Şimdi Ara

Yılın en çok kazandıran mesleği: Oto göçük ustalığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • " meslek liselerimiz maalesef yetersiz "
    Diyecek başka laf yok!

• CeeMoo C kullanıcısına yanıt
    Neye şükrediyoruz tam olarak belirteseniz şükredelim? Ölülerimize daha iyi pamuk tıkayabiliyoruz diye mi şükredelim mesela?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha sıcağı sıcağına örnek vereyim. Aracın sol tarafından hafif çarptı birisi.Davlumbaz sadece düzeltilecek boyanacak. Kaportacı ve boyacım iyi ustadır yıllardır bu işi yaparlar fiyatları ortalamanın az üstünde ödediğim rakam 400 TL. Normalde 500 TL. Sıradan bir yere yaptırsam en düşük 250 TL verirdim. Yapılan iş olarak da kaporta düzeltme takma 2 saat kadar,boya da 1 saat aldı.
  • çırak ve kalfalara kısaca gençlere ve işçilere az maaş çok iş devri kapanmadıkça, işsiz insanlarımızın da ailelerinden aldıkları destek bitmediği sürece,belki de en önemlisi şükürcülük ve sebat etme bitmediği sürece ustalık bitecek ve yurtdışından gelen çalışmaya son derece muhtaç,ekmek bulamayan insanlar bizim ülkemizde bugün karın tokluğuna yarın bizim elde edemediğimiz haklarla çalışacaklardır.

bugün oto sanayide asgari ücretle veya asgari ücretin bir tık üstü maaşlarla, nerdeyse insanlık dışı çalışma koşullarıyla çalışmak zorunda kalan bütün insanlarımıza burdan selam olsun.

dipnot.üniversite diplomalı oto tamircisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

üniversitede göçük bölümü varmı acaba.göçük mühendisliği felan

Zamanla olabilir diye düşünmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Neye şükrediyoruz tam olarak belirteseniz şükredelim? Ölülerimize daha iyi pamuk tıkayabiliyoruz diye mi şükredelim mesela?

:) olabilir.Takdir ediyorum Ölümü düşünüp buna kafanızın takılmasını ayrıca Saygıyla Alkışlıyorum.

Son hava bükücü hiç bir zaman ölmez.Konular yorumlar her zaman bir yerlere çekilebilir.Önemli olan ders alıp farklılıklarımızdan ders çıkarmaktı.Yorumladığınız için Teşekkür ederim.
  • 10-15 yıl kadar sora oto elektrikçilerin milletvekilinden fazla kazancı olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Hep içimde uhte kalmıştır oto sanayi işi. Amcam için 2. El pejo 206 nın otomatik şanzumanına baktıralım dedik. Adamı 20 dk bekledik dükkanında. 5 dk bir tur attık, yalandan bi bilgisayra bağladı otomatik şanzuman şans işidir dedi 50 tl aldı yolladı. Adamın kapısında 2-3 kişi daha sırada bekliyordu.

Bi tane de eksozcu var. Dpf filan temizliyor. Sıfır maliyetle günlük en az 1000 tl kemiksiz cirosu var.

Otomobillere bu kadar merakım varken alakadız bir bölümü okuyup 3bin tl ye talim ediyorum.

Akıllı adam bu zamanda üniversite okumaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Hep içimde uhte kalmıştır oto sanayi işi. Amcam için 2. El pejo 206 nın otomatik şanzumanına baktıralım dedik. Adamı 20 dk bekledik dükkanında. 5 dk bir tur attık, yalandan bi bilgisayra bağladı otomatik şanzuman şans işidir dedi 50 tl aldı yolladı. Adamın kapısında 2-3 kişi daha sırada bekliyordu.

Bi tane de eksozcu var. Dpf filan temizliyor. Sıfır maliyetle günlük en az 1000 tl kemiksiz cirosu var.

Otomobillere bu kadar merakım varken alakadız bir bölümü okuyup 3bin tl ye talim ediyorum.

Aynı içimi okymuşsun

Çook güzel kaportacı olurdum seve seve yapardım hem işimi 😃

Okuduk da noldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alisilin07 -- 23 Aralık 2017; 10:3:24 >
  • Dolu dolu tamir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haha

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.