Şimdi Ara

Yıllardır Aradığım 2 Parfüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır aradığım 2 parfüm bulunuyor koku anlatmak zordur ancak elimde geleni yapacağım.

1.Parfüm

Üst notalarda pudralı ve boğucu beyaz bir koku var.Koku yayılırken yumuşatıcı tarzı yeni yıkınmış kıyafet kokusu gibi temizlik hissi yaratan hoş yumuşak bir koku.Bahsettiğim üst nota tüm kokuyu bastırsada yayılırken hafiften çiçeksi ve odunusu notalar geliyor ancak net değiller.Kış sonbahar için daha uygun gibi yazın boğabilir.Unisex olduğunu sanmıyorum erkek parfümüdür.
    Yayılım ve farkedilirlik çok yüksek.

2.Parfüm

Bu kokuyu anlatmak diğerine göre çok daha zor çünkü elimde pek bir malzeme yok.

Tamamen çiçeksi bir koku odunsuluk narenciye bulunmuyor oryantal hava yok ancak baharat kullanımı olabilir onu bilmiyorum La Nuit'in alt notalarını andırıyor ama açılış ve ilerleyiş olarak benzemiyor.Beyaz çiçekler veya yeşil tema yok.Koku rengi olarak akılda mor pembe arası renkleri çağrıştırıyor.
    Kokunun ilerleyişi tamamen bir çiçek kokusu arada daha baygın halde alınıyor kokuyu etkileyici hale getirende bu kısmı.
    Unisex olabilir ancak erkek parfümü olma olasılığı daha yükesek.
    Aynı şekilde bu parfümünde yayılımı çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odin87 -- 11 Aralık 2019; 13:10:2 >

• 1. Façonnable.
    Beyaz, boğucu, pudra kokusu. Sonra çamaşır kolası ve sandal ağacı. Baharat niyetine çok az nane. Bayağı, çamaşır odası gibi kokar.

2. Geoffrey Beene - Grey Flannel.
    Bu 70'lerdeki yumuşatıcı veya o dönemdeki bazı deterjanlar gibi kokuyor. Yaşça eski olanlar bence mutlaka bir yerlerde rastlamışlardır. Daha gençlere ise yeni gelebilir. Geçenlerde minibüste denk geldim. Hala yaşıyor demek ki.

Bu ikisi tanımlara uyuyor sanki ama tabii kokular pek tarif edilemezler ve başka bir sürü olasılık mümkün olabilir.
  • Karbon 12 K kullanıcısına yanıt
    Façonnable piyasadan silinmiş galiba.
    Grey Flannel yorumları kalıcı olmadığı ve keskin olduğu yönünde aradığıma biraz ters ama neden olmasın.

Çok teşekür ederim bunları bulup deneme şansım gayet düşük ama denemeye çalışıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odin87 -- 17 Kasım 2019; 12:31:56 >
  • 1- Versace Pour Homme olabilir. Çamaşır deterjanı gibi kokar.
  • :ArHaus: kullanıcısına yanıt
    En baskın notası boğucu pudralı ise olabilir tarif edebileceğim en net kısmı buydu yayılım çok yüksek boğucu.Yazın kullanılamaz.
  • 1 - Sanki anlattığın kadarıyla Vetiver, sandal ağacı vs. içeren bir koku gibi. Temiz temiz kokar. Sanırım Tom Ford Grey Vetiver diyeceğim.

2 - ise Karbon 12 arkadaşın dediği gibi Grey Flannel olabilir.
  • Isbara I kullanıcısına yanıt
    Olabilir ama Vetiver sabunsuluğuna benzemiyordu.Denemeye çalışıcam çok teşekkür ederim.

Flannel için hacı yağı,keskin vs. denilmiş öyle bir koku mu?
    Benim aradığım çok doğal çiçeksi keskin değil ama yoğun ve baygındı.
  • Hani sabunsuluk, deterjanımsı koku dendiğinde direk vetiver geliyor aklıma. Ama GV'i bir deneyin derim. Anlattığınız tarife uyuyor çünkü.

Onun dışında Grey Flannel gerçekten güzel bir kokudur bir klasiktir. Genel beğeniye pek uygun kaçmayabilir. Fazla genç işi değildir ama hacı yağı da diyemeyeceğim. Her şeye rağmen şişe şişe alınıp imza kokusu olmasa da her parfüm severin, bu işi kendisine hobi edinen herkesin en az bir defa denemesi gerekir diye düşünüyorum. Bir şişesi alınabilir çok ta pahalı bir parfüm değil Grey Flannel. Hatta epey uygun diyebilirim fiyatı diğer parfümlere göre.

Bak şimdi aklıma geldi; Creed - Original Santal olabilir mi acaba ilk söylediğin parfüm ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Isbara -- 19 Kasım 2019; 13:17:53 >
  • Isbara I kullanıcısına yanıt
    Original Santal değil malesef aradığıma çok uzak.
  • 1. Parfüm - Prada'nın parfümlerinden birisi olabilir. Prada l'homme, l'homme intense, infusion d'homme.
    2. Parfüm ise artık kolay bulunmayan Givenchy insense - ultramarine olan ile karıştırmayın bambaşka kokular.
  • ibrahimy42 İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

L'Homme değil İnfision d'İris denemiştim oda değil infision d'Homme ile benziyorlarsa oda değildir.
    İnsense bulabilirsem denerim.Ultramarine denemiştim beyaz kalıp sabun kokuyordu ama aradığıma uzak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odin87 -- 19 Kasım 2019; 14:49:45 >
  • Bu iki parfüm gençlere hitap eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roszy -- 19 Kasım 2019; 15:16:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: odin87

Bu mesaj silindi.
    Alıntı yapacaktım yanlış olmuş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Isbara

1 - Sanki anlattığın kadarıyla Vetiver, sandal ağacı vs. içeren bir koku gibi. Temiz temiz kokar. Sanırım Tom Ford Grey Vetiver diyeceğim.

2 - ise Karbon 12 arkadaşın dediği gibi Grey Flannel olabilir.
    Gençlere Hitap Eder mi?
  • 1.olan Tommy t for him
  • Roszy R kullanıcısına yanıt
    Birincisi belki ama ikincisi hiç sanmıyorum.

Grey Flannel baya eski bir kokudur. 80'ler falan havası var her yerinde. Günümüz akımlarından epey uzak.
  • quote:

Birincisi belki ama ikincisi hiç sanmıyorum.

Grey Flannel baya eski bir kokudur. 80'ler falan havası var her yerinde. Günümüz akımlarından epey uzak.
    Hocam sizden varsa tavsiye alayım hazır konu açılmışken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roszy -- 20 Kasım 2019; 14:1:42 >
  • Roszy R kullanıcısına yanıt
    Rochas - Man
    Thierry Mugler - Pure Havane
    Dior - Sauvage (Her ne kadar ben sevmesem de insanlar bayılıyorlar. Başkalarına parfüm önerirken sadece kendi sübjektif zevklerime göre değil genel beğeniyi de düşünmek zorundayım.)
    Armani - Code

Sana çeşitli fiyat skalalarında sevilen, günlük rahat rahat kullanabileceğin parfümler önerdim. Aklıma geldikçe daha da yazarım.
  • quote:

Rochas - Man
    Thierry Mugler - Pure Havane
    Dior - Sauvage (Her ne kadar ben sevmesem de insanlar bayılıyorlar. Başkalarına parfüm önerirken sadece kendi sübjektif zevklerime göre değil genel beğeniyi de düşünmek zorundayım.)
    Armani - Code

Sana çeşitli fiyat skalalarında sevilen, günlük rahat rahat kullanabileceğin parfümler önerdim. Aklıma geldikçe daha da yazarım.
    Sauvage olabilir bir de aklımda one million var çok methediliyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.