Şimdi Ara

yetkili servis yerine ustaya gidildi ve sonuc

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba ufak bir kaza atlattik. trafikte giderken ondeki araca vurduk. hasar sag on tarafta olustu. isin garip tarafi boyada en ufak cizik dahi olusmadi. far sapa saglam fakat yerinden biraz oynamis. sag tamponda hafif yerinden cikmis ve camurluk bukulmustu. fakat sol taraf tamamen sapasaglam. ben servise gidip herseyin degismesini dogru bulmadim ustaya gittim. fakat sunu anladimki evet ustaya gitmek hasarsizligi bozmuyor ve cok dusuk maliyetle oluyor ama yapilan is sonrasi kesin bir eksiklik hata kaliyor. usta cok ugrasti ve tamponun sagini yerine oturttu ve yamuk camurlugu duzeltti fakat sag sis farina ait bolum ile tampon arasi hafif bosluk kaldi yani tam sifirlayamadi. hasar almayan sol tarafta mesela hic bosluk yok. ayrica tamire baslamadan once lastik icine bakmistim amortisor yaylarinin tam orda davlumbazda hafif acilma fark ettim. ustaya soyledim orda acilma var diye. ama usta orayi aynen birakti birsey olmaz ondan dedi. bende ikna olmustum ama internetten arastirma yapinca davlumbazin camur ve pisligin arabaya girmesini engelledigini ogrendim. kafam cok karisti.

sonuc olarak usta bu hasari 80 tl ile duzzeltti. kaskom bozulmadi hadar kaydi olusmadi. ( olusmasada satarsam resimlerle aciklama yapilacaktir) ama davlumbazda hafif aciklik ve sag sis fari ile tampon arasinda hafif aciklik birakti. arabayi gecen sene sifir aldim tam 1 senelik araba sizce yetkili serviste gitmemekle hata mi yaptim? ne onerirsiniz bu haliyle kullanmam sıkıntı yaratir mi? uzun yilllar kullanacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun hocam. Bence foto koysanız, ona göre yorumlasak daha güzel olur.

• daha iyi bir ustaya da boşlukları kapattırırsınız olur biter. mümkünse tabii.
  • Garanti bozulmuş olmuyor mu öyle? Dışarıda tamir vs.

• yetkili servis yerine ustaya gidildi ve sonuc

bunlar ustaya gitmeden onceki resimler. yarın davlumbaz ve sis farındakı acıklıgı atarım. sis farındaki acıklık aslında resimde gorunenden cok daha iyi ama biraz bosluk var orda

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Garanti bozulmuş olmuyor mu öyle? Dışarıda tamir vs.
    bilmem bozuluyor mu? cok buyuk bir hasarda degil eliyle oturttu boya ve elektriklerde bir degişiklik yok ama?

• Yetkili servis herzaman daha iyidir . Usta kirilan tirnaklardan dolayi yerine oturtamistir . Servisin degisim istemesinin sebebi budur . O tirnaklarin yerine plastik lehim yapanlarda var ama bi sure sonra malesef cikiyor onlarda .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • endofthegame E kullanıcısına yanıt
    cok sagolun davlumbazda boyle bir aciklik olustu sizce sorun olur mu boyle kullansak bilemedim usta sorun olmaz diyip dokunmadi

• Bir şey olmaz bence de. Ama kusursuz olsun diyorsanız değiştirilir pahalı bir malzeme değil.
  • Sittiret kardeş ya.nasılsa bi daha çarparsın.büyük bişey yoksa ota boka para vermenin alemi yok.

• Yetkili usta
  • Kardeşim hiç kafaya takılacak şeyler değil bunlar. En iyisini yapmışsın servise gitmeyerek. Bu kadar ufak hasardan sorun olmaz için rahat olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: negemezsin34

cok sagolun davlumbazda boyle bir aciklik olustu sizce sorun olur mu boyle kullansak bilemedim usta sorun olmaz diyip dokunmadi
    Ben olsam o boşluğa silikon çeker, geçerdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetkili serviste yaptirdim ve tamponun vernigi attı

• Siz yetkili servislerin kaporta boya bölümlerini mükemmel falan mı sanıyorsunuz? Sorun, soruşturun, daha önce yapılan araçları inceleyin, kaporta - boya servisinizi öyle seçin.
  • O boşluktan bişey olmaz gibi ama yine daha iyi bir ustaya gösterin yapar. Sis farının da ayakları kırılmıştır tamir edilip takılabilir

• Ciddi bir hasara benzemiyor fotoğraflara göre.

Belki işinin ehli daha iyi bir usta daha güzel işçilik çıkarabilirdi.

Servise girseniz belki far tampon vs vs ne varsa değişebilirdide. Gerek yok bencede.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.