Şimdi Ara

YGS SONRA ÇALIŞMAYLA EDEBİYATTAN +48 NET ? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
3
Favori
1.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.kitapdenizi.com/kitap/123800-Turkce-Dil-Bilgisi-Konu-Anlatimli-YGS-LYS-KPSS-kitabi.aspx bu kitapi oneren cok alacam bKLim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • youlost038 Y kullanıcısına yanıt
    iyi çalışmalar
  • Arkadasim fen lisesinden ygsden 70 bin cekince bırakmıştı ,sonra bir azimle edeb. sinavindan once sadece iki gün çalışarak 43 net yaptı üç ayda neler neler yapılır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • portakallıördek kullanıcısına yanıt
    vay be :) helal olsun böyle şeyleri duyunca insan güveni yükseliyor
  • Biraz aşinalık varsa liseden ygs türkçede iyiysen sağlam çalışmayla olabilir.Geçen yıl sayısal bir arkadaşım 31 yapmıştı hiç bakmadan
  • 2010'da girdim universite sinavina, ygs-lys ilk kez bizde uygulandi baya da magdur olmustuk. Mayis 15'ten sonra baslayarak edebiyat cografya 60 net yaptim, mayis 15 e gelmeden once tek bildigim uyak falan filandi.

• Kim ne derse desin sayısal olarak üniversiteyi kazanırsam sozelcilere yukardan bakacağım.Fizik ve bazı sayısal konular için sinirden gözyaşı döktüğümü bilirim.Ayrıca lys edebiyat ne la? Temelin olmasını gerektiren ne? Ezberin kuvvetliyse her türlü götürürsün.

• tesladanutandım T kullanıcısına yanıt
    Ygs Türkçe netini sorabilir miyim

Sayısal konular için gözyaşı döküyorsan yanlış alan seçmişsin
    Sayısalcı arkadaşlarım fizikten kiöyadan zevk alıyorlardı en sevdikleri dersti

• quote:

Orijinalden alıntı: akpaha

Sayısal konular için gözyaşı döküyorsan yanlış alan seçmişsin
    Sayısalcı arkadaşlarım fizikten kiöyadan zevk alıyorlardı en sevdikleri dersti

Çok seviyorum zaten.Ama yeteri kadar zeki değilim sayısal için.Eşit ağırlık seçmem kapasiteme daha uygun.Ama sayısal haric bolumlerde benim ilgi alanim dışımda.Makina mühendisi veya bilgisayar mühendisi olmak hayalim beni.Zamanında iki iş ile ilgili stajimda bilgi sahibi oldum sektörü biliyorum yani.Bu işleri yapmak keyif verir bana.Ama hukuk,dil yada başka bir bolum keyif vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Edebiyat uzmanı

Ygs Türkçe netini sorabilir miyim

Kapsulden 31 32 net yapıyorum.Ama geçen sene ygs 21 netdi.

Gram zeka yok desem sende bozulur musun o zaman

• Matematiğe fiziğe bir tarafı yemeyenler özürlü diyor Kafanız çalışsa yada çalışkan olsaydınız sayısal olurdunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tesladanutandım -- 8 Mart 2016; 16:08:20 >
    ŞU yazdıklarını birdaha oku . Aklın varsa bir oku . matematik yapamadığımı nerden biliyorsun . lys mat da eminim senden fazla yapacam keza ygs matta da . geo hariç tabi :) her neyse sende gram zeka olsaydı dersi yapamayan adam sayısal seçmiyor demezdin . ben hastane kokusunu gram sevmiyorum , mühendisliği sevmiyorum . avukatlığı seviyorum . burada boş boş konuşuyorsun . git kumda pipinle oyna . Allahım adama sinir oldum :) gel felsefe konuşalım senle ne bileyim başka şeyler konuşşalım . bunlar için çalışmaya gerek yok bakalım kapasiten ne kadarmış

edit : sen daha sana verilen 3-5 satır yazıda adamın ne anlatmaya çalıştığını anlayamıyorsun . tamam sensin en zeki . hey allahım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedude15 -- 8 Mart 2016; 16:15:17 >
  • Bana dediklerinle kendin çelişiyorsun.Sen benim ne kadar matematik yaptığımı nereden biliyorsun?Sınav sonuçları açıklanınca matematik netlerini at bakalım buraya karşılaştıralım.O zaman göreyim o suratını.Felsefe istiyorsan felsefe'de yapabiliriz.Sen seç konuyu.Bu arada biraz Caner Taslaman izleyip kendini felsefeci sayanlardan değilsindir umarım.Neyse istediğin herhangi bir konu hakkında konuşabiliriz.Felsefe konuşalım,fizik konuşalım,teknoloji konuşalım.Ne istiyorsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tesladanutandım

Bana dediklerinle kendin çelişiyorsun.Sen benim ne kadar matematik yaptığımı nereden biliyorsun?Sınav sonuçları açıklanınca matematik netlerini at bakalım buraya karşılaştıralım.O zaman göreyim o suratını.Felsefe istiyorsan felsefe'de yapabiliriz.Sen seç konuyu.Bu arada biraz Caner Taslaman izleyip kendini felsefeci sayanlardan değilsindir umarım.Neyse istediğin herhangi bir konu hakkında konuşabiliriz.Felsefe konuşalım,fizik konuşalım,teknoloji konuşalım.Ne istiyorsan.

HAHAHAHA bilmem ne bilmem ne . ilk defa senden duydum o adamın adını o kim :) tamam atarım kaybolma biryere ama :)

kendini dünyanın zekisi sanan özel bir sayısalcı :) en sevdiğim :)
    Hahaha
    Ben sayısaldan tmye geçtim hukuk istediğim için fizik kimyada biyolojide okuldaki(450 puan civarı bi okuldu) sayısalcıyım diye geçinenlerden daha iyiydim yapamadığımızı nerden biliyon
    Lys sonucunu merak ediyorum temmuzda editlerim yanlış alan seçtiğinin farkına varırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akpaha -- 8 Mart 2016; 16:33:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adam Lallana

quote:

Orijinalden alıntı: youlost038

tmeel yok hocam , dobing hafıza almayı planlıyorum bakalım belki 48 -50 yaparız :) günlük 7 saatlik bir çalışmayla

Hocam kusura bakma millet enayi o zaman. Geçen sene dışında fulleyen yok bilmem kaç yıldır sen cıkmış lysden sonra 7-8 bakarız 48-50 yaparız diyosun. Burda önemli iki husus var.
    1. Beynin günde 7 saat edebiyat alıcak mı? Ki ben veriyim cevabını hayır almıycak. Çalışacağın taş çatlasa günde 4-5 saattir ki o bile çok fazla.
    2. Husus çok fazla eser var hocam sen günde 7 saat çalışırsan sana faydadan cok zararı olur ve temeli olmayan bi insan 7 saat edebiyat calışsa bile cok zeki değilse o dediğin netler zor. Ha temelin iyidir cok calışıp cok soru çözersin arkadaşım geçen yıl 110 binden 9 bine çekti 53 edebiyatla.

Yav hehe

Matematigim egitim hayatima basladigimdan beri en iyi dersim oldu. Dersanedeki sayisalcilarin yuzde 90-95inden fazla matematik netim var.

Istanbul'un en iyi anadolu liselerinden birinden mezun oldum. 12. sinifta esit agirliga gecmistim. Daha onceki donemlerde siniftaki en iyi fizik ortalamasi bendeydi.

Yani soyleyecegim o ki boyle sacma sapan tmciler gerizekalidir argumanlarinin arkasina siginip olmayan bir seyleri kanitlamaya calismayin. Ilgi alaka meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D6287671 -- 8 Mart 2016; 16:37:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: youlost038

tabi ki orası öylede benim 2 yıldır çalışan bir dostum 1000 e yakın eser ezberledi 42 neti zor gördü
    bu nasıl oluyor hocam acaba , bide ygs den sonra 3 buçuk ay var. 2 ay değil

3-4 ayda düzenli ve sıkı bir çalışmayla yapılabilecek bir sonucu 2 yıl çalışıp bine yakın eser ezberliyip yapıyor ise sorun arkadaşında bine yakın eser ezberliyen birinin beklentisi 56 net hadi en kötü 52 üzeri bir net olur şahsen bana 42 net gelse 2 yıl çalışıp o kadar eser ezberlesem oturur ağlarım aylarca.

Edebiyat temel gerektirmez ezber kabiliyetin sağlam ise 3 ayda sıkı çalışmayla +40'ı görürsün şansın yaver giderse +45'e ulaşabilirsin gerisi için çok yüksek ezber kabiliyetin yok ise 3 ay yetmez diye düşünüyorum.

Ezberlemek sanılanın aksine öğrenme yoludur ezberlemeyin öğrenin diye birşey yokdur öğrenmeden ezberlemek vardır buda herkesin eleştirdiği noktadır ve haklı bir eleştiridir malesef ezber yaparken sorgulamadan uzak bir ezber yapılıyor, yaptırılıyor. Örnek olarak bir yazarın eserini ezberler iken sadece isim olarak aklımıza kazıyoruz buda anlamsız bir bilgi niteliği olarak zihnimizde kalıyor oysa ezberlenen eserin neden yazıldığı, nasıl yazıldığı gibi ayrıntılarıda dikkate alarak ezberlediğimiz zaman öğrenerek ezberlemiş oluyoruz ve bu bilgi hafızamızdan kolay kolay çıkmıyor hatta öğrendiklerimiz farklı alanlardada işimize yarıyor.
    Özetle ezberlemek yanlış değildir matematik-coğrafya-fizik gibi bilimler ezber olmadan zaten kavranamaz önemli olan ezber yaparken sorgulayarak ezber yapmakdır ezberlediğiniz şeyin nedenini ve nasılını bilirseniz o bilgi her zaman işinize yarıyabilir hatta değiştirilip yenilikler oluştumanızı sağlar.

Edit : Özeti okumayın yazdığımı tekrarlamışım

Edit 2 : İstediğin 48 net imkansız değil ama 3 ayda çok çok zor günde 7 saat verimli çalışabilen bir insan isen 50 neti bile geçebilirsin ama günde 7 saat bir derse verimli çalışmak çok zor bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 8 Mart 2016; 17:30:59 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.