Şimdi Ara

Yetkili servis bakımı sonrası silkeleme tekleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bugün sabah saat 9 da Hyundai Accent blue dizel otomatik aracımı 60 bin bakımı için İzmir Yükselik plaza yetkili servise bıraktım.Saat 18.00 de aracı teslim aldım.Ancak araçta daha önce hiç karşılaşmadığım bir sorunla karşılaştım.Araç durduktan sonra biraz agresif gaz verince tekleme silkelemeye başlıyor.Devir yükselince çok fazla yapmadı ama her dur kalkta silkeliyor.Sorun ne kaynaklı olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hava filtresinin tam oturmamış olması ya da maf sensörün yuvasına girmemiş olmasi yüz bin nedenden 2 tanesi olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: codeThoreau

Hava filtresinin tam oturmamış olması ya da maf sensörün yuvasına girmemiş olmasi yüz bin nedenden 2 tanesi olabilir.
    İlk arabam ilk kez bakıma götürdüm acaba zamanla geçer mi dedim ama sanmam

• tosunoo kullanıcısına yanıt
    Yetkili servise geri gidin size gerekli açıklamaları yapıp kontrol etsinler. Yetkili servis bunun için var.

Tecrübeli ya da tecrübesiz ayirt etmeksizin belli bir kalitede hizmet vermeliler

• serviste balatanın anasını ağlatmışlar garantiden değiştirtin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: predator93

serviste balatanın anasını ağlatmışlar garantiden değiştirtin.
    Bugün servise geri gittim hiç yapmadı serviste test ettik hiç yapmadı servisteki usta dct şanzıman ısınınca bunu yapar dedi geri dönerken yolda yine hiç yapmadı tam evin önündeki yokuştan çıkarken yine yaptı ama gazı tam vermedim döndüm gazı tam verince yapmadı

• tosunoo kullanıcısına yanıt

Merhaba, sorununuz devam ediyor mu bilmiyorum ama bende manuel accent blue 1.6crdi mevcut. Aynı sorunu bende şu şekilde yaşıyorum 1,2 ve 3. viteslerde hafif rampa yada rampalar da 1k-2k devirlerde gaz yemiyor muş gibi ufak bir silkeleme yapıyor. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum. Siz çözüm buldunuz mu?

• aracınız garantili ise, bir yetkili serviste bir sorun var ise, dğer bir yetkili servise gidin. olusacak işçilik ve zarar diğer yetkili servise rücü edeceklerinden ve musteri kazanacaklarından dolayı ekstra eforla çalışıyorlar.

• Tesadüf olmuş olabilir. Silkeleme genelde baskı-balata veya buji eskimesi kaynaklı yapar bu kmdeki araçlarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Tesadüf olmuş olabilir. Silkeleme genelde baskı-balata veya buji eskimesi kaynaklı yapar bu kmdeki araçlarda.

Dizelde ateşleme bujisi olmaz hocam, enjektör belki sebep olabilir ama daha çok vuruntu yapar. Serviste araca yakıt katkısı konmuş mu bu önemli. Bu tür katkılar böyle şeyler yapabilirler tak tuk vuruntu yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesHırsızı -- 16 Ağustos 2021; 22:37:19 >
  • Kızdırma bujisi var ama katkı ile olacak birşey de değil bu. Genelde yağ uyarı lambası yakar eğer iç temizleyici yüksek kmli araçlarda kullanılırsa. Enjektör tüm devirlerde yapar ayrıca hata kodu verir, kısacası enjektör olma ihtimali de zaten km olarak da ayrıca düşük.

@AtesHırsızı

• quote:

Orijinalden alıntı: sjj

Merhaba, sorununuz devam ediyor mu bilmiyorum ama bende manuel accent blue 1.6crdi mevcut. Aynı sorunu bende şu şekilde yaşıyorum 1,2 ve 3. viteslerde hafif rampa yada rampalar da 1k-2k devirlerde gaz yemiyor muş gibi ufak bir silkeleme yapıyor. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum. Siz çözüm buldunuz mu?

mazotu nereden alıyorsunuz?

• Her zaman shell den aliyorum. 3 sene önce 80binde aldım aracı şuanda 222binde. her 10binde bir bütün filtreler mazot filtresi dahil yagı vs. degistiriyorum. Benim sorunum aslinda silkeleme degil, anlık devir düşüşü yada anlık gaz yememe diyebilirim. Her zaman yapmıyor. Vites gecislerimde sorun yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.