Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeter artık (Ülke ve Dünya Gündemi bölümü içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
74
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Forumla İlgili Önerileriniz, Sorunlarınız >> Yeter artık (Ülke ve Dünya Gündemi bölümü içerir)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3325 Mesaj
    Yıllardır donanım haberi kullanıyoruz.Yıllardır üye kaybediyorsunuz ancak bir türlü önlem almıyorsunuz.Ülke ve dünya gündemi bölümünde belirli kişiler sürekli olarak insanları kışkırtmaya yönelik, gerginlik çıkartma maksatlı mesaj atıyor, şikayet ediyoruz şikayetler günlerce açık kalıyor, kapatılan konularda ki şikayetler zaten önemsenmiyor.Adamların bariz şekilde işi günü gerginlik çıkartmak.Üstelik bunu yaparken milli değerlerimizi de alet etmeye yeri geldiğinde de milli değerlerimizi bile aşağılamaya varan üsluplar kullanıyor.Buradan sorduğumuzda yönetici arkadaşlar açık ve net üye kayırmıyoruz dese de bahsettiğim üyeler 1-2 günlük uzaklaştırma alıyor en fazla.Üye açık bir şekilde ne kadar kural varsa hepsini çiğniyor mesajı siliniyor ama yine aynı hareketlere devam ediyor.

Yıllar önce de siyasi ve dini konuların forum bünyesinde açılmasına karşıydım bizim toplumumuz sağlıklı şekilde saygılı bir şekilde yorum yapamaz derdim hala da aynısını diyorum.Gidin bakın ülke ve dünya gündemine mesajları okuyun birbirine hakaret eden mi dersin, ülkenin kurucularına hakaret eden mi dersin, dini değerleri sömüren mi dersin her türden pislik yorum var.Açık ve net şekilde söylüyorum yöneticiler ya işlerini yapamıyor ya da yapmak istemiyor.

sürekli olarak aynı üyeler döndüre döndüre ısrarla ısrar değil artık bunun adı başka bir şey aynı tip mesajlar yazıp konular açıyor ama en fazla 1-2 günlük uzaklaştırma alıyor.Silin üyeyi silemiyor musunuz?Bu kadar mı bozuldu donanım haber yönetimi.Gerçekten artık foruma girdiğimde mide bulantısı ve nefret duygusundan başka bir şey hissetmiyorum.İstediğiniz kadar kullanıcı yorumlarını önemsiyoruz deseniz de bazı konularda somut adımlar atmadığınız sürece üye kaybetmeye devam edeceksiniz.

|
    |

• Yarbay
    3325 Mesaj
    Muhtemelen yönetici arkadaşlardan biri hemen gelip aman konu uzamasın düşüncesiyle konuyu kilitleyecektir.Ama yıllarca dinlemediğiniz üyeler sizi uyardı.Şu an bakıyorum da sıcak fırsatlar olmasa bir tek geride konu dışı - ülke dünya gündemi bölümleri kalmış aktif olan. diğer bölümlerin hepsi atıl hale gelmiş.Tebrik ediyorum bu başarınızdan dolayı hepinizi ayakta alkışlıyorum...
    |
    |

• Community Manager
    4042 Mesaj

Öncelikle düşüncelerinizi saygı çerçevesinde belirttiğiniz sürece kimse konunuzu kilitlemeyecek. Amacımız üyelerin sorunlarını görmezden gelmek değil onları çözmek.

Konu hakkında çözüm öneriniz nedir ? Sürekli kural ihlali yapan birisini sınırsız uzaklaştırmak bir alternatif tabi, başka neler yapılabilir sizce ?@kangroo
    |
    |
    Bahsedilenler: kangroo

bölümde devamlı bize maaşlı eleman, trok , ak gezen, dönek, satılık hakaretleri ediliyor. Son günlerde dini değerlerimizle alanen hakaretler edilmekte. Fakat üyeler nedense ceza almıyor.
    Kural neyse taraf gözükmek sizin ( ki gözetiliyor) cezai yaptırımı yapılsın
    |
    |
    Jeolog. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yav kusura bakma da her türlü saldırı amaçlı yorum atan, karşı siyasi görüşleri düşmanca heden alıp kışkırtma amaçlı mesaj atan üyelerden birisin yani sırf mesajını okumak için bloğunu kaldırdım. sürekli mesajları silinen üyelerden birisin biliyorsun diğerlerinin kim olduğunu da az buçuk.

@Jeolog. mesajınıza ithafen eskiden de olduğu gibi eğer sürekli olarak ısrarla kural ihlali yapıyorsa süresiz uzaklaştırın.Hiç bir şey olmasa bile bildiğim kadarıyla 3 aya kadar uzaklaştırma verilebiliyor.En azından uzun süreli uzaklaştırma verin.Ama bunun yerine mesajlar silinip sadece 1-2 gün uzaklaştırma alıyor bu ısrarcı arkadaşlar.Bunun alternatifi yok.Bölüm yöneticilerine işlerini nasıl yapacağını yada nasıl yapması gerektiğini öğretmek bana düşmüyor.Ama bu tolere etmeye yönelik hafif cezalar insanların sürekli forumdan uzaklaşmasına sebep oluyor.Bunun önüne geçilmeli.Bölüm kurallarında yazılanlar uygulanmalı.

quote:

https://forum.donanimhaber.com/u-y-a-r-i--128253373
    Her ne kadar bu şekilde davranan üyelerimize karşı elimizden geldiğince yapıcı olmaya ve asgari uyarı vermeye çalışsakta maalesef birçok üyemiz yine bu tutumlarına devam etmektedir.

O bakımdan bundan sonraki süreçte bölümde/bölümlerinde amacı tahrik,sürekli düzeysiz bir şekilde tartışmak,hakaret ve küfürleşmek,kışkırtmak kısacası forum/bölüm/konu huzurunu bozmak olan üyelerimize uyarmaksızın uzun süreli bölüm uzaklaştırması verilecektir.

quote:

https://mobile.donanimhaber.com/ulke-gundemi-bolum-kurallari--98207157-1

- İnsanları etnik olarak kategorize eden, ırkçı ve ayrımcı provokatif mesaj ve konular kural dışı olup cezai işleme tabiidir.

- Siyasi liderlere, Devlet büyüklerine, Ülke tarihi ve kültüründe manevi değeri olan kişilere, dinlere, inançlara ve siyasi görüşlere "hakaret ve aşağılama" içerikli mesajlar ve bu amaçla açılmış konular kati suretle kural dışıdır.

- Bölüm içinde, karşı siyasi görüşleri "düşmanca" hedef alan, kışkırtma ve tahrik amaçlı mesaj ve konular kesinlikle yasaktır. Israrla bu tarz tutumların sergilenmesi halinde ilgili üyeye 120 güne dek uzayan bölümden uzaklaştırma cezaları verilir. Tenkit, teşhis, telmih, tariz başka hakaret ve aşağılama başka şeylerdir.

daha ne diyebilirim?

Ekleme: eğer kurala uymuyorsa, siyasi görüşü , dini görüşü, ya da diğer herhangi bir şeyi ne olursa olsun kesin ve kati cezalar verilsin.

Ekleme 2: Biliyorum asla olmayacak çünkü forumu şu anda ayakta tutan en çok aktif olan bölüm ama yine de Ülke Ve Dünya Gündemi bölümü kapatılmalı.Yine eskisi gibi forumda dini ve siyasi konu açmak yasaklanmalı.Emin olun bu bölümler yokken forum bünyesinde insanlar daha az birbirine saldırıyordu ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangroo -- 28 Ocak 2019; 17:51:48 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Jeolog.

• Yarbay
    2177 Mesaj

yorum yaparken bile hakaret ediyorsun.
    Uzun süreli uzaklaştırma adalet içinde uygulanacak sa ben varım.
    |
    |
    kangroo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfa:
1
Reklamlar
google reklamları
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.