Şimdi Ara

Yıldız teknik üni. ikinci öğretim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
28.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fifa_05

kimse yazmamış ben yazayım

Yıldız da 2. öğretim olmana rağmen 1. öğretimden ders alabilirsin.
    Mesela ben 2. öğretimim ama geçen dönem en geç dersim 17.50'de bitiyodu.

nerdeyse tüm derslerimi 1. öğretimden aldım.
    2. öğretimsin diye akşam gitmek zorunda değilsin.
    sadece 2. öğretim harcını ödersin ve programına uydurdupun dersleri 1. öğretimden alırsın

ben yazmıştım ama sanırım anlaşılmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro_hard

hututsi ne sallamışsın be bileder, geçerli bi de nedenin olsa bari :) yok yağmur yağıyor, yok soğuk oluyor falan komik olmayn arkadaşlar ya, tercihler böyle yapılmaz burdan bütün adaylara duyurudur. İkinci öğretim de seçilebilir yıldız'da okumanın avantajını değerlendirmiş oluyorsun sonuçta, tabiki belli sıkıntıları vardır 2. öğretimin ama eğitim açısından 1.öğretimden hiçbir farkı yoktur. Mezun olunca diplomanızda yazmaz, kendi çabanızı yıldız markasıyla birleştirirseniz, sürekli yakınmak yerine iş yaparsanız geleceğiniz için umutlu olabilirsiniz.

Yuh be artık üniversite mezun olunca yok okulun adı var diye işe aldığını zanneden adamlar var bu yüzyılda sonra bir de bana bok atıyorlar Artık çoğu iş veren senin okulun Yıldız diye işe almaz geçti o devirler adamlar sende ne gibi özellikler var ona bakar 1)Dil 2)Bildiğin Programlar neler? olucaktır sen 4 yıllık üniversite bitirdiğinde ki makine konusunda süper bir uzman olucağını düşünüyorsan yanılıyorsun basıcaklar sana teorik bilgileri eh hani nerde pratik bilgiler tezgah başında duran çırak bile sen mezun olduktan sonra senden daha çok bilgiye sahip olucak o konuda da sıkma canını Hayır az biraz mühendislik forumları takip eden biri iş verenin mezun olduğu okula göre iş vermediğini görür...Ulan 2008 de ilk kez kurulan Karabük Üni. bile Autocad ve solidworks programlarını bilgisayar üzerinde gösterbilirken 100 yıllık dediğiniz okul gösteremiyor ne Yıldızmış be abartmayın şu okulu bulunduğu çağa bile ayak uyduramayan bir okul o kadar...

Ah bide yine sen forum sitelerini iyi takip etmiyorsun herhalde Yıldız da devlet teknisyen atama yapmıyor diye uygulama derslerinin çoğunu slayttan anlatıp geçiyorlar hani bu okul Teknik üniversite diye gelecek olan varsa aldıkları en iyi uygulama Fizik1 ve Fizik2 derslerindeki deneyler olucak büyük bir ihtimal yine diyorum abartmayın şu okulu İstanbulda olmasa ösym puanlarında bildiğin Trakya üni. statüsü olur zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hututsi -- 22 Temmuz 2011; 19:22:55 >

• Sakin ol. Yıldız ne yaptı sana da bu kadar öfkelisin? Puanın falan mı yetmedi? 2008de ilk kez kurulan (2. ve 3. kez kuruluşlarının tarihlerini bilmiyorum kusura bakmayın) autocadi bilgisayarda gösteriyormuş. Ben makine müh falan okumuyorum ama okulda adım başı cad lab var, acaba nasıl gösteremiyor yıldız, cidden merak ettim.
    Ayrıca 2. öğretimler şu an 1. öğretimden ders alabiliyor falan geçen dönem bunun değişmesi için bir çalışma başlatmıştı yönetim. Öğrenciler isyan etti diye rafa kaldırıldı sanırım
  • La zaten yıldızda okuyorum okumasam nereden bilcem bu kadar bilgiyi Cad lab mı var bir B blok altındaki bilgisayarları neden kullanıyoruz o zaman veya o kadar cadlab var ise neden son 3 hafta çizim gösteriyorlar?Bende bunu anlamıyorum hangi bölümde okuyorsunuz bilmiyorum ama tavsiyem fazla öğrenci alan bölümleri yıldızda yazmayın okul yeteri kadar imkan size sağlayamamak ile birlikte nerde çokluk orda b.kluk oluyor
  • quote:

sadece 2. öğretim harcını ödersin ve programına uydurdupun dersleri 1. öğretimden alırsın

O zaman endüstriye geliyim ben.kesin olarak geçerli mi bu? seneye gelsem mesela 2.öğretimden, derslere sabah girebilir miyim ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hututsi

La zaten yıldızda okuyorum okumasam nereden bilcem bu kadar bilgiyi Cad lab mı var bir B blok altındaki bilgisayarları neden kullanıyoruz o zaman veya o kadar cadlab var ise neden son 3 hafta çizim gösteriyorlar?Bende bunu anlamıyorum hangi bölümde okuyorsunuz bilmiyorum ama tavsiyem fazla öğrenci alan bölümleri yıldızda yazmayın okul yeteri kadar imkan size sağlayamamak ile birlikte nerde çokluk orda b.kluk oluyor

Bilgisayar müh. okuyorum, bizim lablar da B blokta (idi, taşınıyoruz ), bütün cad lablar orada diye çok var sandım demek Bizim bölüm yine küçük de makine falan abartı gerçekten. Oraya fabrika kursan yetmez

• quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

quote:

O zaman endüstriye geliyim ben.kesin olarak geçerli mi bu? seneye gelsem mesela 2.öğretimden, derslere sabah girebilir miyim ki?

kesin olarak geçerli

öğrencilerin takıldığı yildizz.com var. oradan da bilgi alabilirsiniz

YENİ ÖĞRENDİM BU SENE 2. ÖĞRETİM OLUP 1. ÖĞRETİMDEN DERS SEÇME KALDIRILDI ARKADAŞLAR BU KONUYA DİKKAT EDİN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fifa_05 -- 28 Temmuz 2011; 1:18:59 >

• 1 senemi bitirdim Yıldız'da daha öyle ''ders bitsin de gideyim'' modunda hoca görmedim.İstekliler.
  • quote:

La zaten yıldızda okuyorum okumasam nereden bilcem bu kadar bilgiyi Cad lab mı var bir B blok altındaki bilgisayarları neden kullanıyoruz o zaman veya o kadar cadlab var ise neden son 3 hafta çizim gösteriyorlar?Bende bunu anlamıyorum hangi bölümde okuyorsunuz bilmiyorum ama tavsiyem fazla öğrenci alan bölümleri yıldızda yazmayın okul yeteri kadar imkan size sağlayamamak ile birlikte nerde çokluk orda b.kluk oluyor

Ya arkadaşım sizin sorunuz bu zaten idrakte sorunun mu var, bi de sen büyük ihtimalle 1. sınıf falansındır daha doğru düzgün lab yüzü falan göstermemişlerdir sana.Ayrıca bu kadar kuyruk acın varsa yol ver gitsin kendine bu kadar can sıkıntısıyla bu okulu nasıl bitirecen sen Allah sana sabır versin diyeyim. Burada itü, boğaziçi konu açıp kendi ünilerini savunurken böyle kendini bilmez bi kaç yıldızlı gelip okuluna çamur atarsa bu üniversiteden ne bekliyosunki yok trakyadan farkı yokmuş, şaka mısın sen? Sadece yıldızın resmi sitesinden takip etsen, yeni fakültelere açılan labların maliyetiyle o karşılaştırdığın ünilerinkine baksan veya kariyer sitelerine girip özellikle (ODTÜ,İTÜ,YTÜ) mezunu arayan iş ilanlarına baksan veya dev şirketlerin konferanslarda Yıldız'ı ne kadar önemsediklerini görsen böyle konuşmazdın.
    Biz eksikler yok mu diyoruz tabiki var ama sen kalkıpta autocad göstermiyolar falan dfilan diye sallıyosun, dünyanın hiç bi üniversitesinde hiç bir bilgi armut piş, ağzıma düş değildir sen ne bekliyordun ki, ya da sen mühendislik forumlarını takip etmek dışında mesleğin adına adam gibi ne yaptınki, iki tane dandik hoca denkgelmiş burda koca bi yıldıza b.k atıyosun. Kimseyi yanlış yönlendirmeye gerek yok, küçük düşünenlerle hiç işimiz yok.

• ytü metalurji iö yazıcam.yada ytü harita. sizce iö olanaklarını da göze alarak hangisini yazmalıyım. iö metalurji okumak bi sorun teşkil eder mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro_hard

quote:

Ya arkadaşım sizin sorunuz bu zaten idrakte sorunun mu var, bi de sen büyük ihtimalle 1. sınıf falansındır daha doğru düzgün lab yüzü falan göstermemişlerdir sana.Ayrıca bu kadar kuyruk acın varsa yol ver gitsin kendine bu kadar can sıkıntısıyla bu okulu nasıl bitirecen sen Allah sana sabır versin diyeyim. Burada itü, boğaziçi konu açıp kendi ünilerini savunurken böyle kendini bilmez bi kaç yıldızlı gelip okuluna çamur atarsa bu üniversiteden ne bekliyosunki yok trakyadan farkı yokmuş, şaka mısın sen? Sadece yıldızın resmi sitesinden takip etsen, yeni fakültelere açılan labların maliyetiyle o karşılaştırdığın ünilerinkine baksan veya kariyer sitelerine girip özellikle (ODTÜ,İTÜ,YTÜ) mezunu arayan iş ilanlarına baksan veya dev şirketlerin konferanslarda Yıldız'ı ne kadar önemsediklerini görsen böyle konuşmazdın.
    Biz eksikler yok mu diyoruz tabiki var ama sen kalkıpta autocad göstermiyolar falan dfilan diye sallıyosun, dünyanın hiç bi üniversitesinde hiç bir bilgi armut piş, ağzıma düş değildir sen ne bekliyordun ki, ya da sen mühendislik forumlarını takip etmek dışında mesleğin adına adam gibi ne yaptınki, iki tane dandik hoca denkgelmiş burda koca bi yıldıza b.k atıyosun. Kimseyi yanlış yönlendirmeye gerek yok, küçük düşünenlerle hiç işimiz yok.

hocam okulu kötülemek yanlış sonuçta bizim okulumuz falan ama şöyle bir olay da var bazı bilgisayar lab. larında yetersizlik oluyor. Hani bana denk gelmedi de matlab dersine girerken mesela 100 küsür kişilik grup ama 50 kişilik bilgisayar var. Hoca mecbur 2 ye bölüyor grubu 2 haftada bir ders yapıyor. (biriniz bir hafta diğeriniz bir hafta) Bu tip durumlarla karşılaşılabiliyor ama bunun yanısıra davutpaşa ya açılan yeni fakülteler falan var yani yıldız gittikçe gelişiyor. Aynı anda kaç tane inşaatı devam ettirebilen bir üni. kısacası para yıldıza akıyor denilebilir. İleride bu tip sorunların yaşanacağını düşünmüyorum. Bu arada teorik bilgi basımından konuşmuşken yıldız çok teorik üzerinde giden bir üniversite değil hatta "piyasa mühendisi" kavramı var yıldızda bu diğer üniversitelerden belki biraz daha az teorik olduğunun işareti sanırım. Kısacası ytü iyidir güzeldir candır benim üniversitemdir onu övmezsem kimi övecem.

• yıldız teknik elektronik teknolojisi ikinci öğretim kazandım.kampüs ayazağada..davutpaşada olsa güzel olcaktı..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sueg

arkadaşlar ytüde ikinci öğretime giden birisi varsa biraz bilgilendirebilir mi? bi kaç sorum var

1. dersler kaç gibi başlayıp kaç gibi bitiyor
    2. hocaların size ders anlatış modu "hadi şu ders bitsinde biran önce eve gitsem" mi?
    3. etkinlikler vs.den fazla uzak kalınıyor mu?
    4. ikinci öğretimi önerir misiniz?

şimdiden teşekkürler =)

1)dersler arkadaşların belirttiği gibi 4 de başlıyor en geç 21 gibi biter daha hiçbir hocayı görmedim 22 ye kadar ders işleyen ah olabilir ama öyle hoca bana daha denk gelmedi zaten öğrencilerde o kadar istekli olmadığından 21 gibi bitiyor en geç...
    2)Bu hocasına göre değişir bu okulda en dert yanıcağın olaylardan olacak bence çünkü mühendisler fen-edebiyat fakültesinden ders alırken gruplarını bilsende hangi hocadan alacağını bilmiyorlar hocanın iyi olması karambole geliyor ama ortak derslerde devam zorunluluğu yok yoklama alırlar ama hikayeBu yüzden benim arkadaş akşam aldığı derse gitmiyor bunun yerine matematik2 ye gündüz başka bir hocanın dersine gidiyor sınıf full çekiyor diyor hatta bu yüzden bu gruptan alan adamlara oturmaya yer yok adamlar seçtikleri grubun dersinde yer yok diye çıkmak zorunda kalıyor diye anlatmıştı(Ben onun yalancısıyım ama hocadan gece bende ders aldım adı murattı ama soyadını hatırlamıyorum ama çok iyi ders anlatıyordu)
    3)Gündüz gidenlere göre ihtimal daha yüksek ama bu sana da bağlı insanlarla etkileşimin okuldaki aktiviteleri takip etmem lazım yoksa gündüz gidip çok çekingen olup hiçbir etkinliğe katılmayan bir sürü adam vardır
    4)Ben önermem çünkü yıldız o kadar abartılıcak bir okul değil bence geçmiş mezunlarının ekmeğini yiyor hatta arkadaş şöyle demişti bu okulu al anadolunun başka bir iline koy ösym de bölümleri bu puana kapatsın intihar ederim diyeBen ve arkadaşlarım mennun değiliz gece senin koridorunda bir lavabo açık diğerini kapatırlar koridorun sonunda ders işliyorsan bi de hocanın verdiği 10 dklık arada lavabo gidip gelmenle süre biter:)Gece kantin açık olmaz 17 den sonra kapalı bence büyük sorun susuz kalma ihtimalin bile oluyor önlemini almazsan:)En önemlisi ise gece dersten çıktın otobüs veya ring servisi bekliyorsun gece soğuk davutpaşa tepede kalıyor zaten yediğin rüzgarla kendine gelemezsin birgün birde yağmura yakalandıysan yandın:(( vs. daha uzatabilirim ben önermem ama bu benim kişisel görüşüm

bir kız için yıldız 2.öğretim elektrik mühendisliğinde okumak zor olur mu?

• konuyu cok hortlatmis olucam kusura bakmayin ama 2.ogretimi onerir misiniz insaat yada makine icin ? yani 1.olmazsa 2.yi rahatlikla tercih edeyim mi yada ege-deu-iyteden birini mi dusuneyim (izmirliyim ).gerci bunlari dusunmek icin cok erken ama merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: moussasow1907

konuyu cok hortlatmis olucam kusura bakmayin ama 2.ogretimi onerir misiniz insaat yada makine icin ? yani 1.olmazsa 2.yi rahatlikla tercih edeyim mi yada ege-deu-iyteden birini mi dusuneyim (izmirliyim ).gerci bunlari dusunmek icin cok erken ama merak ediyorum

Yıldızda ikinci öğretimler bu sene kalkıyor dediler yökdeymiş şu anda

• quote:

Orijinalden alıntı: laplaceşeytanı

quote:

konuyu cok hortlatmis olucam kusura bakmayin ama 2.ogretimi onerir misiniz insaat yada makine icin ? yani 1.olmazsa 2.yi rahatlikla tercih edeyim mi yada ege-deu-iyteden birini mi dusuneyim (izmirliyim ).gerci bunlari dusunmek icin cok erken ama merak ediyorum

Yıldızda ikinci öğretimler bu sene kalkıyor dediler yökdeymiş şu anda

anaa insallah kalkmaz o zaman .

• Ytü ikinci ogretimleri kaldiricak. Sana vurmaz umarim

• 2.öğretimin kalkmasiyla ilgili yeni gelisme var mi acaba ?

• quote:

2.öğretimin kalkmasiyla ilgili yeni gelisme var mi acaba ?

Bende baktım bi gelişme bulamadım olursa yazalım buraya.

• Bu sene 2.ogretim kalkması ile ilgili bir gelişme var mi arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.