Şimdi Ara

Yıldırım ve şimşek fotoğrafım (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar gerçekten çocukça davranıyorsunuz. Fotoşopla yapılan ufacık bir değişiklik exif bilgilerine girer. Bu illa ki fotoğrafın fotoşopla yaratıldığı anlamına gelmez.

Ayrıca diyelim ki adam bizi kandırmaya çalıştı. Böyle şimşekler yıldırımlar falan. Bunun ona faydası ne olabilir ki? Böyle dedektif edalarıyla 'Aha buldum fotoşop' falan ne size faydası olur ne de fotoğraflarını bizimle paylaşma güzelliğini gösteren arkadaşa.

Bu arada fotoğraflar da öyle ahım şahım mükemmel fotoğraflar değil. kadraj, pozlama hataları var. Fotoşopla yapılsa herhalde böyle yapılmazdı.
  • @antropo
    Sağol arkadaşım. Söylediklerin bu konuyu kapatır umarım. Bu fotoğraflarda tek orjinallik içerik. Pozlama da, kadraj da doğru değil, zaten o şartlarda olamazdı da. Bi de son kanıt olarak gece vakti o aydınlığın uzun pozlama ile bile nasıl mümkün olabileceğini sorayım. İkinci fotoğraf 3 dakika pozlandı ve görüntü çok daha karanlık.
  • @4mpower eline sağlık, bakma sen photoshop diyenlere, er kişi kendinden bilir işi
  • ya yıldırım yada şimşekin parlama süresi cok kısa ama senın pozlama degerleri dediğin zaman aralığı 30 saniye diğeri 3 dakıka bu nasıl oluyo yıldırımı 30 sanıye kadar gökyüzünde görme ihtimali ne?

bilmediğim ve öğrenmek istediğim için soruyorum hiç bir şekilde eleştri yapamam öyle bi niyetim yok ...
  • makina 3 dakika boyunca çekim yapıyor. Bu sırada olan biten her şeyi çekiyor. Mesela bu süre zarfında arka arkaya 2 şimsek çaksa ikiside kareye giriyor sanki aynı anda çakmış gibi. Tekniği böyle
  • 3 dakika ya az değil ki şimşekin parıltısı zaten anlık denemek lazım... Allah ım sen afatından esirge.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 4mpower

@antropo
    Sağol arkadaşım. Söylediklerin bu konuyu kapatır umarım. Bu fotoğraflarda tek orjinallik içerik. Pozlama da, kadraj da doğru değil, zaten o şartlarda olamazdı da. Bi de son kanıt olarak gece vakti o aydınlığın uzun pozlama ile bile nasıl mümkün olabileceğini sorayım. İkinci fotoğraf 3 dakika pozlandı ve görüntü çok daha karanlık.

@antropo yu yanlış anlamışsın kardeş mesajını birkere daha oku @4mpower
  • Bunu kendisi söylese daha iyi olurdu sanırım ama neyi yanlış anladığımı da söylersen o da açıklayıcı olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 4mpower

Bunu kendisi söylese daha iyi olurdu sanırım ama neyi yanlış anladığımı da söylersen o da açıklayıcı olur.

EWET KENDİSİ SÖLESE İYİ OLURDU AMA MESAJI TAMAMEN OKU ANLARSIN ANLATILMAK İSTENENİ

EDIT: ANLATIM BOZUKLUĞU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoReDuO64 -- 4 Ekim 2006; 18:18:14 >
  • Yaw ben göremedim bişey, şaşı bak şaşır gibi bişey mi? Yoksa Gnarls Barkley mi var yazının içinde.

Fotoşopla yapılacak olsa, şimşek kenarda olmaz, orada balkon felan olmaz, daha güzel bir mekan ve kadraj şeçilirdi demek istiyor arkadaş, ben böyle anlıyorum bu yazıyı.
  • coreduo yaş kaç?
  • Balkona çıkmaya korktun demi.Hehehe....
  • adam paylaştığına paylaşacağına pişman oldu yaw.
    neyse dostum bence güzel yakalamışsın eline sağlık.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.