Şimdi Ara

YGS-LYS

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle konu forum ile alakalı bir konu değil genel bir konu. yaklaşık 5 sene bu forumun adı YGS-LYS iydi. Şimdi geriye dönüp baktığımda koskoca 5 sene geçmiş an itibari ile üniversiteyi bitirmeye ramak kalmış. Kısacası çalışın arkadaşlar sonra neden çalışmadım demeyin. Seneler çabuk geçiyor. Her şey sınav değil ayrıca kendinizi hırpalamayın ve yapmanız gereken işi yapın gerisi gelir zaten. Dediğim gibi her şey sınav değil sınavdan daha değerli kavramlar var sağlık gibi. Sağlığınızın kıymetini bilin.Sizlere saçma bir konuşma gelmiş olabilir, "şimdi bu yazı bu forumda olacak iş mi" diyebilirsiniz ama gerçekten de böyle. Bir motivasyon ve rahatlatma konuşması olsun istedim. İyi günler

• Böylelerini görünce hüzünleniyom lan

Nereyi kazanmıştın hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Extr4ordinary E kullanıcısına yanıt
    Cumhuriyet Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği siz nereden hocam
  • Ben mezunum hocam bu sene gidicez hayırlısıyla bende bilgisayar mühendisliği okuycam

Bölüm hakkında neler söyleyebilirisiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Extr4ordinary E kullanıcısına yanıt
    Yaşadığımız dönem itibari ile kesinlikle okunması gereken bir bölüm. Mühendislik arasında bence en revaçta olan ve olabilecek bir meslek. Okunması da oldukça zevkli olan bir bölüm. Ben gerekli verimi aldığımı düşünüyorum. Dersleri temel BT sistemini çözmeye ve seni problemlere çözüm geliştirmeye itecek dersler. İyi bir üniversitede okunup kişinin kendisini geliştirdiği takdirde önündeki imkanının daha da açıldığı bir meslek. Tavsiye ederim okunması gereken bir bölüm.
  • Hocam teodosic görüğümden yazıyorum :D okulda basketbola ilgin var mı ya da ilgi nasıl yürünebiliyor mu basketboldan :D hayırlı olsun
  • Artyom1453 kullanıcısına yanıt
    Hocam iş imkanlari nasıl şimdi yeni mezun sayılırsınız bilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bölümünüzle yazılım mühendisliğini kıyaslar mısınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • andaco kullanıcısına yanıt
    Yok be kardeşim baya eskide kaldı en son lisede felan basketbol düzenli oynardım. Şimdi ünide bu zamana kadar oynamadım bile. Bilgisayar biraz asosyalleştirdi
  • Hocam iş imkanı olarak şunu diyebilirim. Okul hayatı boyunca dersleri standart anlamış, proje olarak ise orta çapta toplam 3-4 web,mobil (cloud,iot vs) gibi alanlarda proje geliştirmiş bir kişi standart bir iş bulabilir. Öncelikle iş imkanları konusunda çeşitli kariyer siteleri takip edilebilir. İmkan var ancak piyasada yetkin eleman yok denebilir ki kariyer.net gibi sitelerde bazı ilanlar aylarca açıkta kalabiliyor. Eğer iş arıyorsanız kariyer.net i takip edebilirsiniz. Ayrıca kesinlikle bir Linkedin hesabı edinin. Profesyonel bir iş ağı olduğu için çoğu çalışan burada kendine yer edinmiştir. Kısacası iş imkanı var. Kendini iyi yetiştir ve yabancı dil kesinlikle iyi bir şekilde öğren. Gerisi gelir zaten.
  • abruzzi1 A kullanıcısına yanıt
    Yazılım Mühendisliği bir yazılımın başından geçen süreçlerin gerek teorik gerek pratik eğitiminin verildiği bir bölümdür. Bilgisayar Mühendisliği ise gerek yazılım geliştirme olsun (yazılım mühendisliği kadar detaylı değil) gerek network, gerek ise donanım konularında eğitim veren kısacası bilgisayar bilimleri ile alakalı temelleri (işletim sistemleri,mikroişlemciler,veritabanları) öğreten bir bölüm. Bilgisayar mühendisliği yazılım mühendisliğine göre daha spesifik alanlarda uğraşmana imkan tanır. Genel itibari ile böyle
    hocam geçen sene gidebiliyordum ama cumhuriyet bilgisayara ama, fikrimi değiştirip mezuna kaldım. İnsanların çoğu artık herkesin üniversite okuduğunu ve, iyi ünversitelerde okuduğunda hayata birkaç adım ilerde başlıycağından bahsediyorlardı. Benim de gönlümde hep iyi bir yerleri kazanmak vardı, ama bakalım zorluyorum kendimi hayırlısı olucak inşallah.

Sizin düşünceniz nedir, bilgisayar mühendisliği iyi okul vs düşük okullar hakkında.
  • Genius. kullanıcısına yanıt
    Hocam şunu söyleyebilirim. İyi bir üniversitede eğitim almak eğitim kalitesi açısından önemli bir durum. Özellikle mühendislik eğitimi için teknik üniversiteler dışındaki yerlerde çoğu kişi (bende dahil ) bu bölümü okuyor. Düşük kalite okullarda hoca yetersizliği, bir hocanın 3-4 derse birden girmesi eğitim kalitesi bakımından bir düşüşe sebep oluyor. İyi okullarda ise farklı alanlarda uzmanlaşmış bir kadronun olması ise alınacak olan eğitimide doğrudan etkileyen bir faktör. Benim görüşüm aslında işin kişide bittiğidir. Her ne kadar iyi bir üniversitede okunsa bile, kişide kendini geliştirmeye gayret etmiyor ise, MIT den hoca gelsin gene bir cacık olmaz. Kim kendini daha çok geliştirmiş ve geliştirmeye açık biri ise o öndedir.
    sen süpersin, direkt üniversitesini över kesin dedim ama yanılttın. Doğru diyosun, her meslek için geçerli, kendini geliştirmek. Ama avantaj iyilerinde, çabalıyalım bakalım.

İnşallah gönlünden geçenin güzeli bir yerde, çalışmak nasip olur sana da.
  • Genius. kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçek ne ise o yani İnşallah hocam hepimizin hakkında hayırlısı olsun. Çalışmaya devam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.