Şimdi Ara

Yılın fotoğraf makinası seçildi. Sürpriz sonuç

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bakın bakalım dpreview de kullanıcılar yılın kamerası olarak hangi makinayı seçmişler:

http://www.dpreview.com/news/2013/01/01/best-camera-of-2012-results

Tamam cihaz çok iyi olabilir ama yinede siz bu sonucu doğru buluyor musunuz?

Sizin fikirleriniz nedir?

Sizce yılın makinası hangisi?

• Evet Sh@rKs paylaşmıştı Bence süpriz yok, olması gereken sıralama, birde makinanın f/p sinden çok "popülerliği" de önemli ölçüde not kazandırıyor.
  • Bu aynasız makineleri çok merak ediyorumm doğrusu. Bunlarda vizörden odaklama nasıl oluyor acaba, dslr gibi mi? Şöyle aps-c sensörü olan, manuel netleme sistemi leica gibi çalışan, voigtlander lensleri destekleyen bir makine yapsalar fiyatıda body olarak 1000 doları geçmese ne güzel olurdu. Af motoru, video falan olmasada olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılın makinesi 1 hafta kullandim. Cok şansli sayilirim demek ki :)

• quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

Yılın makinesi 1 hafta kullandim. Cok şansli sayilirim demek ki :)

Sence yılın makinası olmayı hak ediyor mu peki?

Kullandığın kadarıyla .
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Bu aynasız makineleri çok merak ediyorumm doğrusu. Bunlarda vizörden odaklama nasıl oluyor acaba, dslr gibi mi? Şöyle aps-c sensörü olan, manuel netleme sistemi leica gibi çalışan, voigtlander lensleri destekleyen bir makine yapsalar fiyatıda body olarak 1000 doları geçmese ne güzel olurdu. Af motoru, video falan olmasada olur

elektrnik vizor var yani içerden bi lcd ekran ama yinede optık vizoru cok aratıyorlar bana gore
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

Yılın makinesi 1 hafta kullandim. Cok şansli sayilirim demek ki :)

Sence yılın makinası olmayı hak ediyor mu peki?

Kullandığın kadarıyla .

O sensöre göre çok iyi makine bence. Daha önce DSLR kullanmış birilerine sadece sensör ufaklığı kötü sorun gibi gelebilir. (örnek olarak, ben psikolojik olarak öyle düşündüm)
  • seriously impressive product imiş. Dedikleri gibi, isim yapmış, dikkat çeken model işi götürüyor..

• yılın makinesi değil, yüzyılın makinesi olmalı bence. dedemden kalma görünüyor çünkü.
  • Bence E-M5 fazlasiyla hakediyor. Bende de var ve iyiki almisim diyorum. 4/3 sensorun boylesine harika sonuclar cikartabilmesi muthis basari. Karsilastirdigim uzere bir cok aps-c den 7d dahil daha iyi IQ ya sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan34

yılın makinesi değil, yüzyılın makinesi olmalı bence. dedemden kalma görünüyor çünkü.

Beni çeken tarafı Retro kasası. Enteresan bi eleştiri...
  • O çeşit bi gövdeye FF sensör koysalar asıl devrim o zaman olur :)
  • Bariz belliydi :)

Tipine vurulduğum ikinci makine :)

İlki Pentax K7 olmuştu ikincisi de bu kerata :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan34

yılın makinesi değil, yüzyılın makinesi olmalı bence. dedemden kalma görünüyor çünkü.

Süper eleştiri hoşuma gitti dostum tebrikler....

lakin arkadaşın dediği gibi zaten makineyi en çekici kılan yönüde o eski görüntüsü, bir çok insan gerçek fotoğrafçılığın o zamanlar yapıldığını düşündüğü için ah ulan bu devirden vazgeçmeyeyim ancak kısa bir sürede olsa o samimi yılları bir göreydim diye özlem duyar o günlere, bu en genç fotoğraf severde bile olur tabi eğer fotoğrafa gönül verdiyse , nerde şimdi herkesin elinde makine, nerede o sadece fotoğrafçılara has makineli yıllar.....Klasik müzik dinlerken 17 yy bir görsem dersiniz ya hani buda onun gibi 70'ler 80'ler 90'lar da foto çekseydim keşke hangi fotoğrafa gönül veren insan istemezdi ki bir anlık bile olsa...

Ancak unutmadan o yıllarda olsak fakir olmakta var tabi :) klasik müzik dinleyince 17 yy'da sefil bir köylü olmayı hayal etmeyiz sanırım, 80 lerde olsaydım keşke diyende o fotoğraf makinesini hiç alamayabilirdi :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.