Şimdi Ara

Yıl 2013 Polo 29.900 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
97
Cevap
1
Favori
7.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: .Tolga

2013 değil 2011 denip savuşturuluyor da Allah aşkına arada 30 yıl yok elinizi vicdanınıza koyun bu kadar savunmayın bazı şeyleri. Ekonominin durumu ortada.

Bugün iş yerinde beyaz yaka çalışan arkadaşım hesap yaptı 50 TL'lik mazot yakacağı yere pahalı diye gitmiyor.

edit: Hadi neyse diye düşünüp kredi çekip bir şekilde bir şeylere sahip olmak istiyorsun kredi vb. ile ama faizin haram olduğu müslüman ülkemizde kredi faiz oranları da ortada. Toplu taşımaya devam. 4 senedir çalışıyorum 2001 Clio'mu sattıktan sonra para biriktirip iyi bir şey alayım dedim 2 sene oldu para birikiyor belki ama değeri yok.
    Kusura bakma da milletin provakasyon yapmasına da kimse kanmıyor neden araba fiyatları bugünkü duruma göre örnek gösteriliyor o zaman sen iki senin hesabını yapıyorsun ama ocakta 2018 'de asgari ücret 1603 tl yapıldığında 69900 tl ye polo alınıyorken 43,6 asgari ücrete polo sahibi oluyordun bugün polo 95400 tl 59 ay da alınabiliyor ocaktan kasıma geçen kısacık zaman dilimine bak üstüne kur dalgalanmasından dolayı şuan polo nun liste fiyatı 95400 yazıyor internette ama almaya gittin mi ciddi alıcı isen 90 85 'e bile kapatan oluyor çünkü feci kur dalgalanması yaşıyor ülkemiz ama sen diyorsun ki 2 senenin hesabına mı takıldınız bak ocak kasım gibi zaman diliminde bile bu kadar değişebiliyorsa o zamana da bakmamız gerek 2011 'de asgari ücret ne idi 2013 'te asgari ücret ne ve kaç ay da polo alınabiliyordu.. Bunlar önemli çünkü burada en yüksek fiyatına göre örnek alıp koymak tamamen eleştiriyorum ayağına yatıp karalama kampanyası yapmaktan öteye gitmez şimdi önümüzde asgari ücret pazarlıkları olacak atıyorum asgari ücret 2000 tl olursa 400 tl zam gelirse ve o gün 1 ocak 2019 polo fiyatı 95 'ten liste fiyatı 80 'e gelirse ve almaya gittiğimizde hadi 80 olsun ve böldüğümüzde 40 aya denk gelecek şekilde alabilecek konuma gelirsek o zaman 1 ocak 2018 'de polo 'yu 43, 6 ay da alıyorken 40 ay da alabiliyor hale gelince burada konu açacak mı bu algı konusu açan arkadaşlar gerçekleri yazacaklar mı ya da yine fiyatlar artsın 60 80 aya çıksın bir araç sahibi olma al işte ülke battı ekonomi çöktü akp batırdı ülkeyi diye konu mu açacaklar sen söyle sayın üye..

• imkanı olan bu aptal ülkeden kaçsın
  • 2011 yilinda babam mazda 3 impressive almisti otomatik benzinli sifir 42000 liraydi babam o arabaya sadece 15000 lira kredi kullandi ozaman emekli maasi 1200 liraydi net hatirliyorum

Suan babam 2100 lira emekli maasi aliyor ayni ayarda mazda 3 150.000 lira babamin maasi 2 kati bile olmamis araba 3.5 kat zamlanmis

2007 yilinda ise basladim maasim 800 liraydi 2014 te baska ise gecmeden once maasim 2000 liraydi

İnsanlari koleligin pencesine ancak boyle itebilirsiniz

Ama ekonomi doga gibidir vermediginiz hersey bir gun sizden fazlasi ile cikar
  • .Tolga . kullanıcısına yanıt
    Onun işi bu hocam aktrol olduğu için büyükleri gibi mutlaka üste çıkacak birşey buluyor
  • 2013 te 43000 e aldığım focus şimdi 135000 istikrar harika.
  • 2011 de 34 e aldığım seat arac şuan 45 bin ediyor sıfır modeli şuan 120 bin çok yazık gerçekten halimize keşke benim arac şuan normal olarak 22 etseydide piyasa normal olsaydı.
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Açılan konu senle, benle, bizim ile alakalı. Akp, Chp, Mhp olayları değil.

Siz zamlardan, değer kayıplarından, cebinizdeki paranın(kişiye göre değişir) yetmemesi ile ilgilenmiyorsanız problem değil.

Aynı arabayı şu anki euro kuru hariç, baz fiyatlara gelen kdv ile bile benzer rakama alamıyorsak, ülkede herşey zamlandıysa şikayet etmek, eleştirmek kötü birşey veya particilik değildir. Sizde ne zaman evet haklısınız bu rakamlar çok fazla, artık düzenleme gerekli gibi yapıcı eleştirilerde bulunursanız %50/40/60 gibi muhabbetlere maruz kalmazsınız.

Provokasyon kelimesi artık ağızlara o kadar kolay alınmaya başlamışki, hata yapsa bile insan provoke ediyor diyebilecek kadar rahatsınız.
  • fiyatı görünce 2. el sandım.
  • Nereden nereye geldik. 2013-2014 senelerinde A3 Sedan'ı 90 100bine alabilirken şimdi aynı paralara renault clio , fiat egea gibi arabalar alınabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elensar77

Açılan konu senle, benle, bizim ile alakalı. Akp, Chp, Mhp olayları değil.

Siz zamlardan, değer kayıplarından, cebinizdeki paranın(kişiye göre değişir) yetmemesi ile ilgilenmiyorsanız problem değil.

Aynı arabayı şu anki euro kuru hariç, baz fiyatlara gelen kdv ile bile benzer rakama alamıyorsak, ülkede herşey zamlandıysa şikayet etmek, eleştirmek kötü birşey veya particilik değildir. Sizde ne zaman evet haklısınız bu rakamlar çok fazla, artık düzenleme gerekli gibi yapıcı eleştirilerde bulunursanız %50/40/60 gibi muhabbetlere maruz kalmazsınız.

Provokasyon kelimesi artık ağızlara o kadar kolay alınmaya başlamışki, hata yapsa bile insan provoke ediyor diyebilecek kadar rahatsınız.
    Sayın üyem bak ne güzel bakış açını dile getirmişsin bende senin gibi bakıyorum olaya ama şu konuya bir baksana bir üye Dünya 'dan habersiz gibi bir gazete küpürünün tarihini bilmiyor konu açıyor 2013 diyor ve 29,900 tl diyor konuyu açıyor bir daha konuya tek kelime etmiyor açık açık buram buram ben buraya bombayı salayım millet yesin birbirini bir açıklama bile yok ya ben yanlış yaz mışım yanlış konu açmışım demek bile yok sonra biz yazınca bunun partisi provakasyonu yok oluyoruz ben her gün forumda gezen biriyim adam kişisel derdini forumda gaz almak için açık açık yazayım bu ülke de araba fiyatları Almanya 'dan daha ucuza bile olsa inan bunu bile şikayet edecek bir kesim var çünkü dert başka dert apayrı bir durum bunun neden olduğunu da az çok kestiriyorsundur yoksa fiyatların bende ne konumda olduğunu biliyorum artı bende gün gelecek araç alacağım hatta belki de bakıyorumdur o yüzden birileri burada açıklama yaparken çok kapsamlı açıklamalar koysun madem bir gerekçe sunuyor bir şeyin en yüksek olduğu zamanı bize burada anlatmasın sanki biz bilmiyoruz bir şeyin en düşük olduğu zamanı da açıklama yapsın da niyetinin ne olduğunu anlayalım gerçek vatandaş mı yoksa bir yere vurmak için çabalayan bir kesim mi?? Bütün mesele bu burada parti marti yok diyorsuna getiriyorsun ama gizliden gizliye dolaylı yoldan ortalığı karıştırmaya çalışanlar var ki karıştırsalar ne olacak sen ben o birbirimize yazacağız gene başa gelenler gelecek biz buraya iki kelime karaladığımız ile kalacağız..

Hayır aklımın almadığı da 2013 diye bir konu açarak geçmişi tartışarak ne elde edeceğiz bundan 10 sene sonra da atıyorum polo 300 k olsa bu sefer de gene birileri çıkıp polo 2018 'de 95 k imiş diye konu açınca ne olacak elimize ne geçecek??

Bak mesajında hiçbir kişi veya hedef belirtmediğini gördüğüm için tıpkı senin gibi yazmaya çalıştım ama burada herkes sen ben gibi değil birileri hep bir şey deşmek için çabalıyor o yüzden bunlar bir işe yaramıyor bir işe yaramasını istiyorsak hep birlikte ses çıkaralım hep birlikte hareket edelim eğer bir sorun var ise bakıyorum 3 5 kişi ses çıkarıyorsa demek ki millet halinden memnun biri araba alamıyorsa demek ki sen ben araba alamıyoruz herkes alabiliyor ki ortak bir ses hareket eylem yok.. Umarım anlatabilmişimdir..

O yüzden burası kişisel sorunlarımızı paylaşacağımız platform değil eğer öyle görülüyorsa da 3 5 mesaj karalanır yok olur gider o konu.. Gerçek bunlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: gili trawangan

hesabı şöyle yapmak lazım çalışan kesim için.

2013 yılında 1 aylık maaşın ne kadardı ve 2013 yılında 12 ayda toplam ne kadar maaş kazandın?
    Misal 2013 yılında kişi 1 yılda 38.000 TL maaş kazanmış olsun, aylık maaşı 38.000 / 12 = 3.166 TL olur.
    Ve bu kişi 2013 yılında 1 yıllık maaşı ile fotografta gözüken Golf aracı alabiliyor.

Geldik 2018 yılına.
    2018 yılında 1 aylık maaşın ne kadardı ve 2018 yılında 12 ayda toplam ne kadar maaş kazandın?
    2018 yılında Golf aracın fiyatı ne kadar?
    Bakalım linkten,https://binekarac.vw.com.tr/tr/modeller/golf.html
    Tavsiye Edilen Başlangıç Fiyatı* 134.900 TL

Yani 2013 yılından, 2018 yılına kadar Golf aracın fiyatı 3,5 kat zamlanmış.
    2013 yılında 3.166 TL aylık maaş yazdık yukarıdaki örneğe göre, 2018 yılında bu maaş 3,5 kat zamlandı mı?
    Eğer kişinin maaşı 3.166 TL x 3,5 = 11.081 TL 'ye çıktıysa 2018 yılında, sıkıntı yok. Bu kişi yine 11.081 TL x 12 = 132.972 TL yıllık maaşı ile Golf alabilecektir.

Şimdi soruyorum, sizce 2013 yılında 3.166 TL maaş alan birinin 2018 yılında maaşı 11.081 TL olmuş mudur?
    Bence olmamıştır. Peki ne kadar olmuştur? Bence en fazla 5.550 TL olmuştur bu da yıllık 5.550 TL x 12 = 66.000 TL yapar.
    Bu parayla da babafingoyu alır ancak.

Sonuç, günden güne alım gücünüz düştü, fakirleştiniz.
    Ayağınızda pranga yok diye kendinizi özgür zannetmeyin, sizi bu hale getirenler için kölelik yapıyorsunuz, razı geliyorsunuz.
    Allah her şeyden önce bunun hesabını soracaktır inşallah.
    2012 senesinde dacia sandero blackline'a 25 bin teklifi almıştım. o zamanlar maaşım 1996 tl idi. Yani 12.5 maaşımla (1 sene) sıfır araba alabiliyordum.

Şimdi maaşım 3270 oldu. Aynı araç 85100 tl. 26 maaşımla alabiliyorum.

2 katından fazla.

• 2013 yılına ait değil yalnız bunlar... Konusu da çok açıldı değişen birşey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Konuyu okursan ben defalarca açıkladım işine gelirse okursun ama gelmez malum kabul edememenizden dolayı..

Alıntıları Göster
    Saçma saçma bahaneler uyduracağına susmasını da bilmeli insan. En azından daha az rezil olursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CC8BE145A

Saçma saçma bahaneler uyduracağına susmasını da bilmeli insan. En azından daha az rezil olursun.

Alıntıları Göster
    Haydeeee rahatsız olanlar nasıl ortaya çıkıyorlar geçeceksiniz siz o işleri ya herkes aynı tepkiyi verecek ya da 3 5 kişi burada ağlayacak o yüzden sizler esas böyle görünmekten bir kurtarın kendinizi..

Gerçekler sizi rahatsız ediyor ama yapacak bir şey yok.. Sözüm fitne fesatlık düşünenlere..

Bay bayyyy.. :) :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdal85

2013 yılına ait değil yalnız bunlar... Konusu da çok açıldı değişen birşey yok
    Aynen üyem biz de bunu anlatıyoruz, değişen bir şey yok diyoruz burada birisi ya da birkaç kişi çıkıp kendi gazını almak için çabalamasın olacaksa adam gibi bir şeyler olsun hep birlikte yol alalım diyoruz ama gel de anlat..

Kızdığım nokta cam filminde bile millet büyük ses getirdi ama o kadarcık bile olamıyor buradaki kesim.. O zaman demek ki sıkıntısı olan 3 5 kişi millet alıyor çatır çatır ve keyfi yerindeki ses eden yok tepki koyan yok..
  • Afganistan Ferhunde olayı gibi gelişen olaylar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Kusura bakma da milletin provakasyon yapmasına da kimse kanmıyor neden araba fiyatları bugünkü duruma göre örnek gösteriliyor o zaman sen iki senin hesabını yapıyorsun ama ocakta 2018 'de asgari ücret 1603 tl yapıldığında 69900 tl ye polo alınıyorken 43,6 asgari ücrete polo sahibi oluyordun bugün polo 95400 tl 59 ay da alınabiliyor ocaktan kasıma geçen kısacık zaman dilimine bak üstüne kur dalgalanmasından dolayı şuan polo nun liste fiyatı 95400 yazıyor internette ama almaya gittin mi ciddi alıcı isen 90 85 'e bile kapatan oluyor çünkü feci kur dalgalanması yaşıyor ülkemiz ama sen diyorsun ki 2 senenin hesabına mı takıldınız bak ocak kasım gibi zaman diliminde bile bu kadar değişebiliyorsa o zamana da bakmamız gerek 2011 'de asgari ücret ne idi 2013 'te asgari ücret ne ve kaç ay da polo alınabiliyordu.. Bunlar önemli çünkü burada en yüksek fiyatına göre örnek alıp koymak tamamen eleştiriyorum ayağına yatıp karalama kampanyası yapmaktan öteye gitmez şimdi önümüzde asgari ücret pazarlıkları olacak atıyorum asgari ücret 2000 tl olursa 400 tl zam gelirse ve o gün 1 ocak 2019 polo fiyatı 95 'ten liste fiyatı 80 'e gelirse ve almaya gittiğimizde hadi 80 olsun ve böldüğümüzde 40 aya denk gelecek şekilde alabilecek konuma gelirsek o zaman 1 ocak 2018 'de polo 'yu 43, 6 ay da alıyorken 40 ay da alabiliyor hale gelince burada konu açacak mı bu algı konusu açan arkadaşlar gerçekleri yazacaklar mı ya da yine fiyatlar artsın 60 80 aya çıksın bir araç sahibi olma al işte ülke battı ekonomi çöktü akp batırdı ülkeyi diye konu mu açacaklar sen söyle sayın üye..

Alıntıları Göster
    Merhabalar,

Konunun altında yatan mesajı kaçırmışsınız. Şöyle açıklayayım; sen hala bir araba için 40 ay çalışmak durumundasın ancak bu avrupa için geçerli değil. Evet bak ne güzel 2011'de Asgari ücret ile yine aynı sürelerde alınamıyor ama hadi öyle olsun araba alabiliyorsun diyelim. Sen 40-45 aylık maaşını bir arabaya (faytondan hallice boş arabalar) vermek durumunda olman seni hiç mi rahatsız etmiyor ? Onu da sıfır harcama ile yapabiliyor olman ve mecburen kredi çekip şu an ki oranlarda, ödeyeceğin vadeye göre ortalama 1.5-3 kat arası faiz ödemen vs rahatsız etmiyorsa durumdan memnunsun demektir daha da bir şey anlatmama gerek yok zaten.

Yaşınızı bilmiyorum ama şöyle bir düşünün yani ben kendimden örnek vereyim annem ile büyümüş birisi olarak emekli maaşını (en düşük) 10 sene krediye bağlayıp ev alabilen insan şu an bunu yapabiliyor mu ? Ben annemin maaşının 4 katını hali hazırda kazanıyorken araba alamıyorum. Beni 2 kişinin yaşadığı evde elektrik faturasına verilen 27 tl dağıtım ücreti ile 120 tl faturası da rahatsız ediyor.

Evet halen çok mutluyuz ekonomi gerçekten 2011'e göre kötü değil hatta 2018'de asgari ücret ile karşılaştırıldığında araba aynı fiyata alınabiliyor ancak eve 2 maaş giren yerde cepte para kalmıyor. 2018'in tekrar altını çiziyorum bu halen yerimizde saydığımızın göstergesi değil midir ? Bu mu olmalı ?

ekleme: umarım kaygımı anlayabilmişsinizdir.

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Tolga -- 16 Kasım 2018; 14:34:18 >

• hep aynı konular aynı mesajlar, papağan gibi aynı şeyler yazılıp çiziliyor. kaset sarılıp sarılıp gene playe basılıyor işte. geri sarılamayan şey gene kurlar oluyor.
  • o zaman da 2 hava yastığı, şimdi de.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.