Şimdi Ara

Yıl 2020 6s almak, Kredi kartı çıktı se 2020 haftaya alıyorum resim atacam. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
1
Favori
10.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son güllemeden sonra 2 yıl gider çünkü çoğu uygulama eski sürümlere destek vermiyor.Apple android gibi değil. Örneğin,pegasus netflix gibü uygılamaları kullnamazsınız. Whatsapp uzun süre destek veriyor. Bankacılık uygulamarı sık güncelleme alır güvenlik için ama app storedan bakın ios kaça ladar destekliypr diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf pil yüzünden bile alınmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • El Fuego kullanıcısına yanıt
    Yav he he
    Dünyanın kaderi benim elimde. Nükleer santral taşıyorum.
    iphone'ların sar değeri kaç öğren de gel.

iphone 6s
    sar > 1.14 head/body
    sar eu > 0.87 head, 0.98 body

redmi note 9 pro
    sar > 0.87 head, 0.71 body
    sar eu > 0.66 head, 1.02 body

herşeyi uydurduğunuz burdan belli.
    sallamasyon, ne tutarsa at gitsin. yaptığınız şey anca bu.
    asıl acınası ve zavallı olan sensin.

• asertyu kullanıcısına yanıt
    Yav he he çöp.

• quote:

Orijinalden alıntı: bugra_5211

Merhaba ,

Bir İPhone SE 2016 kullanıcısı olarak hala cihazımı değişmeyi düşünmüyorum.

Şarj konusundada hiç bir sorunum yok aşağıdaki ss de şarjımın 24 rahatça devireceği bellidir.

Pil kullanım raporumda budur bu gün ki işlemlerim

Performans içinse antutu test verisine göre bakılırsa İPhone 7 almaya değmez.

Fiyatına göre hala performansı doyurucu ve hala çok akıcı şekilde işlemleri yapabiliyor.

Sadece 6s alırken pil sağlığın bu aygıt pil maksimum gücü desteklemediği için beklenmedik şekilde kapanmıştır ibaresi var ise cihazın pili eski olduğu için yavaş çalışacaktır bu durum için de yan sanayi pili 150-200 tl arasında orijinal diye satan kişilerden uzak durarak servisinde 319 tl ye 6 ay garantili olarak değişim yaptırmaya değer.

Ben se kullansam da 6s ile aynı chipsete sahip cihazlardır.

Yakında ios 14 çıkacak

İos 13 den sonra güncelleme yapmazsanızda en az 1-2 yıl ios 13 'te sizi üzmez diye düşünüyorum.

Ben kendi se mi daha da değiştirmem kamera için telefonumu kullanmıyorum gündelik işler için bu gün bir 6s = Se gayet hızlı

İyi forumlar .
    Yolunacak kazları seviyorum devam edin bu kafayla, A kalite Foxconn üretimi bataryalar 8-9 dolar, yine Foxconn üretimi orijinal 6S bataryalar 10-13 dolar arasında ama hala Apple'a para kaptırmayı seven arkadaşlar görüyorum.

Bende yapıyorum ve 6 ay garanti veriyorum, 180 TL ücreti var ama seni kırmayayım 380 TL'ye yapıcam sana 1 sene garanti ile bir sorun olursa da ücretsiz yenisi ile değiştiricem. Varsa telefonun PM at, ben dönerim sana..

• KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    CODM ve PUBG gibi ağır grafiklere sahiplere sahip oyunları sorunsuz oynatıyor. Dahası birçok Android’in stabil şekilde dahi çekemediği 1080p60 videoları pürüzsüz bir şekilde çekiyor. Sürekli odak kaybeden ısınan rezil videolar çeken cihazları 5 senelik cihaz tokatlıyor. Note 9’da bile 1080p60 videoyu 5 dakika çekebiliyorsun. P20 Pro’da denedim rezaletti. Bildiğin fps düşüyordu sanki 30 fps çekiyormuşum gibi hissediyordum. Üstelik bunlar 6s’den kaç nesil sonra çıkmış telefonlar. Her şeyi yapıyorum hala bu telefonla.

• quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Cebinde nukleer santral tasiyorsun, utanmadan da methediyorsun. Zavallisin, acinacak haldesin.
    Ne boş adamsın arkadaş ya.. Ürünü boklayacağına verilerle konuş ya da sus da adam sansınlar..

Redmi Note 8 Pro Sar değeri:

Telefon Modeli : Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128 GB
    Kafa Sar Değeri : 0.997 W/kg
    Vücut Sar Değeri : 1.466 W/kg

Apple iPhone 6s Sar Değeri:

Telefon Modeli : Apple iPhone 6s
    Kafa Sar Değeri : 1.12 W/kg
    Vücut Sar Değeri : 1.14 W/kg

Ek olarak bu değerler yasal ve zararsız kabul edilen değerlerdir.
    ABD Yasal Sınır Sar Değeri : 1.6 W / kg, AB Yasal Sınır Sar Değeri : 2.0 W / kg
    Kaynaklar:https://www.sardegeri.net/xiaomi-redmi-note-8-pro-sar-degeri/https://www.devicespecifications.com/tr/model-sar/df6f3676

• Abi şurada iPhone 12 çıkacak 11 almalı mıyım konusu olmalıydı ya, dusugumuz durum içler acısı malesef..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

CODM ve PUBG gibi ağır grafiklere sahiplere sahip oyunları sorunsuz oynatıyor. Dahası birçok Android’in stabil şekilde dahi çekemediği 1080p60 videoları pürüzsüz bir şekilde çekiyor. Sürekli odak kaybeden ısınan rezil videolar çeken cihazları 5 senelik cihaz tokatlıyor. Note 9’da bile 1080p60 videoyu 5 dakika çekebiliyorsun. P20 Pro’da denedim rezaletti. Bildiğin fps düşüyordu sanki 30 fps çekiyormuşum gibi hissediyordum. Üstelik bunlar 6s’den kaç nesil sonra çıkmış telefonlar. Her şeyi yapıyorum hala bu telefonla.
    Ağır grafik CODM, PUBG Sorunsuz oynatıyor

Arkadaş oyunu açıp 25-30 fps ile oynamak ile 60 Hz ya da 120 Hz ekranda Full HD, 2k, 4k çözünürlüklerde HDR kalitesinde yüksek ayarlarda stabil 60-120 FPS oynamak arasında dağlar kadar fark var, garibim o dandik telefonlarda oyun oynayabilir diye "ağır grafikli" oyun oynadığını sanıyor..

Stabil şekilde 1080p 60 fps videoları stabil çekemiyormuş.. Birisi şuna kamera nedir öğretsin, İnstagrama video koyacaklar diye hazır filtresiz telefon kullanmayı bilmeyenler 40x-100x zom yapan teleskop barındıran telefonların ne olduğunu ve ne düzeyde performans sergilediklerini anlatsın.

5X yakınlaştırınca çıldıran tipler Android gömmeye gelmiş akılları sıra..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Yav he he çöp.
    evde 2 tane mi 8se var ikisi de çöp ekranı hariç.2 tane mi5s vardı onlar da çöptü. titreşim motorları kötü,modemleri dandik.metroda tünelden çıkıyorsun 2 dakika hat gelsin diye bekliyorsun.mi5s mi8se model de 4 telefon da böyleydi.6s ve 7 de aynı sıkıntılar yoktu.bu arada mi 8se 60 fps video çekemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asertyu -- 3 Ağustos 2020; 23:36:11 >
    Samsung 30 dolara ürettiği ekranları s10 ekranlarını 200 liraya satıyor sanki.firmalar kar edecek bu normal.kaldı ki her firmada batarya pahalı.boş konuşuyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asertyu

Samsung 30 dolara ürettiği ekranları s10 ekranlarını 200 liraya satıyor sanki.firmalar kar edecek bu normal.kaldı ki her firmada batarya pahalı.boş konuşuyorsun.
    Aynen boş konuşuyorum. Sadece dört buçuk senedir teknik serviste çalışıyorum ve piyasanın ve fiyatların ne olduğunu kimin ucuz kimin pahalıya yaptığını, müşteri profillerini, hangi müşteriye hangi fiyat verilmesi gerektiğini çok iyi biliyorum..

Samsung'un hiç bir full HD ekranı 65 doların altında değil orijinal olanları..

Hiç bir bataryanın da orijinali 20 dolardan fazla değil.. Boş konuşuyorum aynen.. Garanti başka teknik servis hizmeti başka.. Saçmalamayın..

s10 ekranı 80 dolar yanlış hatırlamışım ancak onların değişim ücreti de 1500 tl den ucuz değil.üretim maliyeti var taşıması var servisin karı var.şu an çoğu telefonun batarya değişimi 200 liranın altında değil.

320 liralık fiyatı falan da savunmuyorum taktıkları batarya ufacık bir batarya 149 tl den fazla olması anlamsız.kendim deji alıp taktım.
  • 8'den aşağısını alma derim. 6s çok eskidi.
  • Kardeş kendi ağzınla söylüyorsun yıl 2020 olmuş, yeni telefon alıyorsun 6s nedir ya bu saatden sonra alınmaz, 7 desen biraz anlarım da çünkü aralarında fazla bir fark yok, 7 bile sıfırına para verilmez artık,

6s’in ekranı zaten 60 Hz ve CODM yüksek ayarlarda 60 fps olarak oynuyorum. 25-30 fps? Neremle gülsem acaba sana? Kullanmamışsın gelip boş boş konuşuyorsun. 6s Plus FHD yüksek ayarlarda 60 fps oynatıyor. Bu zaten akıcı oyun deneyimi için fazlasıyla yeterli.

Kameradan da bir halt çakmadığın ortada. 100x zoom yapmakla stabil video çekmek birbiriyle tamamen alakasız şeyler. 100x zoom yapıyor diye bu onun süper olduğunu göstermez. Bu tamamen donanımsal bir şey. Aynı kamerayı Apple koysun ve onu kendi yazılımıyla harmanlasın bak ne oluyor. Çekilen fotoğraflara bakarsan iPhone’un olabildiğince gerçek renklere yakın çektiğini görürsün. Göze güzel görünsün diye doygunluğu artırılmış vıcık vıcık renk patlaması yapan Huawei ve Samsung fotoğrafları gibi değil. Ben gözümle nasıl görüyorsam öyle göstermeli. Gözümün gördüğünden daha kırmızı sulu boya efektiyle fotoğraf çekince güzel olmuyor. Bazı kekolara öyle güzel görünüyor olabilir. Bunu birçok kullanıcı ve editör yorumlarından görebilirsin. Şu an hiçbir Android telefon HDR ve OIS açık şekilde 4K60 video çekemiyor. OIS kapatılıyor hala. Anca EIS açarlar. O da asla OIS’in yerini tutmaz. Dandik dediğin 6s’in çektiği 1080p60 videoyu stabil çekemeyen amiral Android’ler var. Bunu da mı ben söyleyeceğim git bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: KahveDüşkünü

Ağır grafik CODM, PUBG Sorunsuz oynatıyor

Arkadaş oyunu açıp 25-30 fps ile oynamak ile 60 Hz ya da 120 Hz ekranda Full HD, 2k, 4k çözünürlüklerde HDR kalitesinde yüksek ayarlarda stabil 60-120 FPS oynamak arasında dağlar kadar fark var, garibim o dandik telefonlarda oyun oynayabilir diye "ağır grafikli" oyun oynadığını sanıyor..

Stabil şekilde 1080p 60 fps videoları stabil çekemiyormuş.. Birisi şuna kamera nedir öğretsin, İnstagrama video koyacaklar diye hazır filtresiz telefon kullanmayı bilmeyenler 40x-100x zom yapan teleskop barındıran telefonların ne olduğunu ve ne düzeyde performans sergilediklerini anlatsın.

5X yakınlaştırınca çıldıran tipler Android gömmeye gelmiş akılları sıra..

Alıntıları Göster
    Gfx bench onscreen fps'lerde 6s, galaxy s10'un bile eline veriyor neredeyse. Azıcık susun da cehaletiniz ortaya çıkmasın bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

6s’in ekranı zaten 60 Hz ve CODM yüksek ayarlarda 60 fps olarak oynuyorum. 25-30 fps? Neremle gülsem acaba sana? Kullanmamışsın gelip boş boş konuşuyorsun. 6s Plus FHD yüksek ayarlarda 60 fps oynatıyor. Bu zaten akıcı oyun deneyimi için fazlasıyla yeterli.

Kameradan da bir halt çakmadığın ortada. 100x zoom yapmakla stabil video çekmek birbiriyle tamamen alakasız şeyler. 100x zoom yapıyor diye bu onun süper olduğunu göstermez. Bu tamamen donanımsal bir şey. Aynı kamerayı Apple koysun ve onu kendi yazılımıyla harmanlasın bak ne oluyor. Çekilen fotoğraflara bakarsan iPhone’un olabildiğince gerçek renklere yakın çektiğini görürsün. Göze güzel görünsün diye doygunluğu artırılmış vıcık vıcık renk patlaması yapan Huawei ve Samsung fotoğrafları gibi değil. Ben gözümle nasıl görüyorsam öyle göstermeli. Gözümün gördüğünden daha kırmızı sulu boya efektiyle fotoğraf çekince güzel olmuyor. Bazı kekolara öyle güzel görünüyor olabilir. Bunu birçok kullanıcı ve editör yorumlarından görebilirsin. Şu an hiçbir Android telefon HDR ve OIS açık şekilde 4K60 video çekemiyor. OIS kapatılıyor hala. Anca EIS açarlar. O da asla OIS’in yerini tutmaz. Dandik dediğin 6s’in çektiği 1080p60 videoyu stabil çekemeyen amiral Android’ler var. Bunu da mı ben söyleyeceğim git bak.
    Arkadaş tamam en güzel telefon senin ki, en güzeli ayfon.. Telefon yapmayı beceremeyen firmaları sırf android yani ücretsiz açık kaynak kodlu işletim sistemi kullanıyor diye örnek olarak sunuyorsun, manyak mısın nesin? Nedir bu çaresizlik ya..

Git ayfonunla pubg oyna sen..

• quote:

Orijinalden alıntı: transverse

Gfx bench onscreen fps'lerde 6s, galaxy s10'un bile eline veriyor neredeyse. Azıcık susun da cehaletiniz ortaya çıkmasın bari.

Alıntıları Göster
    Karşılaştırdığın telefonların ekran çözünürlükleri:

Galaxy s10: 1440 x 3040 pixels HDR10+,

İphone 6s: 750 x 1334 pixels

Aynen ayfon çok eyi telefon ehü ehü..

Edit: Kaynaklar:
    https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10-9536.phphttps://www.gsmarena.com/apple_iphone_6s-7242.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KahveDüşkünü -- 4 Ağustos 2020; 0:29:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KahveDüşkünü

Güzel kafa devam et.. Yorum yazmaya gerek yok..

Alıntıları Göster
    Al üstüne otur yavaşça :)
    https://gfxbench.com/compare.jsp?benchmark=gfx50&did1=27074956&os1=iOS&api1=metal&hwtype1=GPU&hwname1=Apple+A9+GPU&did2=40243507&os2=Android&api2=gl&hwtype2=GPU&hwname2=Qualcomm+Adreno+%28TM%29+530

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.