Şimdi Ara

YGS-LYS Sistemi bugüne kadar yapılmış en doğru sistemdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Baktığınız zaman YGS 160 soru 160 dakika. Harika bir eleyiciliği var.

İkinci sınav için araya vakit koyuyorlar. Yani siz kendi puanınızı bir görüyorsunuz, ona göre LYS çalışıp çalışmayacağınızı düşünüyorsunuz, yerinizi biliyorsunuz.

LYS desen tam 50 soru matematik var, 30 soru geometri var, hayvan gibi eleyici. 30 fizik 30 kimya 30 biyoloji var. Tüm bilgiyi öyle bir ölçüyor ki, harika.

Edebiyat 56 soru, hem paragraflar sorabilirler hem bilgi sorabilirler, öyle geniş ki alan.

Ve herkesin puan dilimi var, YGS puan türleri var. Bu sistem resmen biçilmiş kaftan, ama neden değiştirildi hala anlayamadım. Anlayan varsa anlatsın.

• quote:

ama neden değiştirildi hala anlayamadım. Anlayan varsa anlatsın.

reisimiz öyle istedi ondan dolayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • twitter da ayt soru sayısı artmalı baslık falan acsak bilemiyorum gelecek yılda yıgılma olur
  • Hocam bir yerlerde okumuştum.Finlandiya’da okulların eğitimi birbirine yakınmış.ÖSYM de acaba böyle mi olsun istiyor ?
    Yani öyle her okul hiyerarşik bir sıralama yerine tekdüze bir sıralama.
    Sizce Finlandiya eğitim modeline geçilmeli mi ?
    Hatta şuradaydı sanırsam :
    http://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-42481321

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence dallara gore soru agirligi olmasi soru sayilarindan daha onemliydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raaitben10

Hocam bir yerlerde okumuştum.Finlandiya’da okulların eğitimi birbirine yakınmış.ÖSYM de acaba böyle mi olsun istiyor ?
    Yani öyle her okul hiyerarşik bir sıralama yerine tekdüze bir sıralama.
    Sizce Finlandiya eğitim modeline geçilmeli mi ?
    Hatta şuradaydı sanırsam :
    http://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-42481321
    Geçilmemeli net. Sebebi de burda:

Finlandiya nüfusu: 5,5 milyon
    Türkiye nüfusu : 83 milyon

5 milyon kişiye aynı kaliteyi verirsin, ama 83 milyona veremezsin. Vermeye çalışırsan kalite düşer. İyi olanlar iyi yere gitmeli ki ülkenin aydınlık geleceği olan çocuklar ülkenin karanlık geçmişi olacak çocuklardan etkilenip karanlıklaşmasın.

İyi adam iyi olup iyi okula gitmeli. Rekabetten maraz doğmaz, rekabet güzeldir. Şehzadeler arasında rekabet bitince Osmanlı ne duruma düştü, sürekli anlatılır bu biliyorsunuz.

Bu tarz hümanist yaklaşımların eğitimde çok saçma olduğunu düşünüyorum. Hele hele Türkiye gibi yüksek nüfuslu, düşük ekonomili ülkelerde hiçbir şekilde teklif dahi edilemez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.