Şimdi Ara

Yıldırım Demirören bu akşam NTV Sporda (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
2.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sadistic Magician

quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

Ylnız habertürkteki haber doğruymuş...Transferler fon yardımı ile yapılmış...Borsaya bildirilen değerler sadece Beşiktaşa maliyeti olan %20 yi belirtiyormuş...

Ben o kısmı kaçırdım ve habertürk'te ki haberden de haberim yok. tam olarak nedir işi aslı? bir de sanırım bu fon olayı sadece Almeida için geçerli imiş

Bende o konuyu açıklamasını kaçırdım başkanın...Ama haber aşağıda;

http://ekonomi.haberturk.com/finans-borsa/haber/585603-yildizlari-alan-o-degil-fonmus

• Ya bu muhabbetide bir türlü anlamıyorum
    eymiş geçen sene istifa et başkan demişler bu sene dönmüşler.

Ya kardeşim adam haa yapıyordu gitmesi istendi.
    Adam hatalarından döndü düzgün iş yapıyor kal deniyor.
    Protestodaki amçta bu değil mi zaten.
    Adam protestları görüp doğru adım atmış bundan daha güzel ne var?
    Bu nu nasıl dönekliğe bağlıyorlar anlamadım.

Başkan Burcu Esmersoyla dans etmek istiyormuş :)
  • Fon olayı çok farklı eğer Demirörenin anlattığı gibi ise harika bir şey kulüp için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: derkin

Ya bu muhabbetide bir türlü anlamıyorum
    eymiş geçen sene istifa et başkan demişler bu sene dönmüşler.

Ya kardeşim adam haa yapıyordu gitmesi istendi.
    Adam hatalarından döndü düzgün iş yapıyor kal deniyor.
    Protestodaki amçta bu değil mi zaten.
    Adam protestları görüp doğru adım atmış bundan daha güzel ne var?
    Bu nu nasıl dönekliğe bağlıyorlar anlamadım.

Başkan Burcu Esmersoyla dans etmek istiyormuş :)

Oooo başkana kadar sırada kimler var, hemde dans bahane tabiki...
  • quote:

quote:

Ylnız habertürkteki haber doğruymuş...Transferler fon yardımı ile yapılmış...Borsaya bildirilen değerler sadece Beşiktaşa maliyeti olan %20 yi belirtiyormuş...

Ben o kısmı kaçırdım ve habertürk'te ki haberden de haberim yok. tam olarak nedir işi aslı? bir de sanırım bu fon olayı sadece Almeida için geçerli imiş

http://forum.donanimhaber.com/m_45557888/tm.htm

arkadaş gayet iyi açıklamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Fon olayı çok farklı eğer Demirörenin anlattığı gibi ise harika bir şey kulüp için...

Hocam kısaca anlatırsan sevinirim, ben programın o bölümünü kaçırdım...
  • Rapator,

Habertürk'ün dediğine nazaran olayın boyutu çok farklı. Bahsi geçen fon Beşiktaş'a teklif vermiş ve bu Türkiye'de ilk. Avrupa'da ise 4-5 klüp aynı şekilde "tahmin edemeyeceğiniz" büyük oyuncularla (böyle söyledi) anlaşma yapmış.
    Peki fon ne yapıyor?

Fon sadece Almedia için var. Bonservisi fon ödüyor ama oyuncu Beşiktaş'ın. Peki fonun karı ne? Eğer 10 milyon avro ve üstü teklif gelirse alınacak bonservisin %55 i kulübe, %45 i fona gidiyor + Beşiktaş en başta fonun verdiği bonservis ücretini ödemiyor. Sonuç? Bedavaya aldın... bilmem kaç sene oynattın... Satıp, sattığın ücretin %55 lik kısmını da ayriyeten kar olarak aldın. Durum bu.

Bunun dışında isterse Beşiktaş yine anlaşma sırasında belirlediği fiyata (3.5 m avro) bu anlaşmayı iptal edebilir, dolayısıyla satarken alacağı ücretin tamamı kulübe kalabilir...

Kısacası çok mantıklı ve olumlu bir anlaşma ile Almedia Beşiktaş'a gelmiş durumda. Tekrar tekrar belirtti, oyuncu tamamen Beşiktaş'a ait ve bu Türkiye'de ilk.

• Quaresma 2-3 yıl daha uzatmak istiyor sözleşmeyi dedi.2 sene imzalamıştı +3 ettimi 5.Zaten 32 yaşına gelmiş olur başkan doğru söylüyorsa burda bırakmasını çok isterim futbolu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Fon olayı çok farklı eğer Demirörenin anlattığı gibi ise harika bir şey kulüp için...

Hocam kısaca anlatırsan sevinirim, ben programın o bölümünü kaçırdım...

quote:

Orijinalden alıntı: engincheats

BEŞİKTAŞ'A GELEN ALTIN YUMURTLAYAN TAVUK !!! NEDİR BU FON OLAYI ???

Bilindiği üzere bazı gazete ve yayıncı kuruluşlarda Beşiktaş'ın son transferlerinin borsaya sadece %20'sini bildirdiği ve fon sayesinde alındığı yazılmıştı.Başkanımız Yıldırım Demirören NTV Spor'da bu iddiaları cevapladı.

Fon denen ismi belirtilmeyen kuruluşlar Beşiktaş gibi Avrupa'da yıldızı parlayan takımları bulup genç yıldız oyuncuları almasında yardımcı oluyor.Önce bonservislerini ödeyip futbolcuyu takıma kazandırıp
    (bonservis takımın oluyor,fon'un değil) daha sonra futbolcu yüksek bir fiyata satılırsa anlaşılmış yüzdelerle kar güdüyorlar.Eğer futbolcuyu kulüp satmak istemezse bu parayı fon'a ödeyip fon'u tamamen
    devre dışı bırakıyor.Yine anlaşmaya göre futbolcu için tam yetki kulübün elinde oluyor.En önemlisi bu şirketler her takımla çalışmıyor.Ve bu şirketler Beşiktaş'ı Avrupa için bir sahne olarak görüyor.
    Futbolcuyu sahneye çıkarıp fiyatının yükselmesini sağlıyor.

Göründüğü üzere Türkiye'den Beşiktaşımız çok güçlü bir kaynak ve ilerisi için büyük bir güç sağlamıştır.Herşey kulübün menfaatine olup büyük bir katkıdır.Uzun vadede düşündüğümüz taktirde nice yıldız futbolcuları
    takımımıza gelebilecektir.Hayallerin gerçek olmasına çok az kaldı...

NOT : Kendi şahsi yazımdır , alıntı değildir.Sizinde görüşleriniz önemli.Buraya paylaşırsanız sevinirim.

Arkadaş anlatmış.

• quote:

quote:

quote:

Bende o konuyu açıklamasını kaçırdım başkanın...Ama haber aşağıda;
    http://ekonomi.haberturk.com/finans-borsa/haber/585603-yildizlari-alan-o-degil-fonmus

sadece Almedia fonla alınmış. onda da kar ortaklığı varmış.

sadece futbolu değil her yönüyle gelecek vaadeden futbolcular ele alınıyormuş fon sisteminde.

işte profesyonel yönetim! bravo...

• almeida'nın belli kısmı fon ile alınmış ..
    ve bu sistemi türkiyede ilk defa demirören yapmış..bu sistemi hüsnü güreli'ye anlatmış , hüsnü güreli demirörene "bu sistemi yaparsan türk futbolunda heykelin dikilir" gibilerinden bişiler söylemiş tam anlayamadım bende..
  • Arkadaşlar büyük fırsat Beşiktaş büyük bir kapı açtı inşallah devamı gelir kulübümüzü çok iyi yerlerde görürüz...
  • Rıdvan kendi pazarlamasını mı yapıyor napıyor anlamadım. Daha çok kursa gitmeli.

Güntekin Onay'ın da İspanya Basınından heyecanla anlatmaya başladığı örneğinin fos çıkması çok komik oldu.
    Başkan Demirören'in "Canım evladım Güntekin, Kültürümüz aynı mı?" diye olabildiğinde basit bir soru sorması , akabinde Güntekin Onay'ın "evet aynı değil tabiiii" demesi ne kadar trajik esasında.

Bu adamların işi gücü bu, yani bunu söylerken, futboldaki şiddet üzerinde hiç mi kafa yormuyorlar, düşünmüyorlar.

Demirören gibi adamlar boşuna patron, yönetici, başka olmuyor dedirtiyor insana.

• Evet Maçlar TT Arena da artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Rapator,

Habertürk'ün dediğine nazaran olayın boyutu çok farklı. Bahsi geçen fon Beşiktaş'a teklif vermiş ve bu Türkiye'de ilk. Avrupa'da ise 4-5 klüp aynı şekilde "tahmin edemeyeceğiniz" büyük oyuncularla (böyle söyledi) anlaşma yapmış.
    Peki fon ne yapıyor?

Fon sadece Almedia için var. Bonservisi fon ödüyor ama oyuncu Beşiktaş'ın. Peki fonun karı ne? Eğer 10 milyon avro ve üstü teklif gelirse alınacak bonservisin %55 i kulübe, %45 i fona gidiyor + Beşiktaş en başta fonun verdiği bonservis ücretini ödemiyor. Sonuç? Bedavaya aldın... bilmem kaç sene oynattın... Satıp, sattığın ücretin %55 lik kısmını da ayriyeten kar olarak aldın. Durum bu.

Bunun dışında isterse Beşiktaş yine anlaşma sırasında belirlediği fiyata (3.5 m avro) bu anlaşmayı iptal edebilir, dolayısıyla satarken alacağı ücretin tamamı kulübe kalabilir...

Kısacası çok mantıklı ve olumlu bir anlaşma ile Almedia Beşiktaş'a gelmiş durumda. Tekrar tekrar belirtti, oyuncu tamamen Beşiktaş'a ait ve bu Türkiye'de ilk.

Anladım, ama yinede bana pek sıcak gelmiyor böyle işler...Senin yazdığına göre çok çok karlı bir iş...Peki bu fon neden giriyor bu işe...Baktığında adamların doğru dürüst karı yok...Bu devirde kardeş kardeşe borç verirken bile düşünüyor...Eğer anlaşma yapılan şirket rus ise aklıma başka şeylerde geliyor...İnşallah altından bir çapanoğlu çıkmaz...Yoksa mükemmel işler yapıyor başkan son zamanlarda...Artı eskisi gibide çok konuşmuyor, hem yönetim hemde başkan...

• Bu sezon Türkiye'de en çok faul yapılan takım Beşiktaş.
    R.Dilmen
  • Rıdvan Başkana kılıbık dedi
  • Kılıbık dedi.
  • Kılıbık..
  • Hedef 12 maç üst üste rekoru + Türkiye Kupası inşallah başarırız.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.