Şimdi Ara

Yıkama Sonrası Arıza?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
5.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün aracımı yıkamaya verdim. motoru da yıkmasını söyledim. elemanın abisi galerici sürekli motor yıkaması yapıyor yani. beynini falan kapattım dedi ancak şimdi yıkama sonra araba çalışmadı. bir saat kadar uğraştık olmadı, belki bi yerler ıslanmıştır diye şimdi oraya bıraktım yarın alacam. umarım sorun yoktur çalışır.

Neden olmuş olabilir, ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim acaba??? Yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.

• Bujilere su değerse ya da herhangi elektrik aksama aracı geri geri vurdurmaktan başka şansınız yok. Kurumasını bekleyin en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wawacell_159

Bujilere su değerse ya da herhangi elektrik aksama aracı geri geri vurdurmaktan başka şansınız yok. Kurumasını bekleyin en iyisi.
    geri geri değil de ileri vurdurduk ama olmadı. sabaha kadar kurur dedik bekliyorum sabahı. bakalım nolacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bad_sector

geri geri değil de ileri vurdurduk ama olmadı. sabaha kadar kurur dedik bekliyorum sabahı. bakalım nolacak.

Alıntıları Göster
    beynili aracın motorunu yıkatmak büyük cesaret. bu yüzden beyin değişimi yapmak zorunda kalan olduğunu çok duydum. umarım masraf çıkartmaz size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snoppy123

beynili aracın motorunu yıkatmak büyük cesaret. bu yüzden beyin değişimi yapmak zorunda kalan olduğunu çok duydum. umarım masraf çıkartmaz size.

Alıntıları Göster
    2008 civic sahıbıyım servıse bakım için goturdugumde servıs sonrası motoruna kadar kopukleyıp yıkıyorlar aracı. Bende motoru kendım yıkasam sorun olurmu dıye sordugumda yıka abi hiçbirşey olmaz dediler. Aracı her yıkarken motoruna detaylıca su tutup yıkıyorum daha tık demedı. Sizdekının sıkıntısı ne olabılır gerçekten bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: snoppy123

Alıntıları Göster
    söylediğim gibi eleman sürekli yıkıyor işini biliyor diye yıkattım. umarım sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bad_sector

söylediğim gibi eleman sürekli yıkıyor işini biliyor diye yıkattım. umarım sorun olmaz.

Alıntıları Göster
    Beyinli araç yıkatılmaz. Onu özel spreyleri var. Onlarla temizleseniz daha kârlı çıkarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XaSe®

Beyinli araç yıkatılmaz. Onu özel spreyleri var. Onlarla temizleseniz daha kârlı çıkarsınız.

Alıntıları Göster
    Kompresörle tozunu alıp bezle silmek en temizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: steakone

Kompresörle tozunu alıp bezle silmek en temizi

Alıntıları Göster
    Ben daha iyi bir yorum yapayım,

Niye motoru yıkatıyorsunuz arkadaş?

Daha hızlı gider falan mı sanıyorsunuz psikolojik olarak?

Motorun içini temizletseniz kromlarından arındırsanız hadi neyse, onu da servis 30-40 liraya yapıyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Ben daha iyi bir yorum yapayım,

Niye motoru yıkatıyorsunuz arkadaş?

Daha hızlı gider falan mı sanıyorsunuz psikolojik olarak?

Motorun içini temizletseniz kromlarından arındırsanız hadi neyse, onu da servis 30-40 liraya yapıyor zaten.

Alıntıları Göster
    netice nedir şuan
  • Kurusun bişeyi kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmchee

Kurusun bişeyi kalmaz.
    Herkez yıkatmayın diyor niye acaba ? Hem temiz olunca ne oluyor ? Umarım ciddi birşey olmamıştır ancak elektronik arızaları pek hayırlı sonuçlar doğurmuyor araçlar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

Herkez yıkatmayın diyor niye acaba ? Hem temiz olunca ne oluyor ? Umarım ciddi birşey olmamıştır ancak elektronik arızaları pek hayırlı sonuçlar doğurmuyor araçlar için.

Alıntıları Göster
    beyinli arac yikanir mi ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0DECB8E5A

beyinli arac yikanir mi ya

Alıntıları Göster
    aklıma bu geldi

Yıkama Sonrası Arıza?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruoja

aklıma bu geldi

Yıkama Sonrası Arıza?

Alıntıları Göster
    internet sorunundan dolayı yoktum bi süre. akşam bırakmıştım arabayı sabah gittim çalıştı. ancak bi sorun çıktı benzinden gaza geçmedi. ustaya götürdüm bi hortum çıkmış onu taktı sıkıntı kalmadı. şimdilik çok şükür:)

• Bir gün galerinin birine araba bakmaya gittik adam arabayı kuaföre vermiş içi dışı pırıl pırıl parlıyor araç motoruna baktığımda toz , pislik normal ellenmemiş bir araç motoru her yer temiz burası neden pis diye sordum yetkiliye ve oda ;

-Abi motor yıkamayı ne zaman yaptırsam araçta sorun çıkıyor o yüzden yaptırmıyorum dedi.

O günden sonra forumdada çıkan motor yıkama ile ilgili bir kaç şikayet üzerine motor yıkama işlemine karşı ön yargılıyım.
  • bad_sector B kullanıcısına yanıt
    İhtiyatlı davran bir müddet uzun yol yapma sudur ne yapacağı belli olmaz
  • başınıza birkez daha gelirse buji kablolarını çıkarıp içine hava tutarsanız beklemeye gerek kalmadan çalışabilir araç. elektronik kontrollü araçların motorlarını yıkatmak riskli olduğu gibi vurdurmak da riskli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volvo850r

başınıza birkez daha gelirse buji kablolarını çıkarıp içine hava tutarsanız beklemeye gerek kalmadan çalışabilir araç. elektronik kontrollü araçların motorlarını yıkatmak riskli olduğu gibi vurdurmak da riskli.
    distirbitör kapağını söküp kurula bak nasıl çalışıyor
  • ben de motoru komple bir temizleteyim diyorum, karbüratörlü benim ki ama

sorun çıkar mı, o yağlı kabloları falan temizleyebilirler mi

var mı aramızda oto yıkamacı yada karbüratörlü araç temizletmiş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.