Şimdi Ara

Yetim Aylığı Kesilmesi Durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar.Olayı size kısaca özet geçeyim.99 depreminde annem, babam, abim ve ablam yani ailemde ki her birey vefat etti.Bir tek ben kaldım.Babamdan yetim maaşı alıyorum ve bu maaş ögrenim gördüğüm sürece 25 yaşım dolana kadar devam edecek ve genelde aldığım 1170 tl lik yetim aylığının 800 900 tl sini amcama veriyorum.5 tane çocuğu var ve maddi sıkıntı yaşıyoruz.Allah'a şükür karnımız doyuyor ama ben yardımcı olmak istiyorum yine de.şu an yaz tatilinde olduğumuz için maaşım kesildi.okulllar açılınca yine devam edecek maaşım tahsis dilekcesiyle sgk ya başvuru yapınca.sorum şu:
    Yaz tatilinde babamdan aldığım emekli maaşi da hazır durdurulmuşken işe girsem ve çalışsam okul açılmadan isten çıksam maaşım tekrar açılır mı

• Arkadaşlar benim için önrmli bi durum.bilgisi olan lütfen sakınmasın.teşekkür ederim.
  • 3 ay boyunca sigortalı çalışmaman gerekiyor. Yoksa 3 ay birikmiş maaşı alamazsın öğrenciyken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen okuyorsan yani yani liseyi bitirmemişsen 11 den 12 ye geçiyorsan kimse senin yaz tatilindede paranı kesemez ki üniversitete aynı şekilde 1 sınıftan 2 sınıfa geçerken ki yazda sen yine paranı paşa paşa alırsın eğer okulu bıraktıysan alamazsın.Ama okulu bırakmamışsan git kestiklerinide iste paşa paşa vericekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.