Şimdi Ara

Yıllar önce “65 yaşına gelen siyasetçi emekli olsun” diyen Erdoğan,bugün 66 yaşında!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
7.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
209 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün 66 yaşına girdi. Erdoğan'ın, yıllar önce “65 yaşına gelen siyasetçi emekli olsun” dediği röportaj ortaya çıktı.

Erdoğan Refah Partisi'nden ayrıldıktan sonra Star Gazetesi'ne verdiği röportajda "Bir partiye girme şartım, 65 yaşın üzerindekilerin siyaset yapmaması" demişti.

Yıllar önce “65 yaşına gelen siyasetçi emekli olsun” diyen Erdoğan,bugün 66 yaşında!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 26 Şubat 2020; 19:18:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Reis bir siyasetci degil, baskomutan, yeni donemin halifesidir. Siyasetcilerin hepsi 65 yasina kadar gelse de pek bir fark yaratmaz zaten, bu sozunde de hakli.
    Kafalar Osmanlı, gerçekler Türkiye Cumhuriyeti, hayatlar yurt dışı.
    Kıyamam ya nasıl da uzaktan seviyor
    DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt
    DARTH_BLACK demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

Bu söyleşiyi hatırlıyorum.Erdoğan bu sözleri erbakan için söylemişti.

refah ve fazilet partileri kapanınca yeni kurulan saadet partisine abdullah gül ve bülent arınçla birlikte katılmamışlardı.O zamanlar yaptığı eleştiri erbakan için olsada aradan geçen 20 yılda zaten Türkiye konjüktürü çok değişti.Gerçi önümüzdeki seçimde ben erdoğanın aday olacağınıda sanmıyorum, yıllar önce verdiği bu demeç gerçekleşecek muhtemelen.
    Erdogan aday olmazsa cumhur ittifaki dagilir

Bunu 7 haziranda bile gördük

Neden aday olmayacagini düşündünüz yerine kim gecebilir ki?
    hamza5806 kullanıcısına yanıt
    hamza5806 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Alıntıları Göster
    Kendisi ve tepe hüreması ülkeden sıvışacağı için buna gerek kalmayacak abd pensilvanyadaki yerleri hazırdır zaten dünyalıklarınıda topladılar.

Arta kalan mamalanan kişilerde fettoştakiler gibi hapsi boylayacak.
  • Bu söyleşiyi hatırlıyorum.Erdoğan bu sözleri erbakan için söylemişti.

refah ve fazilet partileri kapanınca yeni kurulan saadet partisine abdullah gül ve bülent arınçla birlikte katılmamışlardı.O zamanlar yaptığı eleştiri erbakan için olsada aradan geçen 20 yılda zaten Türkiye konjüktürü çok değişti.Gerçi önümüzdeki seçimde ben erdoğanın aday olacağınıda sanmıyorum, yıllar önce verdiği bu demeç gerçekleşecek muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 26 Şubat 2020; 19:24:24 >
  • ohhhooo oraya gelene kadar AKP nin kuruluş manifestosunda max 3 dönem şartı vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

Bu söyleşiyi hatırlıyorum.Erdoğan bu sözleri erbakan için söylemişti.

• Gazete de manidar yalnız. Cem Uzan'ın gazetesi, "STAR"
  • Evet dedi.

Anlayamadığınız nokta,reis sadece siyasetçi değildir

O ümmetin lideridir

Son nefesine kadar, bu görev ona emanettir

Dua ile
  • Dünkü laflar unutuluyor, bilmem kaç sene öncesiiiii.. Ohoooooo...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Dünkü laflar unutuluyor, bilmem kaç sene öncesiiiii.. Ohoooooo...
    Haklısın.

O zaman hatırlıyorum da, Hep Milletin hoşuna gidecek laflar ediyorlardı.Ecevit'in Politikalarını eleştirip, hayat pahalılığından dem vuruyorlardı.
  • Reis bir siyasetci degil, baskomutan, yeni donemin halifesidir. Siyasetcilerin hepsi 65 yasina kadar gelse de pek bir fark yaratmaz zaten, bu sozunde de hakli.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Kendisi ve tepe hüreması ülkeden sıvışacağı için buna gerek kalmayacak abd pensilvanyadaki yerleri hazırdır zaten dünyalıklarınıda topladılar.

• quote:

Alıntıları Göster
    seçimlere 3 yıl var,belki erken seçimle 2022 olabilir.Bu süreç içinde de çok yıpranacak mevcut problemlerden ötürü.
    Öte tarafdan mhp de chp de seçimler olacak başkanlık için,dengeler değişecek ve değişen dengeler içerisinde erdoğanın şuanki politikalarının devamlılığı çok sağlanamaz.Mülteci sorununda,suriye ve akdeniz denklemlerinde farklı politik adımların atılması kaçınılmaz olacakdır.

erdoğan yerine kim geçer sorusu herkesin kafasında gizliden gizliye sorduğu bir soru.Elbette erdoğanda halefini gösterecek bir isim bulacakdır,yani erdoğan aktif siyasetten uzak dursada perde arkasında mutlaka türk siyasetine ağırlığını koyacakdır ölene dek.Bu isim ahmet davutoğlu veya binali yıldırım gibi erdoğana göre daha pasif isim olmaz.Bana görede erdoğanın aklında bir isim var ama bunu söylemesi şuanki koşullarda da mümkün değil.Belki mevlüt çavuşoğlu olabilir dış siyaset tecrübesi ve yeri geldiğinde sivri dilini kullanması sebebiyle ama 20 yıllık recep tayyip erdoğan gibi siyasi bir figirün öyle kolay kolay yerine geçecek bir ismi bulamazlar.

Gerçi geçmiş siyasilere baktığımız zaman türk siyasetine damga vuran demirel,ecevit,türkeş ve erbakan gibi isimler hayatlarının sonuna kadar aktif siyaset yaptılar.Buna turgut özalda dahildir.Bu isimler asla davalarından vazgeçmediler ve her koşulda türk siyasetine damga vurdular.Erbakan fazilet partisi kapatılıp siyasi yasak yemesine rağmen saadet partisini kurdurup arkaplanda yönetti.Keza demirel adalet partisi 80 darbasinde kapatılınca yerine siyasi yasak yemesine rağmen 1 parti kurdurdu ama kenan evren hemen kapattırdı ardından dyp kuruldu ve siyasi yasağı bitincede dyp nin başına geçti başbakan oldu.Yani erdoğan bırakır ama arkaplanda bırakmaz,zaten olağanüstü bir tempo ve sürekli geziler,mitingler 66 yaşını devirmiş bir insan içinde çok zorlayıcı bir şey ancak akp onun ne diyeceğine bakıyor zira seçmenleri erdoğanı seviyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Alıntıları Göster
    Hayatta kacmaz

Kimden kacacak

Askeriye polis jandarma bekci hepsi onun elinde

Bence biz sunni irana dogru gidiyoruz bu arablar bosuna alinip vatandas yapilmiyor

Star warsta derler ki "imparatorlukla ilgili hatirladigim tek sey onun ne kadar sessiz yukseldigiydi"

Bence bop tamamlanmak üzere 2023 soylemi bosa değil

• quote:

Hayatta kacmaz

Kimden kacacak

Askeriye polis jandarma bekci hepsi onun elinde

Bence biz sunni irana dogru gidiyoruz bu arablar bosuna alinip vatandas yapilmiyor

Star warsta derler ki "imparatorlukla ilgili hatirladigim tek sey onun ne kadar sessiz yukseldigiydi"

Bence bop tamamlanmak üzere 2023 soylemi bosa değil

Alıntıları Göster
    Demokratik olarak hükmünün devam ettiği 2023 e kadar öyle kolay değil destek gidince düşünce takke düşünce kel görününce herkes üstüne çullanacak ergenekon balyoz 15 temmuz kolay değil 20 senedir 28 şubat diyenlerin ifadesi alınacak devran dönünce böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Demokratik olarak hükmünün devam ettiği 2023 e kadar öyle kolay değil destek gidince düşünce takke düşünce kel görününce herkes üstüne çullanacak ergenekon balyoz 15 temmuz kolay değil 20 senedir 28 şubat diyenlerin ifadesi alınacak devran dönünce böyle.

Alıntıları Göster
    Herkes dedigin kim devlet içinde baska kim kaldı ki

Vatanseverleri Ergenekon balyoz casusluk zart zurtla yok ettiler

Stk desen yok
    Medya yok
    Sendika vakif sermaye grubu yok

Bence bu güç asla bitmeyecek

• son döneminde zaten şuan
  • O zaman bu mantıkla düşünürsek 2023 seçimlerine girmemeli Erdoğan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Reis bir siyasetci degil, baskomutan, yeni donemin halifesidir. Siyasetcilerin hepsi 65 yasina kadar gelse de pek bir fark yaratmaz zaten, bu sozunde de hakli.
    Kafalar Osmanlı, gerçekler Türkiye Cumhuriyeti, hayatlar yurt dışı.
    Kıyamam ya nasıl da uzaktan seviyor
  • Star gazetesi yalan haber yapmayı bıraksın
  • gitse de kurtulsak artık. hangi kanalı açsam karşıma çıkıyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.