Şimdi Ara

Yıkılmaz kale TIP FAKÜLTESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
2
Favori
4.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 30
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 45 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Rahattır... (7 mesaj) Guest-8646DB36B (6 mesaj) Dişhekimi06 (5 mesaj) 2017demezunakalan (5 mesaj) Jungle2018 (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21 mesaj) Mobil (33 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (13 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> Yıkılmaz kale TIP FAKÜLTESİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    124 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Yine en üstte en zekilerin tercih ettiği o güzel fakülte.Mezun olur olmaz atandığın intörn maaşının 730 lira pratisyen maaşının en az 7 bin lira olduğu uzman maaşının en az 11 bin den başladığı toplum içinde itibarı en yüksek olduğu kadim meslek HEKİMLİK. Kazanacaklara şimdiden hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jungle2018 -- 20 Haziran 2019; 17:44:9 >

|
    |
  • Sınavın zeka ile her konuda yakın ilişkisi var. VE DÜNYA ÜLKELERİNİN ÇOĞUNLUĞUNDA BÖYLE, OLMAYANLARDA İSE PARASI OLAN OKUYOR.

1.si Zeki olan adam ülkesinin sisteminin nasıl işlediğini ve çözer.
    2.si Bunu görüp buna göre hazırlanır ve çalışır.
    3.sü işleyen demi ışıldar, beynine öğütecek bir şey koymazsan kendini öğütür durur. İnsan zekasını yeni şeyler öğrenerek doldurur.
    4.sü Bunu defalarca yaşadım ilk 10binde derece yapmış ortalama bir insanla, daha geride ki kişilerin analitik düşünme, acil kriz yönetimi, algılama, bağdaşıklık ve bağlaşıklık kurma yetenekleri arasında ciddi fark var.
    5.si bu bölümler uzun süren gayretin çabanın sonucu kazanılıyor. Dersin başına oturup sabretmek hatalarını görüp düzeltmek bile zeka belirtisidir.
    6.sı sizin gibi konuşanların çoğu seneler geçtikten sonra "Şimdi ki aklım olsa, ODTÜ de mühendislik, Hacettepe de Tıp, AÜ de hukuk okurdum." ve/veya "Ben küçükken çok zekiydim ama çalışmadım yoksa Doktor/Hakim/Mühendis olurdum." tarzı diyaloglar kuruyor.

BUNUN MALESEFLİK BİR DURUMU YOK. AKSİNE BU MESLEKLERİ EMEK VE ÇABA KARŞILIĞI KAZANABİLMEK DAHA GÜZEL, ÇABALAYIP EMEK VERMEYECEK ADAM BU BÖLÜMLERİ OKUYAMASIN. CANIMIZI EMANET EDİYORUZ. EMEĞİN NE DEMEK OLDUĞUNU BİLMEYEN HİÇBİR ŞEYİ BİLMEZ.

7.si sizin gibi düşünen kitlenin %99 u, emek vermeyip yatanlardan sonra neden ilk 15binde derece yapamadım diye düşünenlerden oluşuyor.
    hocam bildiğin sallamışsın. 40 bin dolar aylık maaşı NAH verirler kusura bakma ama. ortalama bir doktorsan 6-7 bin felan. biraz destekli salla lütfen 40 bin nedir
    Gençler sakın tıpı parası için tercih etmeyin. Tıp fakültesi puanı yapmış biri zaten iyi mühendisliklere girer. Top tier okullarda mühendislik okuyun. En geç 30 yaşında doktor kadar para kazanacaksınız zaten. Doktor dediğin adam da hayata hemen hemen o yaşlarda başlıyor zaten. Hasta insanla uğraşmak dünyanın en zor işi. Eğer ilginiz mühendislik yönündeyse sakın ama sakın para için tıp yazmayın.
  • Yüzbaşı
    302 Mesaj
    Amaç ne hocam sizin rakip mi eliyorsunuz?
    |
    |
  • Er
    2 Mesaj
    Sınavın zeka ile alakası olduğunu gördüğüm sayılı milletlerdeniz maalesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    620 Mesaj
    en üstte en zekiler genellikle boun bilkent odtuyu dolduruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    3638 Mesaj
    Hocam siz ozel tipta degil miydiniz?

• Onbaşı
    18 Mesaj
    Demek ki o kadar zeki degilmisinde parayla okuyon suan.

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

DKLALDKALDKALDKLALSLWPKDKALPA

|
    |
    Uruk-Hai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Allah allah neye saygı duyacak? Bilkentli boğaziçili olsa saygı beklemezdin ama :D

|
    |
    Rahattır... kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj

Sen bu adamın kullandığı ifadeleri destekliyorsan sana da yazıklar olsun.

|
    |
    2017demezunakalan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Diğerinin dediklerini desteklemediğim kesin.
    Bir tıp fakültelerine ya da diş fakültelerine. Bak. İnekten ziyade ot dolu. (not diş istiyorum)

|
    |
  • Er
    2 Mesaj

Dünyanın tüm ülkelerinde en yüksek maaşı mühendis ve doktorlar alır öyle ki Amerika ve Almanya gibi gelişmiş ülkelerde en yüksek maaşı doktorlar alır. Mesela Amerika 'da bir cerrah yılda 480 bin dolar kazanır. Onun için insanların tıp ve diş ve mühendislik istemesi en doğal şeydir.

|
    |

Amerika da bir cerrah mı? Kendinizi kimle kıyasladığınızın farkında mısınız?
    Türkiyedeki doktorların sadece %1 i amerikada doktor olabilir bu yüzde 1 in kim bilir kaçta kaçı cerrah olabilir kendinizi kandırmayın. Ortadoğu ülkesinde mühendis ya da doktorsunuz. Ayrıca almanyada doktorların durumu hiç iyi değil dikkat ederseniz türkiyeden almanyaya çok az doktor gider.

|
    |
  • Er
    2 Mesaj

Kıyas olarak söylemiyorum. Amerika 'da da en başarılı insanlar doktor mühendis diş hekimi olur. Gelip burda tıp kazananlara inek demek yakışmıyor.

|
    |
  • Onbaşı
    18 Mesaj

Yalnız amerikada sınav tek kıstas degil. Gecmesi gereken asamalardan sadece biri. Akademik hayatinda basarili oldugu kadar sosyal hayatinda da basarili olanlar girebiliyor tip fakultelerine. Ulkemizde tek kistas sinav. Sinavi gectikten sonra tip okumasinda onunde bir engel kalmiyor. Usteki arkadasinda dedigi gibi klasik bi ortadogu ulkesi iste.

|
    |
  • Er
    2 Mesaj

En azından Türkiye sağlık turizminde çok ileri seviyede. Avrupa dan ve dünyanın çoğu ülkesinden Türkiye ye gelior insanlar. Başarılı olduğumuz çok az alandan biri Tıp alanı.
    Mühendislik konusunu hiç açmak istemiyorum. İlk 2k da olanlar kesinlikle seçmeli ama diğerlerine gelince ortadoğu az kalır afrikaya döner.

|
    |
    Juncker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    18 Mesaj

Elbette basarili doktorlarimiz cok. Benimde ailemdekilerin cogu doktor. Bu konuda haksizlik yapamam. Ama her tip okuyanin her doktor olanin bu ulkenin en zekileri veya en seckinleri oldugunu soylemek aptalliktir. Mesela konuyu acan arkadas da onlardan biri. Buyuk ihtimalde hayatinda tip okumaktan baska bir basarisi da olmayacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juncker -- 20 Haziran 2019; 21:21:58 >
    |
    |
  • Er
    2 Mesaj

Benim derdim mesleklerle değil. İnek lafı kaba kaçmış sana da katılıyorum.

|
    |
    Juncker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    31 Mesaj
    tıp kazanacak puan alamayıp tıpa laf edenler siz var ya tıp gelse havalara uçacak cinstesiniz
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.