Şimdi Ara

Yetkili servis bakım ücreti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Casper Excalibur g500 model Laptop kullanıyorum. SSD siz model. Samsung 960 pro SSD 3500/2100 taktırmak istedim. 2 sokak ötedeki casper bayisine gittim. Durumu anlattım. Cihaz daha garantisi devam ediyor. Dükkan sahibi, casper yetkili servisini bıraktığını, kendileri yaparsa hem bakım hem montaj ücreti alacaklarını ve ayrıca garanti dışı kalacağını söylediler. Merkeze gidip orada yetkili serviste bakım ve montaj parası verilmediğini, ayrıca taktıracam SSD yi daha ucuza onlar tedarik eder dedi. Ben de 30 gidiş 30 geliş yol parası verip merkezdeki casper yetkili bayisine gittim. SSD modelini söyledim ayrıca fan temizliği ve işlemci macun değişimi için bakım istedim. Bana bakımın ücretli olduğunu söylediler. Ben de cihaz garantili nasıl bakım ücreti istiyorsunuz dedim. Kişisel bakım garantiye girmiyor dedi. Neyse internetteki 960 pro SSD 1500 liradan başlıyor. Bilgisayarın bakımını yapmışlar, SSD monte etmişler, Windows 10 kurmuşlar. Toplam maliyet 1700 tl. Yahu hadi diyelim piyasa fiyatına SSD aldınız 1550 lira, geri kalan 150 lira bakım montaj mı aldınız? Yoksa 1550 liralık SSD yi bana 1700 liraya mı sattınız. Hepsinden önemlisi casper yetkili bayi nasıl olur da garantisi devam eden bir Laptopdan bakım için ekstra ücret talep eder? Bizim 2 sokak aşağıdaki eski casper yetkili bayi ücret almazlar demişlerdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ürünü altında güvelik etiketi yoksa garanti dışı kalmazdı. Kendinde yapabilirdin. Yetkili servis ve bölge servisleri bakım ücreti alır. Fakat verdikleri fiyat kendi toptancılarından altıkları parça fiyatı. Keşke İstanbul merkeze gönderip yaptırsaydın
  • electro58 kullanıcısına yanıt
    Güvenlik etiketi var. 960 pro 1440 TL olarak faturada geçiyor, Toplam 1700 TL. 260 Tl montaj bakım format olarak almış yuh ya bilseydim kendim takardım.
  • kendi sokağındaki bilgisayarcıya demedimi kaç alırsın,

işte para kazanmak herkesin karı değil,

önüne gelen işi başından savmış,

sonrada iş güç yok aç kaldık derler,

o daha aşağı yapardı, pazarlıkda yapardın,

sendede var kabahat, telefondan mailden internet paylaşımdan sorardın bayiye,

260 + 60 320 TL işcilik için gitmiş, 50 tl ye sokağındaki takardı,

biosdan kontrol et UEFI GPT usulü kurulmadıysa ki çoğu kurmaz, o makina yavaş çalışmaya devam eder

SSD yok GPT UEFI kurulum yap 5 saniyede açılış 3 saniyede kapanış

https://forum.donanimhaber.com/2018-yeni-nesil-notebook-gpt-win-10-hizli-kurulumu--131398532-2#132658099

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 4 Mayıs 2018; 19:44:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• aslanoto A kullanıcısına yanıt
    sistem mbr yüklü kontrol ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wearesorryserver -- 5 Mayıs 2018; 9:0:1 >
  • aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler, formatlayıp işlemleri tamamladım. Zaten hızlıydı açılış :d . Şuan açma tuşuna basıyorum, direk Excalibur yazısı geldiği gibi masaüstüne geçiyor, Windows yüklenme işareti yok, açılış süresi tahmini 1 saniye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.