Şimdi Ara

Yıldırım ve şimşek fotoğrafım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evin balkonundan, ama balkona çıkamadan çektim bunları. Beğeninize sunuyorum.

1

2

• süpermiş . Keşke benim de R1 im olsa :D
  • photoshop!!!
  • Fotoşop olduğunu nereden çıkardınız? Exif bilgilerinden bakarak mı? O exif bilgilerini değiştirmeyi akıl edemezmiydim acaba?
  • 4mpower guzel fotolar emegine saglik ayrica 4mpower'in fotolarinda photoshop yok bilesiniz....
  • İlk fotoğrafta sol taraftaki yıldırım baya yakına düşmüş.
  • Bende çok istedim ama tripodum olmadığı, birde makinem çok hassas omadığı için yapamadım. Eline sağlık süper olmuş.
  • ya cidden direk binanın artık paratonerimidir yoksa antenimidir nedir belli değil oraya düşmüş...
  • kac saniye ile çektin bu resimleri? enstantane hızı
  • çekerken kullandığın kamerayı yazar mısın?
  • çekerken kullandığı makine sony R1 !
  • bu arada gerçekten bu phtoshop . oluştuulma yazılımında adobe photoshop yazıyo . işte kanıtı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joutsenlaulu -- 2 Ekim 2006; 11:08:56 >

• ya arkadasım sacmalamayı bırak ne photoshopu hayatında kaç kere simsek fotografı cektinki böyle bir kanıya varıyorsun hangi akıllı photoshopta yapsa kadrajdaki çerceveyi bile orda bırakır. Fakat birinci fotonun soldaki büyük simsekten biraz süpheliyim bide biraz shapen uygulanmıs yada baska bir ufak işlem ikinci fotograf orjinel gelmisin bide kanıt diyorsun tek akıllı senmisin burada exif bilgilerini bakmayı bilen

Edit : harf hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prusias_ -- 3 Ekim 2006; 3:08:19 >
  • fotoların güzel olmuş arkadaşım.ama keşke çerceve görüntülerı olmasaydı hoş masaüstü resımlerı olurdu.neyse elıne sağlık makınen guzel çekım yapıyomuş
  • İlk olarak, makina sony R1.

Pozlama birinci fotoğrafta 30sn, ikinci fotoğrafta 3 dakika.

Exif bilgilerinde photoshop yazması demek, fotoğrafın fotoşoptan geçtiği anlamı taşır ki, ben fotoşoptan geçirmeden neredeyse hiç bi fotoğrafı yayınlamam.
    Tonlar, pozlama, beyaz dengesi istediğim gibi oluncaya kadar ve gerekirse noise reduction yapmadan fotoğrafı koymam biyere.

Ayrıca bu exif bilgilerini değiştirmek de kolay, böyle bir iş yapıp da oraya fotoşop yazmazdım heralde.

Fotoğrafın çerçevesi için yapabileceğim birşey yok, ecel korkusu balkona çıkmama engel oldu, evim çatı katında.

Foruma daha başka fotolar yolladıkça sahte şeylerle uğraşmayacak kadar gerçek bir fotoğraf meraklısı olduğumu anlarsınız belki, güvenmeyen arkadaşlar.
  • 4mpower sen hiz kesme cektigin tum fotolarini bekliyoruz ;
  • quote:

Orjinalden alıntı: 4mpower

Fotoşop olduğunu nereden çıkardınız? Exif bilgilerinden bakarak mı? O exif bilgilerini değiştirmeyi akıl edemezmiydim acaba?

arkadaşım orda şaka anlamında öyle demiştim resimler gerçekten güzel tebrik ederim seni...
    yanlış anlaşılmış kurduğum cümle...
    ama soldaki yıldırım gerçekçi gelmedi bana çünkü evin üstünde bitiyo daha farklı olmalı bana öyle geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alumsum_89 -- 2 Ekim 2006; 22:03:39 >
  • KARDEŞ KULLANDIĞIN PHOTOSHOP PROGRAMININ ADINE BİZDE İ N D İ R E L İ M

BUNE BEN HER YILDIRIMDA CAMA ÇIKAR MANZARA İZLERİM AMA ÖZELLİKLE 2. RESİMDEKİ GİBİ HAVADA YATAY GEZEN Bİ YILDIRIM GÖRMEDİM.

1. RESİMDE İSE SOLDAKİ YILDIRIM HİÇ GERÇEKÇİ GELMEDİ AMA BİLMİYORUM .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoReDuO64 -- 2 Ekim 2006; 21:17:43 >
  • makinam fuji finepix s5500 acaba benim makinada böyle fotolar çekebilirmi...

makinamın manuel ayarlarını maalesef daha bilmiyorum...

ama galiba ii bir makina olduğunu söylüyorlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoReDuO64

KARDEŞ KULLANDIĞIN PHOTOSHOP PROGRAMININ ADINE BİZDE İ N D İ R E L İ M

BUNE BEN HER YILDIRIMDA CAMA ÇIKAR MANZARA İZLERİM AMA ÖZELLİKLE 2. RESİMDEKİ GİBİ HAVADA YATAY GEZEN Bİ YILDIRIM GÖRMEDİM.

1. RESİMDE İSE SOLDAKİ YILDIRIM HİÇ GERÇEKÇİ GELMEDİ AMA BİLMİYORUM .

Bulutla yer arasındaki potansiyel farkı arttıkça aradaki havanın da delinmesi kolaylaşır ve belli bir değerden sonra havanın delinmesiyle oluşan iletken kanal boyunca buluttan toprağa veya topraktan buluta elektriksel boşalma başlar. Bulutla bulut arasında olan elektriksel boşalmaya şimşek ve bulut – toprak boşalmasına ise yıldırım denir

yani buluttan buluta da atlama olabiliyor, hep mortal kombattaki gibi olmasa bile, raiden

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.