Şimdi Ara

Yıl 2015 ve hala DSG hatasi! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
1
Favori
12.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünya'nın bence en sorunsuz şamzıman üreticisi olan BMW, Mercedes, Porsche, Alfa Romeo ve daha onlarca firmaya şanzıman üreten "ZF" dururken Volkswagen ve mühendisleri bir maceraya atıldılar ki kendilerini rezil ettiler.

ZF Şanzımanların birçoğu rahatlıkla milyon kilometre yapmakta ve arıza yapma oranı 1/10.000 civarındadır. (Kullanıcı hataları bir yana)

Ailemizde bir Golf 1.4 tsi dsg bulunmakta olup Volkswage Model DSG araç olacak olan arkadaşların bir kenarda 8000 TL civarı para tutması gerektiğini düşünüyorum. 2 yılda bir kavrama değişimi yapılır 2500 TL bayılırsın belki şamzıman komple arızalanır veya mekatronik sorunları ile karşılaşırsın ki araba kullanmaktan soğursun!

Millet olarak ben bunun bize müstehak olduğunu düşünmekteyim. Neden mi? Bugün doğuş'a gittiğinizde sıfır km bir passat almak isteseniz size 4-8 ay sıra verirler ki bu araç satışlarının ne kadar seri olduğunun bir göstergesidir.

BEN TECRÜBE ETTİM SİZİN ETMENİZE GEREK YOK! DSG'DEN UZAK DURUN!

• şu vw çok satılıyor ondan bu kadar yaygın bu hata geyiğine sarılanlara inanmıyorum.

vw çok satılıyor eyvallah da ne kadarı bu sorunlu dsg tipinde şanzumanla satılıyor, ne kadarı düz vitesle satılıyor bunun oranı ne bilmiyoruz.

diğer çift kavramalı şanzumanla satılan araçların bu durumu, oranı nedir bilmiyoruz.

ama bildiğimiz bir şey var gördüğüm her 10 hatadan 9'u bu dsg sorunuyla ilgili. Sıfır aldığın araç daha 1000 km bile olmadan bir sıkıntı çıkarıyorsa ve bu sıkıntı garanti kapsamında sorgusuz sualsiz değiştirilmiyorsa ben orada bir art niyet ararım.

adamlar sorunlu bir sistemi yıllardır satıyor, bunun arkasında kapı gibi duracaklarına ya kullanıcıya kendi parasıyla yaptırıyor ya da iyi niyet garantisi gibi resmi olarak sınırları belli olmayan bir duruma sokup kendilerini kullanıcı karşısında yüksek bir pozisyona sokuyor ve hala bu durumu savunanlar var. ilginç gerçekten.

paranızla rezil oluyorsunuz. dsg keyifli bir sistem, sarsıntısız soruınsuz ama bu kouşllar altında almak da cesaret istiyor açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: lonesomedove

2006 dizel otomatik focus kullanıyorum.... 100 bin ve 180 binde büyük arıza yaptı, 2000 ve 2300TL verip sanayide toplattık....CVT kesinlikle sürüş keyfi süper bir şanzuman... alışıncaya kadar insan biraz yadırgıyor ama 10 gün sürüyor en fazla...

2 hafta önce 2015 dizel DSG leon alacaktım, 12 bin km'de....63-64 bin'e satıyorlar bunları....gösterdik araba tertemiz... fiyatta anlaşamadık... sonra bizim Ford'un şanzumanı 2 kere tamir eden ustaya uğradık.... usta'nın söylediği: "hepsi en geç 40-50 binde mekatronik, 90-100 binde kavrama bozuyor....3500'er TL.... %99'u değil %100'ü bunları bozuyor"...

şimdi bu adam bunun ustası.... bana dese ki "abi %50 şansın var, al bişey olmaz", ben alacaktım ve bozulduğu zaman da o ustaya götürecektim....

üfleyerek kullanan bir arkadaşım var, 2011 yeni kasa dizel jetta'da 40 binde kavrama değiştirdi....

ha sen çok dikkatli kullanırsın -ki bu konuda tek yapılabilecek de sport mod veya manuel kullanarak vites değişim sayısını azaltmak- mekatronik gider 60 bin!! gene çok bir farkı yok....

ben de ne yaptım?

Kararsız kaldım, hâlâ araba alamadım :)

bunu dedim ama yine de gittim DSG leon aldım

Baya zorlansam da 2015 model, 8 aylık sahibinden bir araç buldum. sıfır değil de kullanılmış almamdaki en büyük etken, yarın öbür gün DSG'den bir sıkıntı yaşarsak daha az zararla elden çıkarma kaygısı!!

kullanımı gerçekten çok keyifli... bakalım orta vadede neler göreceğiz.... forum halkını güncel tutmak niyetindeyim...

• quote:

quote:

2006 dizel otomatik focus kullanıyorum.... 100 bin ve 180 binde büyük arıza yaptı, 2000 ve 2300TL verip sanayide toplattık....CVT kesinlikle sürüş keyfi süper bir şanzuman... alışıncaya kadar insan biraz yadırgıyor ama 10 gün sürüyor en fazla...

2 hafta önce 2015 dizel DSG leon alacaktım, 12 bin km'de....63-64 bin'e satıyorlar bunları....gösterdik araba tertemiz... fiyatta anlaşamadık... sonra bizim Ford'un şanzumanı 2 kere tamir eden ustaya uğradık.... usta'nın söylediği: "hepsi en geç 40-50 binde mekatronik, 90-100 binde kavrama bozuyor....3500'er TL.... %99'u değil %100'ü bunları bozuyor"...

şimdi bu adam bunun ustası.... bana dese ki "abi %50 şansın var, al bişey olmaz", ben alacaktım ve bozulduğu zaman da o ustaya götürecektim....

üfleyerek kullanan bir arkadaşım var, 2011 yeni kasa dizel jetta'da 40 binde kavrama değiştirdi....

ha sen çok dikkatli kullanırsın -ki bu konuda tek yapılabilecek de sport mod veya manuel kullanarak vites değişim sayısını azaltmak- mekatronik gider 60 bin!! gene çok bir farkı yok....

ben de ne yaptım?

Kararsız kaldım, hâlâ araba alamadım :)

bunu dedim ama yine de gittim DSG leon aldım

Baya zorlansam da 2015 model, 8 aylık sahibinden bir araç buldum. sıfır değil de kullanılmış almamdaki en büyük etken, yarın öbür gün DSG'den bir sıkıntı yaşarsak daha az zararla elden çıkarma kaygısı!!

kullanımı gerçekten çok keyifli... bakalım orta vadede neler göreceğiz.... forum halkını güncel tutmak niyetindeyim...

aziz kardeşim aracın hayırlı olsun.ne kadara aldınız acaba?style pakete ek led veya cam tavan var mıydı?bende ara sıra bu aracı düşünüyorum,belki aklım çelinir.

• Bu almanlarin anlamadigi birsey var...turkiyede trafik onlarin ulkesindeki gibi degil......fren gaz fren gaz gaz fren gaz fren aniyavasla tekrar hemen gaza bas yoksa arkadaki sellektor eder kirmizi isik ivinde gecerli hemen kalk....kirmizi isikta bekleme star stop ile ekonomi yapamassin....
    Cunku her 10 saniyede bir 2 metre 2 metre ilerlersin
    En ondeki salagin durcagi yeri ayarlayamamasii yuzunden........

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golfteki Dsg den dolayı 2 bin lira bayıldım.Allah kerim gidiyosunuz yolda Dsg varsa eğer :)Dsg diğer şanzımanlara göre daha sorunlu bir şanzıman bu açık ve net.Sorunsuz kullananda Var.Anında patlayanıda var.Şans işi ama Almadan önce Dsg belasını bilmeniz lazımdı.Geçmiş olsun
  • TDI DSG ve led paket (koyu arka camlar ve arka park sensörlü)....araç 15bin de, 65'e aldım. baya zorlandım fiyat pazarlığında. ben led paketi çok önemsemiyordum açıkçası, led paketsiz 64bin değerindeydi benim için, ledli 65... ama iyi oldu, güzel duruyor cam tavan ise çok gerekli birşey değil bence, tabi subjektif bir değerlendirme....
  • her mal arıza yapabilir anlarım da bu dsg konusu olumlu veya olumsuz aldı başını gitti. ortada bir bilgi kirliliği var.
    VW dsg si ile diğer otm şanzımanlar arasında yıllara göre toplam kaç adette kaç tane arıza sıklığı verdiğine ilişkin yapılmış bir istatistik çalışma var mı?

dsg hep arıza veriyor diyenlere sorarım. satılan kaç araçta kaçı arıza vermiştir? yıllara göre arıza ile ilgili istatiksel bir bilgiye sahip misiniz? bilimsel verilere dayanarak konuşmak lazım.
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    hocam bu dediğinizi devlet öğrenir ancak, vatandaşa kimse bunun cevabını vermiyor ki!!

ancak benim daha önce 2 kere otomatik şanzuman (2006 Ford focus TDCI'ın CVT şanzumanı) tamir ettirdiğim usta "%100'ü bozuluyor. 40 binde mekatronik, 90 binde kavrama" dedi.

tamam, 2011 ve sonrası araçlar hala garanti kapsamındadır, sanayiye gitmiyordur. Ama öncesi için durum baya karanlık. ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim (bazıları garanti kapsamında olmakla birlikte) tanıdığım DSG kullananların tamamı en az 1 kere şanzumanı söktürdü....
  • VW yetkili servisleri kayıtlarından doğuş mutlaka bu arıza bilgilerinden haberdardır. VW bilgiyi karartma ve yanıltma konusunda zaten kötü sicilli. gerçek verileri millet öğrense bir daha bayilerin kenarından bile geçmezler.
  • 30bin km deki aracın kavraması garantiden değişti bugün aldım aracı servisten , danışmanla biraz sohbet ettim aracınızı düzenli servise getirirseniz 5 yıl kavramaya para vermezsiniz sadece aracın yaşına göre işçilik ödersiniz dedi
    Bu arada artık kavrama değişimlerini öyle kafalarına göre yapmıyolar egm ( yanlış olabilir )diye bi cihaza bağlayıp 2 gün test ediyolar aracı o cihazın tespitine göre değişim yapıyolar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

TDI DSG ve led paket (koyu arka camlar ve arka park sensörlü)....araç 15bin de, 65'e aldım. baya zorlandım fiyat pazarlığında. ben led paketi çok önemsemiyordum açıkçası, led paketsiz 64bin değerindeydi benim için, ledli 65... ama iyi oldu, güzel duruyor cam tavan ise çok gerekli birşey değil bence, tabi subjektif bir değerlendirme....

Güle güle bin kardeşim,fiyat gayet iyi..70 Bine bayiden tdi dsg bomboş veriyorlar.benim yakın arkadaşlar var 60 bin bandına tdi dsg leon geçiyor ellerine,bana gayet mantıklı geliyor,belki aklım çelinir alır geçerim,bahsettiğim araçlar hep 2015.merak ettiğim husus şu,acaba aldıktan sonra kendim ücret ödeyip garantiyi uzatabilir miyim?malum dsg korkusu.

• ben uzatılıyor diye biliyorum... yani o niyetle aldım....ilk 18 ayda uzatılabiliyor, ondan sonra fiyat artıyor galiba... tam emin değilim, yarın ilk servis kısmetse hepsini öğreneceğim

60 bandındaki araçların hepsi kiralıktan çıkma. onlardan alacaktım az daha. ben 63 verdim, eleman 64'te diretti anlaşamadık... ama temiz bir tane seçilip alınabilir...
  • Vw pişmanlıktır..

• koca fabrika malim sorunlu diye aciklama yapmis,bu vatandaslarda burda gelmis istatistik bilimi yaziyor.e mustahak bu millete 8bine sanziman farki,yollarda rezil olmalar,ureticnin kucagina dusmeler

• quote:

ben uzatılıyor diye biliyorum... yani o niyetle aldım....ilk 18 ayda uzatılabiliyor, ondan sonra fiyat artıyor galiba... tam emin değilim, yarın ilk servis kısmetse hepsini öğreneceğim

60 bandındaki araçların hepsi kiralıktan çıkma. onlardan alacaktım az daha. ben 63 verdim, eleman 64'te diretti anlaşamadık... ama temiz bir tane seçilip alınabilir...

Evet zaten biliyorum kiralık çıkması.otomatik olduğundan zorlama şansları yok.zaten en yaşlısı 7-8 aylık arabaların.o fiyata tsi dsg vermiyor bayi bence gayet cazip.

• Millet kasiniyor onlarda kasiyolar iste almayin arkadas kac senedir yaziyor basi yanan insanlar

• Ben şunu anlamıyorum. Tamam satıcı bu malın arkasında duruyor 5 senede.. peki bu 6 7 8 nci senelerinde bozulunca habire kac küsür binler insanların cebinden çıkacak.. araba bu. Cep telefonu deilki 5 sene sonra çöpe atip yenisi alinsin. Merakimdan bir ara bakmistim. Sifir alanlar garanti bitiminde hemen ilan veriyor.enteresan..

• Ww Dsg arizasi ve müşteri memnuniyetine pek önem vermediğini düşünerek sıfır corolla 1.6 6 ileri manuel sanziman almıştım.japonlar müşteriye daha saygılı olur demiştim. Ne olur ne olmaz diyerek garantiyi de 5 yıla uzattım. Garanti Süresi içinde şanzumandan ses gelmeye başladı. Ayna Mahruti sesiymış. 3 defa sanzumana müdahale edilmesine rağmen tamir edemediler.Fabrikasyon hatası oldugunu ogrendim.işlemler 7_8 ay sürdü . Servis ve ben yeni sanzuman istedim.Reddettiler. araç garantili tamir edemiyorsan değişim yapman senin görevin. Toyota 6 ileri manuel şanzımanları sorunlu Mahruti dişli ses arızası çıkma ihtimali yüksek. Araştirilirsa Bu arıza dan etkilenen çok kişi olduğu görülür. ihtar çekince değişim onayı verildi.Ama beni çok ugrastirdilar. Dava açacaktım. Sade wv değil japonda bile oluyor. önemli olan malının arkasında durmak. Müşteriyi rezil etmemek. Wv dsg de 5 yıl malının arkasinda duruyor. Sonrası muamma veya ciddi indirim olur ama Toyota garantili aracının arkasında durmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kallus -- 20 Aralık 2015; 8:38:45 >

• Şurada yazanlara bakıyorum da acaba kaç kişi 5 sene sürekli aynı arabayı kullanmış merak ediyorum.
    Distribütörler durumu bildiği için 2-5 yıl arası garanti veriyor. Onların da kapsamı belli zaten.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.