Şimdi Ara

Yıllardır yaşadığım ağ sorunu TAK ETTİ ARTIK lütfen yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yıllardır windows 7 ile yaşadığım bir problem var ve yeter artık dedim, gerçi daha öncede topik açmıştım ama win7 daha yeni anons edilmişti ve insanlar pek yardım edemedi. Şimdi yeniden yazıyorum.

Bilgisayarımı kapatıp açtığımda yada restart attığımda ağ bağlantısında internete eternetten bağlanmama rağmen bağlantı sorunu var ve yıllardır farklı modemler kullanmış olsamda bütün hepsinde bu sorunu yaşadım. Bu yüzden sorunumun modemle alakalı olmadığını biliyorum. Ve bilgisayarı restart ta atsam yada kapalıyken açsam sorunun olma yüzdesi %80 gibi her açışta veya restart atışımda hemen hemen %80 yaşıyorum.

Sorun şu şekilde

1. resimde görüldüğü gibi "ağ, ev ağı" altında bir adet "tanımlanmayan, ortak ağ" çıkıyor ve görülceği üzere internet bağlantım yok. Sorunu çözme şeklimde 1,2,3,4,5,6,7 olarak resimleri takip ederekte bakabilirsiniz çok enteresan. 1. resimde sol panelden "Bağdaştırıcı ayarlarını dağiştirin" kısmına giriyorum,

2. resimdeki gibi buradaki "yerel ağ bağlantısı"nı sağ tıklatarak "devre dışı bırak" diyorum

3. resimdeki gibi oluyor ve yine sağ tıklatarak "etkinleştir" diyorum.

4. resimdeki gibi yine ağ bağlantım aktif oluyor.

5. resimdeki gibi "ağ ve paylaşım merkezi"ne geri döndüğümde durum vaziyet düzeliyor 1. resimdeki "tanımlanamayan ağ, ortak ağ" gidiyor ve internete erişim sağlayabiliyorum.

Evet bu sorunu win7 çıktığından beri yaşıyorum, sistemi sıfırlayıp format atsam bile oluyor bu olay, bir türlü anlam veremedim. Sistemim imzadaki gibidir, Nedir bunun çözümü Ey Dostlar :D
     Yıllardır yaşadığım ağ sorunu TAK ETTİ ARTIK lütfen yardım? Yıllardır yaşadığım ağ sorunu TAK ETTİ ARTIK lütfen yardım? Yıllardır yaşadığım ağ sorunu TAK ETTİ ARTIK lütfen yardım? Yıllardır yaşadığım ağ sorunu TAK ETTİ ARTIK lütfen yardım? Yıllardır yaşadığım ağ sorunu TAK ETTİ ARTIK lütfen yardım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanr -- 18 Ağustos 2014; 6:01:08 >

• Hort

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok enteresan dimi konuyu başka bir yere mi açsam ne yapsam
  • ethernet kartı al birtane kasma kendini böyle
  • Sürücü güncellemeyi deneyebilirsin.
  • Valla yakın zamanda anakartta değişti ama marka aynı realtek, sürücülerde en güncel halinde

• Başka işletim sistemi ile denedin mi ? Denemediyseniz elinizdeki windows orjinal mi

• Elimdeki orjinal değil acaba ondan olabilirmi elimdeki microsoft un zamanında ki rtm 7600 sürümü hatta microsoft un sitesinden kendim çekmiştim ve güncellemeler kurulu. Sorun bu mu acaba?

• Gusülde önemli bir etken tabiki :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

•  Yıllardır yaşadığım ağ sorunu TAK ETTİ ARTIK lütfen yardım?
  • Tam bir muamma

• Sorun ya ethernet kartında ya da işletim sisteminde.
    Öncelikle daha kolayı, yeni bir win7 kopyası edinip kur dene.
    Sorun çözülmezse eğer ethernet kartında bir sıkıntı olabilir. PCI bir ethernet kartı ile dene (Genelde çok ucuza bulabilirsin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 21 Ağustos 2014; 10:39:00 >
  • Bakalım nolcek

• hakanr kullanıcısına yanıt
    bu kadar uğraşmaya gerek yok.

1)ya sürücü hatalı.

2)yada kabloda sıkıntı var.

3)ya ethernet girişinde.

4)yada modemde.

denemesi çok basit aynı kabloyla başka pc ye bağlarsın sorunsuz bağlanıyorsa 2 ile 4 gitti zaten.

sürücüyüde arayıp bulursun büyük ihtimal ondan değildir ethernet girişi sıkıntılıdır gidersin yeni kart alır takarsın girersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 21 Ağustos 2014; 15:54:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

bu kadar uğraşmaya gerek yok.

1)ya sürücü hatalı.

2)yada kabloda sıkıntı var.

3)ya ethernet girişinde.

4)yada modemde.

denemesi çok basit aynı kabloyla başka pc ye bağlarsın sorunsuz bağlanıyorsa 2 ile 4 gitti zaten.

sürücüyüde arayıp bulursun büyük ihtimal ondan değildir ethernet girişi sıkıntılıdır gidersin yeni kart alır takarsın girersin.

Selam murat bu dediklerin yapıldı dostum anakartta yeni zannedersem olay elimdeki win7 ile alakalı

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanr

Selam murat bu dediklerin yapıldı dostum anakartta yeni zannedersem olay elimdeki win7 ile alakalı

o zaman farklı ve sorunsuz bir win7 ile dene.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.