Şimdi Ara

YGS LYS ÇALIŞMA ŞEKLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar senenin başındayız ve çalışmalar başladı. YGS ve LYS de herkesin kendine göre bi çalışma şekli vardır mutlaka. ben gün de 6-8 saat arası ders çalışıyorum dershaneye gitmiyorum okulda yok 2. senem yani. fakat nasıl bi ders çalışma şekli izlemem gerektiği konusunda kararsızım. mesela günde 3-4 ders çalışıp konu olarak az ilerlemektense tek bir derse oturup 2-3 haftada komple bitirmek sizce nasıl olur. yani tarihe oturdum diyelim 2.5-3 haftada komple bitirip diğer derse geçsem ve bu sırada da boş vakitlerimde tarih çözsem ? ve bitirdiğim her ders içinde aynı şeyi yapsam ne dersiniz verimli olur mu ? yada nasıl bi öneriniz olur bu ders çalışma şekline görüşlerinizi bekliyorum acilen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiritfang -- 10 Ekim 2014; 2:00:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: spiritfang

Arkadaşlar senenin başındayız ve çalışmalar başladı. YGS ve LYS de herkesin kendine göre bi çalışma şekli vardır mutlaka. ben gün de 6-8 saat arası ders çalışıyorum dershaneye gitmiyorum okulda yok 2. senem yani. fakat nasıl bi ders çalışma şekli izlemem gerektiği konusunda kararsızım. mesela günde 3-4 ders çalışıp konu olarak az ilerlemektense tek bir derse oturup 2-3 haftada komple bitirmek sizce nasıl olur. yani tarihe oturdum diyelim 2.5-3 haftada komple bitirip diğer derse geçsem ve bu sırada da boş vakitlerimde tarih çözsem ? ve bitirdiğim her ders içinde aynı şeyi yapsam ne dersiniz verimli olur mu ? yada nasıl bi öneriniz olur bu ders çalışma şekline görüşlerinizi bekliyorum acilen...

Bir şeyi yaparken,sadece 1 şeye odaklan,bitirince diğerine geçersin

• quote:

Orijinalden alıntı: oksygen

quote:

Orijinalden alıntı: spiritfang

Arkadaşlar senenin başındayız ve çalışmalar başladı. YGS ve LYS de herkesin kendine göre bi çalışma şekli vardır mutlaka. ben gün de 6-8 saat arası ders çalışıyorum dershaneye gitmiyorum okulda yok 2. senem yani. fakat nasıl bi ders çalışma şekli izlemem gerektiği konusunda kararsızım. mesela günde 3-4 ders çalışıp konu olarak az ilerlemektense tek bir derse oturup 2-3 haftada komple bitirmek sizce nasıl olur. yani tarihe oturdum diyelim 2.5-3 haftada komple bitirip diğer derse geçsem ve bu sırada da boş vakitlerimde tarih çözsem ? ve bitirdiğim her ders içinde aynı şeyi yapsam ne dersiniz verimli olur mu ? yada nasıl bi öneriniz olur bu ders çalışma şekline görüşlerinizi bekliyorum acilen...

Bir şeyi yaparken,sadece 1 şeye odaklan,bitirince diğerine geçersin

yani dediğim şekilde mi yapmamı öneriyosun. önce bir dersi bitirip daha sonra diğer derse geçmemi mi ?

• Konu konu yapmanı öneririm. Uzun süre aynı dersi çalışınca sıkılıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 hafta tarıh calıstıgını dusunsene? Ya da turkce? :D onun yerıne gunde 2ders calıs her hafta her dersten 2 konu bıtırsen yeter

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eksik olduğun konularda fasikül al fasikülle konuyu daha iyi öğrenirsin onu bitir 1 hafta sonrada aynı konuyu soru bankasından çöz hem konu oturmuş olur hem de zamanı daha verimli kullanırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spiritfang S kullanıcısına yanıt
    kardeş çok paylaşıldı belki görmüşündür ama yinede faydaıs olur diye yazim dedim bu yazıyıda bi oku faydalı şeyler var içinde

http://www.edebiyatsemineri.com/News/Read/koc-univ-hukuk-fak-kazanan-ogrencimizden-ygs-tavsiyeleri/60
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.