Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

yeter bıktım işlemci fanı sesinden!! yeni ne alayım?(p3)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
229
Tıklama
Tüm Forumlar >> Overclock, Soğutma ve Modifikasyon >> Overclock, Soğutma ve Pc Modifikasyon >> yeter bıktım işlemci fanı sesinden!! yeni ne alayım?(p3)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    5967 Mesaj
    p3 bilgisayarım var. bazen fan traktör gibi ses çıkartıyor bazen 10-15 dk hiç çalışmıyor. çalışmadığı zamanlarda bilgisayar acayip sessizleşiyor. acaba bilgisayarıma sessiz fan nerden bulabilirim.hangi marka ne almalıyım?

|
    |
    2. el coolermaster cp5 al , sanırım maliyeti 10 milyon olur , sessiz serinin başarılı & ekonomik bir ürünüdür yada o/c yapıyorsan coolrmaster xdream 1 yada 2 alabilirsin , bunlar performanslı ve devir ayarlıdır 15-20 civarına temiz bişi alırsın , en düşük devri bile kolayca senin işlemci ile başa çıkar , yalnız almadan önce anakartının kondansatörlerine dikkat et , bazı p3 anakartlarında soket etrafı çok kalabalık olabiliyor büyük headsinklerde problem çıkartabiliyor , bide coolermasterin alp diye dandini bi headsinki var , tamamen bakır ve ufak bişi , sessiz , perfprmansı için amd-xp için zayıf kalıyor ama p3'ü rahatlıkla sepserin tutar , sıfırının fiyatı bile 15 usd+kdv gibi , 2.elle uğraşmayım , ucuz bi yeni alayım dersen ideal olur , içinden termalide çıkıyor yanılmıyorsam , yada sıfır cp5 bulursan oda olabilir , zamanında 12 usd+kdv idi (bundan 2 yıl önce sanırım)
    |
    |
    cp5 ben intenette bulamadım. ama diğer dediklerine baktım onlar p4 ve amd için fanlar. benim bilgisayarda yada anakartta sorun çıkarma ihtimali varmı?
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir. K.ATATÜRK
  • Binbaşı
    1287 Mesaj
    Arkadaş P3 için demiş siz neler söylemişsiniz....Arkadaş sen o ses yapan fanı sök aynı ebatta herhangi bir fan al..sonuçta P3 çok fazla sıcaklık problemin olmaz..
    |
    |
  • Yarbay
    2513 Mesaj
    Vantec lerde guzel hemde uygun
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: erginates

Arkadaş P3 için demiş siz neler söylemişsiniz....Arkadaş sen o ses yapan fanı sök aynı ebatta herhangi bir fan al..sonuçta P3 çok fazla sıcaklık problemin olmaz..

zaten bende ekonomik çözümler önerdim

amd-xp headsinkleri p3'lere uyar ama yukarda dediğim gibi anakartını bi kontrol et (kondansatörleri..)

ahanda cp5 ;http://www.karizmashop.com/detay.asp?stokpos=86528
    10 usd'ye bundan iyisi olmaz (sıfır olarak)
    24 dba sadece
    istersen 5v bağla dahada düşsün ses , sonuçta senin işlemciyi rahatlıkla idare eder bu...
    |
    |

• Yarbay
    5967 Mesaj
    kondansatörleri ne acaba? ben resim çekip koysam siz baksanız. bi de 12 v yerine nasıl 5 v verecem. o fanlarda fan hızı kontrol edilemezmi? fan kontrolü anca anakartta ki çiplemi olur yoksa fana göre mi değişir. şimdiki fanda hız kontrol edilemiyorda.
    |
    |
1
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
google reklamları
son dakika
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
2,729
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.