Şimdi Ara

Yıl 2015 ve hala DSG hatasi! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
1
Favori
12.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz kabul etmeseniz de gerçek bu...

Şimdi link falan koyup bakın burada bir EDC burada bir PS arıza yapmış falan yazmaya gerek yok....

520 km deki arkadaşıma ait Fluence EDC otoban gişelerinde kaldı. komple şanzıman değişti.Ötesi var mı?
  • Mavi bela golf
    Cok tatli disardan ama icine girince patates

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratgazi

Şaşırtıcı değil . Şikayet vara bakarsanız 500 600 1000 kmlerde sorun veren edc powershift mmt cvt hatta tam otomatik şanzımanlar varken yılda 80 100 bin satan bir şirkette 2 3 sorunlu araç var diye şanzımana bozuk damgası vurulacaksa piyasada sağlam şanzıman yok . Satılan araç /bozulan araç sayısına bakınız eğer olaya objektif bakmak istiyorsanız .

Mmt şanzuman hata verdi sıfırı ile değişti.50 bin km oldu sıkıntı yok.Dsg bu km de olsa 3 kez hata vermişti değil mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 araçta 2-3 sorun diyecektiniz heralde yada çevreniz aracı 0 eğimde sürenlerle dolu.

ben hangi dsg sahibine sorsam bir geçmişi kesin çıkıyor. bazısının sesi çıkmıyor çok iyi abi diyor. 1 ay sonra geliyor yanıma aracı sattım şimdi rahat rahat kötü yönünü sayabiliyorum diyor
  • frood F kullanıcısına yanıt
    Cevremde hatta direk yakın akrabalarimla golf jetta tiguan dsg şanzımana sahip araç var kendi aracım dsg değil yani açıkçası dsg beni ilgilendirmiyor ancak ne hikmetse bizim ailede ve çevremdeki dsgler saat gibi .

• Daha 20 kusur binde aldığım mmt yarisim vites değiştirmiyor şu kafasına göre hiç 3 e atmadı gibi bilirim bozuktu değişmesi gerekiyordu bizden önceki sahibi küçük bir yerde yaşadığından bakımlarını sanayide yaptırmış servis kapıdan kovdu resmen araçla test sürüsü bile yapmadılar ne mal olduğunu bildikleri için tek dedikleri şey garanti den bisey yapamayız zaten tamirde çok pahalı götürün gittiği yere kadar kullanın buda benim ilk ve son toyota aracımdır yakın çevremdeki hemen herkes toyotada sorun yaşadı auris in frenlerinden gelen sesler corolla nin dizel motorunun sorunlarıyla bogusanlar daha da sayabilirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: beratgazi

Cevremde hatta direk yakın akrabalarimla golf jetta tiguan dsg şanzımana sahip araç var kendi aracım dsg değil yani açıkçası dsg beni ilgilendirmiyor ancak ne hikmetse bizim ailede ve çevremdeki dsgler saat gibi .

Allah daim eylesin nice dsglerin sizinkiler gibi olmasi dilegiyle

• Artık bu DSG Sorunları yaşayanlara geçmiş olsun demekten forumca yorulduk. Gerçekten paranıza yazık... Şanzumanın mantığı güzel çokda başarılı ama KUSURLU bunu bile bile alıp lades diyorsunuz. DSG farkı 10.000 sonra bozuluyor iyi niyet 4-5 bin TL daha... Bu soygun değilde nedir. Doğuş bu DSG konusunda VW'nin Dünyada yaptığı gibi burda da garanti süresini uzatacak. Ama insanlar hala körü körüne böyle devam ettikçe, onlarda bu rahatlık içerisinde devam edecekler...

• Foruma üye olduğumdan günden beridir, sürekli vw fanboyluğu yapıyosun, "polo al", "dsg değişecek ne var bunda" gibi şeyler söylüyosun. Artık senim vw çalışanı olduğunu düşünüyorum.

**90bin tl para ver başına böyle şeyler gelsin, hiç bi açıklaması yok saçmalık.

• Hala şu DSG alanları anlayamıyorum. Herkes DSG için problemli ben çektim siz çekmeyin diyor ama millet hala o parayı verip alıyor. Kendi düşen ağlamazmış. Madem o kadar bilinen soruna rağmen aldın o zaman kat-la-na-cak-sın
  • kusurlu bir şanzımanı alıp 1000 km de patladı diyip ortalığı yaygaraya vermek neyin kafası.. Kusurlu arkadaş işte DSG şanzımanı olan herkes korksun. Birgün sizinde şanzımanınız patlayacak emin olun..
  • dsg sorunlu bir sistem dediğimizde vay sen vatan hainimisin nasıl vosvosa laf atarsın yüce dsg yi karalarsın diyenler oluyordu Allah işte musubeti veriyor başlarına.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üretilen her üründe sorun çıkabilir, ama dsg şanzımanda arıza oranı fazladır. Bu aracı alırken bunu bilerek alınmalıdır.

NOT: DSG şanzımanlı araç kullanmaktayım ve benden önceki sahibinde sorun çıkıp değişim yapılmış.
  • Geçtigimiz haftasonu e5 halic taraflarında acayip bir yogunluk vardı. Küçükçekmece den haliç e zor zor geldim. Aracım megane edc. Israrla hep d de tuttum. Hic n ye almadım. Hep dur kalk. Ki aradan 1 saat gecti sanzıman ısındı uyarısı verdi. Ama yine durmadım manuel e alarak devam ettim. Sonradan uyarı kendiliginden kayboldu. Ama yolun sagında passatlar jettalar kaputlarını acmıs bekliyordu.

Yani ne kadar aynı sistem de olsa edc ile dsg yi kıyaslamak hata olur. Çünkü dsg bariz sorunlu. Her alanın elinde patlıyor.

• Yeti'nin hangi donanımını önerirsiniz?
  • Bırakın artık şu vw ni eyvallah araba lardan kalite akıyor ama şu doğuş yok mu tr de servis denen hizmeti 0 0 0 yazık günah 85 100 lira para ver bekle birde servis fıdıfıdıları ile ugras ben 2011 model vw aracımda cektim bu eksik insanları maaleaef CEKMEYENE NE SOYLESEN BOS YİNEDE SÖYLİYİM O YÜKSEK PARALARI VERMEYİN VW YE

• Çinliler boşa dememiş her DSG bir gün arızayı tadacaktır diye.
  • 0 alınan araçta böyle bir durum yaşamak mide bulandırıcı. DSG'yi tüm bunlara rağmen almak ise bile bile lades.
  • Avrupaya amerikaya en iyi araçları gönderip bizim gibi 3. dünya ülkelerine dandik araçları gönderirler. sonra bizimkiler uğraşır durur parayı almak için ..
    arabayı almak içinde 6 ay beklediler bi 6 ay daha beklerler ..

• Bir tanıdığın aracı yeti 60bin km şu anda dsg yüzünden serviste yanlış duymadıysam 7500 tl istemişler. Garantisi yok..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.