Şimdi Ara

Ygs den 350 alip hukuk'a giden olur mu ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
3
Favori
14.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hell Patrol

quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Yapabilirsin kardeşim, sıkma canını.Sakin ol rahat rahat gir çık sınavına.Ertesi gün otur matematik çalışmaya başla.

O değilde okul puanını ne yaptılar şimdi ne kadar etkileyecek ?

Eskiden max. 75 puan gelirken artık 60 puan gelecek.

Tamam orasını biliyorum ama etkisi ne olacak orasını merak ediyorum.Yani önceden lys mf4 420 alsan 68 puan ekleyip marmara endüstriye girebiliyordun.Şimdi yine 420 alsan etkisi nasıl olacaktır yine 19bine girebilecek mi yoksa 25binlere kadar düşecek mi sıralama bu merak ettiğim.
  • peki ygsden 350 360 birisi lysden ham 375 sansı varmıdır.Lys konularını ilk defa görecegim bu zamana kadar gördüklerime calıstım ama yarısı bile bitmedi daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurxv

quote:

Orijinalden alıntı: Verstrahlt

quote:

eşit ağırlıktada bölüm yok herkes hukuk istiyor. üniversite sınavı değil hukuka yerleşme sınavı sanki...Yazık bize

işletme,ekonomi,uluslarası ilişkiler,psikoloji,sosyoloji ...

nasıl vizyonsuz birisin anlamadımki

ekonomi dışında üniversiteyi meslek kapısı olarak görmeyip farkındalık ve kültürel birikim olarak görüyorsanız işletme u.ilişkiler kamu yönetimi siyasal bilimler psikoloji sosyoloji felsefe evet doğru güzel bölümler ama gelecek sorunu yaşıyorsanız ekonomi ve hukuk dışında bölüm sayamassınız. işletme u.ilişkiler kamu yönetimi siyasal bilimler kendinizi çok geliştirmenize bakar. Felsefe grubu ise allaha emanet

iibf mezunları ne iş yapar bilmiyorsunuz bari yorum yapmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: boor

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Verstrahlt

quote:

eşit ağırlıktada bölüm yok herkes hukuk istiyor. üniversite sınavı değil hukuka yerleşme sınavı sanki...Yazık bize

işletme,ekonomi,uluslarası ilişkiler,psikoloji,sosyoloji ...

nasıl vizyonsuz birisin anlamadımki

ekonomi dışında üniversiteyi meslek kapısı olarak görmeyip farkındalık ve kültürel birikim olarak görüyorsanız işletme u.ilişkiler kamu yönetimi siyasal bilimler psikoloji sosyoloji felsefe evet doğru güzel bölümler ama gelecek sorunu yaşıyorsanız ekonomi ve hukuk dışında bölüm sayamassınız. işletme u.ilişkiler kamu yönetimi siyasal bilimler kendinizi çok geliştirmenize bakar. Felsefe grubu ise allaha emanet

iibf mezunları ne iş yapar bilmiyorsunuz bari yorum yapmayın

+1 uzun uzun yazmıştım ama forum hata verdi, kısaca şöyle söyliyeyim hangi dersleri aldığı ne gibi imkanlar sunduğu nasıl bir gelecek planlaması yapıldığı hakkında hiçbir fikri olmadığı halde bir profesör edasında bölümleri küçümseyen insanlara sadece gülüyorum.

Söz meclisten dışarı tabi..

• geçen yıl benim arkadaş istanbulda bir devlet üniversitesinin ikinci öğretimine gitti.ilk sınavı 355 miydi neydi.lys den ama matematik'ten 45 geometri 27.edebiyat 50 coğrafyadan 20 net yaptı.tabi netleri üç aşağı beş yukarı yanlış yazıyor olabilirim.ama gitti yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan301

Okuldan 40 puan alan adam da bir yapar ki 48 tane mat, 29 tane geo. :-D

• kanka gidersin lys ye kuvvetli çalışırsan olabilir hem zaten son 2 yıldır hukuk fakültelerinin puanları müthiş düştü . mesela sana bi örnek vereyim. 2009 yılında erzincan hukuk fakültesi en son 11.000 le aldı . 2010 da 16.000 e düştü . 2011 de ise 22.000 e düştü bu senede en azından 25.000 e düşer diye düşünüyorum. mat2 ve edb ağırlık ver. korkma hukuk mezunları her zaman iş yapar.
  • kardeşim ben ygsden ham 345 aldım.lysemde iyi geçti. ve ben şuanda ister inan ister inanma ANKARA HUKUKTAYIM. bu sınav önemli deil gelecek sınavlara bak yani lys kardeşim ama canını sıkma hukuk elbat gelir... metin ol...
  • iyi sallıyon arkadaşım maşallah :D...
  • quote:

Orijinalden alıntı: djwishbone

kardeşim ben ygsden ham 345 aldım.lysemde iyi geçti. ve ben şuanda ister inan ister inanma ANKARA HUKUKTAYIM. bu sınav önemli deil gelecek sınavlara bak yani lys kardeşim ama canını sıkma hukuk elbat gelir... metin ol...

sağlam sallıyorsun 345den 425e nasıl yükseldin bize de anlat formülünü

• bu sene hukuk puanları çok yükselicek deniyor , sizce olur mu böyle birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: cartmanland_77

quote:

kardeşim ben ygsden ham 345 aldım.lysemde iyi geçti. ve ben şuanda ister inan ister inanma ANKARA HUKUKTAYIM. bu sınav önemli deil gelecek sınavlara bak yani lys kardeşim ama canını sıkma hukuk elbat gelir... metin ol...

ham 425 mi lazım istanbul hukuk için?

• quote:

Orijinalden alıntı: crimex

quote:

quote:

okul puanına bağlı 410dan 425e kadar yolu var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crimex

quote:

quote:

okul puanına bağlı 410dan 425e kadar yolu var

eyvallah , ygs de 420 civarı yapan herkes gidebilir

• Birazdan kufur yiyecegim burda tmlilerden istanbulda ilk 5-6 da bulunan ama bulunmamasi gereken bir liseden girecegim bu sinava mfciyim ama ygs5 ten yerlesmeyi dusunuyorum.yani yerlesmen zor bence cunku ben fen cozuyorum ve sen matematikten de dusuk yapiyorsun zaten.mantiken ygs 5 de olsa senle aramda kesin soyleyemem ama 100-110 puan olacak ygs de ve ben tm den de girecegim sinava netlerim fena degil edebiyatta

Yani acikcasi bu sene onune kaynayacak mflileri de dusnerek ist hukuk 380 se en az 410 yapman lazim sahsi fikrim
  • hukuk kazanacak tm cilerin matematiği iyi olur zaten sen kafanı yorma edebiyatta da geçemezsin fena değil olur en fazla ;)
  • Beyler 350 değilde 390-400 arası puanla girilir mi güzel bir hukuk fakültesine ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Megaege

Birazdan kufur yiyecegim burda tmlilerden istanbulda ilk 5-6 da bulunan ama bulunmamasi gereken bir liseden girecegim bu sinava mfciyim ama ygs5 ten yerlesmeyi dusunuyorum.yani yerlesmen zor bence cunku ben fen cozuyorum ve sen matematikten de dusuk yapiyorsun zaten.mantiken ygs 5 de olsa senle aramda kesin soyleyemem ama 100-110 puan olacak ygs de ve ben tm den de girecegim sinava netlerim fena degil edebiyatta

Yani acikcasi bu sene onune kaynayacak mflileri de dusnerek ist hukuk 380 se en az 410 yapman lazim sahsi fikrim

tm'den tercih yapacak mf'cinin edebiyatı iyi değilse kusura bakma ama taşrada bile hukuk okuyamaz. matematiğimizinde kötü olduğunu düşünüyosan burda hukuk isteyen insanların çoğu son 4-5 konuyu çalışmamasına rağmen 50 soruda 37-40 arası net çıkarıyor. geometrileride iyi. yani çoğu 65 neti geçecek toplamda. zaten edebiyat-coğrafyaları iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Megaege

Birazdan kufur yiyecegim burda tmlilerden istanbulda ilk 5-6 da bulunan ama bulunmamasi gereken bir liseden girecegim bu sinava mfciyim ama ygs5 ten yerlesmeyi dusunuyorum.yani yerlesmen zor bence cunku ben fen cozuyorum ve sen matematikten de dusuk yapiyorsun zaten.mantiken ygs 5 de olsa senle aramda kesin soyleyemem ama 100-110 puan olacak ygs de ve ben tm den de girecegim sinava netlerim fena degil edebiyatta

kanka ben 450yi geçiyorum bana 100 puan fark atıp nasıl 550 alıcaksın ayrıca geçen sene 45 mat yaptım integral bilmeden 4 yıldır edebiyat görüyorum coğrafyam mükemmele yakın geometri en kötü 28 gelir hodri meydan

• quote:

Orijinalden alıntı: Psychomeen

yahu hukuğun neresi garanti meslek ? iki kelimeyi bir araya getiremeyen adam sırf puanı tutuyor diye hukuk yazıyor. kendini savunamayan adam müvekkilini nasıl savunacak ? piyasada dünya kadar avukat var. hukuk okuyan adam bir şekilde fark yaratarak onlardan sıyrılmalı. tıp gibi, bitirdiğin anda işe başlayabileceğin bölüm değil kısacası.

+1
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.