyi davranıyorlardı, bize kesinlikle çifte standart uygulamıyorlardı ama bunlar yokkken bu filmi çektiler. şimdi ben soruyorum.

bu ülke haksız uygulamalara 1 aydır mı maruz kalıyor.? bu ülke batının oyunlarına 1 aydır mı göğüs germeye çalışıyor? biz 1 ay önce mi batının pisliklerini görmeye başladık? 1 aydır mı avrupa bize haksızlıklar yapıyor?

ya da şöyle söyleyelim. AKP 1 ay öncemi başladı avrupa bize haksızlık yapıyor söylemine? avrupa çifte standart uyguluyor söylemine?

bakın kendisi kendisini yalanlıyor.

bu işin özeti şudur. önceden bir şekilde bilgi almış reklam hakkında. ve duruma göre kullanıyor. bu kadar.

• Kırmızı kart nasıl evet anlamına geliyor troller açıklasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmm2515

yani bu mu? bunca zamandır söylediğiniz? cidden reklam filmini izlerken dedim acaba olabilir mi?

reklam filmindeki vurgu açık. Ülkemize yapılan haksızlıklar. çifte standartlar. ve bu referandum bu haksızlıklara cevap. pekiiiiiiiiiiiiii

"Ortada fol yok yumurta yokken, şubat ayı itibariyle Hollanda ve Almanya'yla aramızda hiçbir sorun yokken, kriz emaresi yokken, hükümetimizin Avrupa'da mağdur edileceğine dair en ufak bir sinyal yokken, hatta bu konuda beklenti yokken, ihtimal bile yokken…
    Tee şubat ayı başında bu “milli mağduriyet” reklamı hangi muhteşem öngörüyle çekildi?"

sayın Özdilin şu cümlesi üzerinden yazacam. ortada fol yok ve yumurta yokkken diyor ya. yani demek istediği hiç pronblememiz yoktu, bize çok iyi davranıyorlardı, bize kesinlikle çifte standart uygulamıyorlardı ama bunlar yokkken bu filmi çektiler. şimdi ben soruyorum.

bu ülke haksız uygulamalara 1 aydır mı maruz kalıyor.? bu ülke batının oyunlarına 1 aydır mı göğüs germeye çalışıyor? biz 1 ay önce mi batının pisliklerini görmeye başladık? 1 aydır mı avrupa bize haksızlıklar yapıyor?

ya da şöyle söyleyelim. AKP 1 ay öncemi başladı avrupa bize haksızlık yapıyor söylemine? avrupa çifte standart uyguluyor söylemine?

bu işin özeti şudur. önceden bir şekilde bilgi almış reklam hakkında. ve duruma göre kullanıyor. bu kadar.

Hayir demek istiyor ki Hollanda ve Almanya krizleri bilerek çıkartıldı. Oraya Fatma Betül Sayan Kaya'nin gönderileceği ve bunun üzerinden mağduriyet çıkarılacağı da belliydi küçük kız metaforu da bu yüzden kullanıldı.

Avrupayla Türkiye'nin sorunları olduğunu herkes biliyor mesele zaten bu değil mesele bu krizlerin bilerek çıkarılmış olması ve onceden çekilmiş reklam filmlerinin bunu kanıtlamasi tıpkı Melih Gökçegin dediği gibi gezi olaylarının Avrupalılar tarafından baslatildiginin olayların öncesinde çekilen reklam filmleriyle kanıtlanması gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: EdvaldBoassonHagen

quote:

Orijinalden alıntı: mmm2515

yani bu mu? bunca zamandır söylediğiniz? cidden reklam filmini izlerken dedim acaba olabilir mi?

Hayir demek istiyor ki Hollanda ve Almanya krizleri bilerek çıkartıldı. Oraya Fatma Betül Sayan Kaya'nin gönderileceği ve bunun üzerinden mağduriyet çıkarılacağı da belliydi küçük kız metaforu da bu yüzden kullanıldı.

Avrupayla Türkiye'nin sorunları olduğunu herkes biliyor mesele zaten bu değil mesele bu krizlerin bilerek çıkarılmış olması ve onceden çekilmiş reklam filmlerinin bunu kanıtlamasi tıpkı Melih Gökçegin dediği gibi gezi olaylarının Avrupalılar tarafından baslatildiginin olayların öncesinde çekilen reklam filmleriyle kanıtlanması gibi.

Yılmaz Özdilin yazısından

"Ortada fol yok yumurta yokken, şubat ayı itibariyle Hollanda ve Almanya'yla aramızda hiçbir sorun yokken,

bu da senden

Avrupayla Türkiye'nin sorunları olduğunu herkes biliyor mesele zaten bu değil

kardeş bak bu olay sadece şu.

önceden bilgi almış reklam hakkında ve bu bilgiyi kullanabileceği uygun bir ortam görmüş ve kullanıyor. o kadar.

• Gözünüz kör kalbiniz kara... Nazi diye avrupaya bağırıp Goebbels tarzı propagandalar yapmak size yakışıyor... Avrupanın ikiyüzlülüğü vs sizin iki yüzlülüğünüz.

Sende haklısın sana göre dinsizin hakkından gelmek için imansız olmak gerek...
  • Bu 10 gün önce yayınlanmasına rağmen bu reklamı niye yayınladılar aklım almadı.

Galiba şunu düşündüler ulan zaten akp seçmeni yılmaz özdil mi okuyo okusada inanmazslar boşverin yayınlayın gitsin elimizdeki kitleye ne versek yiyyor rahatlığı var adamlarda

Yada reklama 1 milyar dolar gibi para mı verdiler tüh be adam deşifre etti ama napalım o kadar para verdik yayınlayın gitsin mi dediler

İlginç bir ülkeyiz
  • Futbol iyice siyasilerin oyuncağı oldu.Milli formanın birilerinin rantı , siyasi ideolojileri için kirlenmesini istemiyorum artık.

• Yılmaz özdil'in o videosu yayınlandığında da aynı şeyi söyledim.

Bunu kehanet olarak görenlere gülüp geçmemek elde değil.

1- Yahu adam birinden bilgi almış ve bunu aktarmış bunun neresi kehanettir, bu nasıl bir saçmalıktır?

2- Avrupa sanki bize ezelden beridir düşman değildi de referandum öncesi düşman olmaya başladı ve bu tezgah sonucu reklam filmi bu olaylardan önce çekildi öyle mi?

Yani gerçekten irrite ediyorsunuz insanları başka bir şey değil.

Ama devam edin böyle sizin bu tavrınız her zaman bu millet yaramıştır.

İyi ki varsınız.
  • Aklıma Deniz Ateş Bitnel-Salih Dursun olayı geldi Bu reklamdan sonra Trabzon'da %97 Evet çıkar

• Hatta dedem anlatırdı
    1945 ler yılında
    frikyalılar ile LİGyalılar savaş ediyomuş
    Ortaya araya bi TOP atmış biri
    lan demişler bu ne yusyuvarlak
    iki taş koşmuşlar karşılıklı
    Maç etmişler
    Sona dosluk kazanmış
    Öpüşmüşler barışmışlar
    Şavaş bitmiş...
    YAaaa
    Futbolun birleştirici bi özelliği var...
    O zamandan sonra batı almanya ile doğu almanya birleşmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHCEK93 -- 2 Nisan 2017; 14:8:28 >
  • Avrupa ile aramizda sorun yok derken avrupa ne zaman musluman bi ulkeye dost olmus ki ? Yillar once fiilen isgal edemedigi topraklardan gozunu indirdi mi ki?

Kendi kulturlerini empoze edip benligimizi icten ice yok etmedi mi avrupa?

Aramizda gorunen bi husumet olmasina gerek yok avrupa her zaman bize karsiydi. Her zaman bizi kendine benzetmek istiyordu.

Yillardir ab ye almayip ic islerimize kendi koydugu kurallarla mudahale etmedi mi?

O zamanlar turkiyenin rest cekicek bi kozu yoktu ama artik multeciler var. multeci anlasmasini bilmiyorsunuz sanirim. Bize verilecegi vaad edilen paralar karsiligi sinirdan mutecileri ulkemizde tuttuk. Sozler tutuldu mu hayir.

Kozumiz var mi evet. Kapilari acip MUSLUMAN MULTECILERI avrupaya salmamiz yeteri kadar iyi bi koz ki bu koz rest cekildi zaten.

Ulkelerin 1 2 haftalik planlari oldugunu dusundugun icin mecliste degilde evindeki koltukta oturuyorsun hocam.

Avrupa hic bi zaman dostumuz olmadi bunu unutmayin.

Saygilar

• Fransa'da bu ay seçimler var bakalım şaşıracak mıyız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

Avrupa ile aramizda sorun yok derken avrupa ne zaman musluman bi ulkeye dost olmus ki ? Yillar once fiilen isgal edemedigi topraklardan gozunu indirdi mi ki?

Aramizda gorunen bi husumet olmasina gerek yok avrupa her zaman bize karsiydi. Her zaman bizi kendine benzetmek istiyordu.

Yillardir ab ye almayip ic islerimize kendi koydugu kurallarla mudahale etmedi mi?

O zamanlar turkiyenin rest cekicek bi kozu yoktu ama artik multeciler var. multeci anlasmasini bilmiyorsunuz sanirim. Bize verilecegi vaad edilen paralar karsiligi sinirdan mutecileri ulkemizde tuttuk. Sozler tutuldu mu hayir.

Kozumiz var mi evet. Kapilari acip MUSLUMAN MULTECILERI avrupaya salmamiz yeteri kadar iyi bi koz ki bu koz rest cekildi zaten.

Ulkelerin 1 2 haftalik planlari oldugunu dusundugun icin mecliste degilde evindeki koltukta oturuyorsun hocam.

Saygilar

Bu sorunları herkes biliyor hocam. Yazınin iddiası bu değil. Fol yok yumurta yok derken de görünen ortamdan bahsetmiş tabiki olayların alt metnini zaten bilen biliyor. Bu görünen kriz bilerek başlatıldı diyor adam argümanı bu.

Daha temiz anlatmak gerekirse Avrupa ve Turkiye'deki hükumetler kazan-kazan durumu oluşturup birbirlerine satasiyorlar ve tam seçim evresinde bundan ekstra bir güç kazaniyor iki tarafta iddia bu.

Avrupa krizi somutlasmadan önce çekilmiş bu reklam ve başrolde küçük bir kız var farkındaysaniz. O küçük kızın aile ve Sosyal politikalar bakanını temsil ettiğini iddia etmiş Yılmaz Ozdil.

Doğrudur yanlıştır aynısını gezi döneminde Melih Gökçek de yapmıştı ve Ülker reklamında da herkes böyle subliminal çıkarımlar yaptı. Yilmaz ozdil yapınca neden sorun oldu onu anlamadım. İkisi de kendi çıkarlarına göre hareket eden adamlar zaten illa bir taraftan mi bakmamız lazım olaya?

İki tarafta masum değil işte tek farkedilmesi gereken bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Yılmaz özdil'in o videosu yayınlandığında da aynı şeyi söyledim.

1- Yahu adam birinden bilgi almış ve bunu aktarmış bunun neresi kehanettir, bu nasıl bir saçmalıktır?

2- Avrupa sanki bize ezelden beridir düşman değildi de referandum öncesi düşman olmaya başladı ve bu tezgah sonucu reklam filmi bu olaylardan önce çekildi öyle mi?

İyi ki varsınız.

Avrupa ve Türkiye bu krizi yaratıp ezelden beri gelen düşmanlıklarıni tam seçim döneminde kendi çıkarlarına kullandılar cevabım bu. Hollanda hükümeti seçimleri kazandı şimdi sırada diğer hükumetler var.

• quote:

İyi ki varsınız.

Nokta.

• quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

Avrupa ile aramizda sorun yok derken avrupa ne zaman musluman bi ulkeye dost olmus ki ? Yillar once fiilen isgal edemedigi topraklardan gozunu indirdi mi ki?

Saygilar

İlginç bir mantık. Kim öndeyse ona benzersin, bu kadar basit. Avrupaya yetişmek istiyorsan onlara benzemek zorundasın. Hunların zamanında Roma İmparatorluğu onları yenmek için Hun/Türk paralı askerler alırdı, ordusunu Hunlar gibi düzenlemeye çalışırdı. Osmanlı zamanında özellikle Macaristan krallığında Türk modası vardı, aristokratları Türk gibi giyinirdi, Türk kültürüne özenilirdi. Şimdi de tam tersi oluyor, onlar güçlü olduğu için Uzakdoğudan Türkiye'ye bütün milletler Avrupalılara/Amerikalılara benzemeye çalışıyor. Tarihin her döneminde olmuş, gelecekte de olacak bir şey bu.

Mültecileri de hiçbir yere salamazsın. Geçti o iş artık. Yunan ile Bulgar sınıra askeri yığar, senin suriyelileri güzel bir döverler üstüne hastane masrafı sana kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kürşad01

quote:

İyi ki varsınız.

Nokta.

Cevabı yukarıda.

• Almanya ve Hollanda hükümetleri "çok gizli" ibaresi ile bir toplantı yapmışlar.

AKP referandum ile ilgili AB krizi ile ilgili bir reklam çekecekmiş biz de bu reklamın boşa gitmemesi için krizi çıkartan taraf olmalıyız. Evet ne yapalım. Efendim Bakanları ülkeye almayalım. Evet güzel fikir. Derhal tüm mekanizmaları devreye sokun. Ha bu arada ABD Başkanına da haber verin.

Bu hayırcılar da düşünmemeye düşünmemeye kafaların içinde de bir şey kalmamış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İl teber -- 2 Nisan 2017; 14:35:36 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.