Şimdi Ara

YGS: 6,4K LYS: 2,9K | TAVSİYE- KENDİ YAPTIKLARIM |

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
66
Cevap
112
Favori
6.669
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> YGS: 6,4K LYS: 2,9K | TAVSİYE- KENDİ YAPTIKLARIM |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    690 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Okkibashi

hocam merhaba bu seneki sonucunuz bu dimi? benim obp 85 civarı gelicek tahminen amacım sizin sıralamanıza yakın biyer 88 obp ile orda çok atmadığını görmek bana büyük umut verdi

Evet hocam bu senekı. Bir arkadaşım 85 obp ıle 37k dan 38k ye gerı dustu. Temel liseler genellikle 10kdan sonra cok etkıledıgını dusunuyorum gozlemledıgım kadarıyla gelecek sene nasıl olur bılmem. Insallah bu sıralamaya ulasırsın. Bu arada 12.sınıfta yanı okula gore vs degısır ama cogu devlet lısesı de bıraz rahat bırakıyor yanı 95+ ortalama kesın gozuyle bakabılırsın hatta ben 98,8 gıbı bısey yapmıstım bu sene 12.sınıf konularına hakımdım sene boyunca. genel obp yı de baya arttırdım bu sayede
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bu sene 11e başlıyorum. Yaklaşık 2 hafta önce YGS çalışmaya başladım. 1 haftada kimyayı bitirdim, bu haftada biyolojiyi bitiriyorum. Fizik çalışmaya başlayacağım, fizikten sonra mat başlayacağım. umarım mat biter okul açılmadan . Hedefim 5k ve aşağısı obp 90. Ayrıyetten verebileceginiz bir tavsiye var mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Yukarda bir arkadaşa yazmıştım 11 e geçerken neler yapmak lazım diye onu inceleyebilirsin

|
    |
    ayca_22 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam mezunum Eylül ortası veya sonu gibi ygs fen ve ygs matematik, ygs türkçe konularının bittiğini düşünürsek ekim ile beraber bir gün-hafta içinde nasıl hareket etmeliyiz denemeler ve lys ile birlikte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamBigg -- 2 Ağustos 2017; 21:39:25 >
    |
    |
    Bahsedilenler: darkblade36

Hocam öncelikle tebrikler bu sosyali nasıl halledelim denemelerde yapamıyorum 12 ye geçtim bu arada

|
    |

Hocam öncelikle tebrikler bu sosyali nasıl halledelim denemelerde yapamıyorum 12 ye geçtim bu arada

|
    |

Orijinalden alıntı: DreamBigg

Hocam mezunum Eylül ortası veya sonu gibi ygs fen ve ygs matematik, ygs türkçe konularının bittiğini düşünürsek ekim ile beraber bir gün-hafta içinde nasıl hareket etmeliyiz denemeler ve lys ile birlikte

Ben mezuna kalsaydım şöyle yapacaktım onun da planını kurmuştum baya önlemci biriyim, Eylül gibi tekrardan çalışmaya başlayıp aralıktan sonraya cok bırakmamak şartıyla kısa sürede ygs bitirmek ve bu sürede lys den de teker teker konuları çalışmak bilgimi taze tutmaktı cunlu lys ye cok iyi calıstım. Sımdı senın ıkısı de ne durumda bılmıyorum ama anladığım kadarıyla ygs erken biticek,yerinde olsam sosyali de bir kez falan baştan sonra bir calısma yapardım bir de sınava yakın okurdum. Bu sırada lys matematiği hızlıca eritip her gün ygs dersleri için en az bir bölüm denemesi ve tekrar yapardım, yanlışlarıma göre konu çalışması vs yapardım sanırım. Genel deneme de bir kaç günde bir yapardım sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkblade36 -- 2 Ağustos 2017; 22:24:45 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    690 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lebronz James

Merhaba, sosyali Onerdigim yayının özet kitaplarını alarak ve ihtiyaç duyduğun vakit video izleyerek halledebilirsin. Erkenden halledersen güzel olur ama önceliğin mat fen ve daha sonra Türkçe bunu da unutma. Zamana yatarak yapabilirsin. Mesrla her aksam yarım saat bir saat bu özet kitabından okuyarak veya video izleyerek çalışıp bir test çözüp günü kapatabilirsin bunu her gun yapabilceğini sanmam cunku lys de calıscaksın ağır olcak ama dediğim gibi bu uygulamayı her gun yapamasan bile ne kadar erken baslarsan o kadar köşeye sıkışmazsın sınav yaklaştıkça.

|
    |

|
    |

Kunduz hakkındaki fikrin nedir hocam.Aylık 60tl gibi bir ücret alarak soru çözüm yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burgamer -- 2 Ağustos 2017; 22:57:5 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: burgamer

Kunduz hakkındaki fikrin nedir hocam.Aylık 60tl gibi bir ücret alarak soru çözüm yapıyorlar.

Hocam 12.sınıfta kullanmadım, mezun kalsaydım kurum gitmezdim ve sanırım kunduz kullanırdım. Max 1 ay önce bir paketlerine bakayım dedim 40tl lik paket de iş yapar aslında tabi ihtiyaça göre değişir ama denemek lazım işte paketleri eğer zam vs gelmediyse. Kullananlar iyi diyorlar. Bir de inekle diye bir site var o biraz daha özel ders temalı olduğu için genele vurduğumuz zaman soru çözdürme daha pahalıya patlıyor ama canlı canlı vs çözüm sanırım dwrs de anlattırabiliyorsun.

Anladım teşekkürler cevaplarınız için

|
    |
    darkblade36 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: burgamer

Anladım teşekkürler cevaplarınız için

Önemli değil hocam, bu arada arkadaşlar yakın zamanda ilk mesaja bir kaç ekleme yapacağım görmek isterseniz takipe alabilirsiniz. Ekleme yapmayı dusındugum konular:

Dershane/kurum vs

Ygsden sonra tamamiyle evde olduğum zamanki bir günüm

Ygs zamanı okul varken dershane varken ki bir günüm

Ve en önemlisi testlerde çözdüğüm reyiz soruları daha sonradan kullanma

Fav aldım hocam

|
    |
    darkblade36 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    burgamer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1. son uc gun genel tekrari nasi yaptin biraz acar misin

2. saate bakmadan uzun sure ders calismayi nasi basariyodun ve dinlenme suresini nasi ayarladin neler yaptin? yani dinlenme suresi derken, ders calisirken molalari ara vermeleri nasi ayarliyosun

Hocam sosyalime çok güveniyorum yanlışım çıkmıyo gibi TM okuyorum 12ye geçtim. Türkçede iyi lysdede aynı şekilde tek eksiğim mat ne önerirsiniz bana özel.

|
    |

Orijinalden alıntı: Meenyek

Hocam sosyalime çok güveniyorum yanlışım çıkmıyo gibi TM okuyorum 12ye geçtim. Türkçede iyi lysdede aynı şekilde tek eksiğim mat ne önerirsiniz bana özel.

Yine de çalışmalısın en azından sınav anında pişman olmamak için, tecrübeyle sabittir. Biyoloji de bir iki soru tipi daha önce ÖSYM sormadı ve ben bunları sene içinde gerçekten tam anlamıyla mantığını kavramamıştım ama yanlış da yapmıyordum. ÖSYM sordu yapamadım. Bu duruma düşmemek için her bir detayı bilecek kıvama gelmelisin. Mat için dediklerşm herkes için geçerli ve yeterli, ygs den once lys matı bitirmek zTen büyük bir olay burda yazıldığı gibi kolay olmuyor maalesef. Dediğim gibi önerdiğim yayınlar hem deneme hem kitap gayet yeterli yani önerebilceğim özel bir şey yok sanırım.

• Yüzbaşı
    690 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: teknogood

konu icin cok sagol ozellikle anlatirken mezuna kalsaydim soyle yapardim boyle yapardim diye belirtmissin cok saglam rehber olmus. bi kac tane sorum olcak

1. son uc gun genel tekrari nasi yaptin biraz acar misin

2. saate bakmadan uzun sure ders calismayi nasi basariyodun ve dinlenme suresini nasi ayarladin neler yaptin? yani dinlenme suresi derken, ders calisirken molalari ara vermeleri nasi ayarliyosun

Teşekkürler hocam. Yani şöyle söyliyim ben genel anlamda çok çalışkan bir insan değilim, bir sene boyunca birden böyle yoğun tempoya girmek kolay olmadı. Mola saati dwrs saati vs çok kurguladıgım şeyler değildi yani mesrla bazen x dersinin y konusunu bir saat calısınca bıkar mola verirdim baska dersi 2 saat calısır sıkılmazdım. Yani süreye değil de beyninize odaklanın. Eğer çok bunaldıysan ve gerçekten verim alamıyorsan bırak dinlen yani. Amaç çok değil verimli çalışmak. Ama kesinlikle denemeyi yarıda bölmek vs vs gibi durumlar söz konusu değil deneme benım ıcın cok önemliydi gerçek sınav ciddiyetinde girerdim cunlu benim için deneme senaryo yaşamak için bir araçtı hem de eksikliklerimii kapatıyordum. Mesela matematik diziler seriler toplam sembolu konusu brn test cozmedim bu sene. Video izledim, yanlış yapa yapa çözümlerini izledim deneme üzerinden hallettim mesela. Çok dopru birşey mi? Bence tartışılır sınavda yanlış yapmadım ve soru bankası cozmeme eksikliği duymadım ama her tip soruyu da gördüm bu yüzden

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
kolayoto.com
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,754
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.