Şimdi Ara

Yeter 18 yaşından küçüksen hiç bir şey yapamıyosun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğrenciyim 2014'ün ocak ayında 18 yaşıma giricem acaip bi araba merakım var başkaları gibi arabayı kaçırıyım vs. yoktur çünkü başkasından gizli iş yapamıyorum. Onu geçtim arkadaşlarımla bir yere gidicez minibüs,otobüs vs. onlara para vermekten gideceğimiz yere para kalmıyo. Ama harçlıklarımla motor almaya çaba gösteriyorum 500tl biriktirdim seyhan 250 motor almayı düşünüyorum. Şimdiden başlarsam ilerde belki para biriktirirken bir tecrübe edinirim.

• Herkes geçti o yollardan. Para kalmıyosa gezme araba olunca bedava mı geziliyor. Motorlan nasıl gezceniz arkadaşlarınla
  • Acele etme herşeyin zamanı var. Ehliyetini alıp aracını kullanmaya başladıktan sonra hevesinde kalmayacak zaten emin ol
  • az kalmış 1 sene bile değil. az daha sabret sonra alır ehliyetini istediğin gibi gezersin.
  • Minibüste kaybettiğin enerjiyle gezmek isteği kalmıyo. Motor almayı çok istiyorum ama bunu araba almak gibi site gezmekle vs. almak istemiyorum önerdiğiniz temiz ve ucuz satan bir yer varmıdır.
  • Motor ehliyetini aldın mı peki yoksa ehliyetsiz mi geziceksin motor ile ?
  • Çoğu arkadaşım ehliyetsiz geziyo ama ben motor alsam kesin başıma bişey gelir :D
  • Yani sen bence arabayada meraklıysan bekle ehliyetini alırken ikisininde alırsın sonra kendine motorda alırsın ohh
  • Ben motor alıyım ehliyet alınca araba alırım :D
  • Bugün atolye hocaları bizim sınıftan biri arabayla geldi okula polislerle konuştular arkadaş epeyi korktu babası işi bırakıp arabayı almaya gelmek zorunda kaldı eve gidincede bi güzel dayak yemiş neyine senin araba kullanmak hadi dersin ehliyet almasına 1 2 yıl kalmış yavaştan ufak ufak kullansın dersin tenha yerlerde 1 km felan 2. viteste felan kullansın adam bildiğin şehir içinde makasa giriyor gezerken yanındaki arkadaşı el frenini çekiyor akan trafikte sonra sınıftakilere bağırmıyorum kaldım 98'lilerin arasında diye

Bence arabayı temizlemek kullanmaktan daha zevkli her hafta güzelce sabunlu su ile yıkayıp bez ile su tanecikleri kalmasın diye didik didik siliyorum kapı yolları kenarları tampon içleri felan çok hoşuma gidiyor
  • Onları bende yapıyorum ama artık oda bi zevk vermiyo el freni vs. çekmekte nedir onlar yüzünden hergün sayılarca kişi ölüyor. Hadi ehliyeyin yok araba kullanıyosunda bari adam gibi kullan ehliyetsiz araba kullanıyorsun bari yanında ehliyetli biri olsun. Ben uzun yolda sürersem babam olmadan kullanmıyorum çünkü babam izin vermez :D
  • Aslında ehliyet alma yaşını arttırmalılar. Bende 18 yaşıma gelmeden çok araba kullandım. Ve çocuğum olduğunda 17 yaşında şahsına araba alırm. Fakat insanın 18 yaşındaki düşünceleri ile 22 yaşında bile düşünceleri çok farklı. 18 yaşında ben emniyet kemeri taksam ne olur takmasam ne olur derdim. Şimdi araba çalışmadan emniyet kemerimi takarım. Çok acele etme araba için. Bende senin gibiydim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birşey yapma zaten yapman gerekenler dışında. Gezme tozma çok olmamalı zaten kimse 18 yaş altı ölsün demiyor ancak şimdi eğitim demezsen yarın para biriktiremezsin. Şimdi çok gezersen yarın gezecek vakit bulamazsın belki para da. Herşey yerli yerinde ve zamanın da güzel. Mesela daha güzel cümle kurmayı, imlaya dikkati öğrenebilirsin biz zaten yamuk yuluk yazıyoruz bari senin, neslinin farkı olsun.
  • Motor alma çok riskli , ne olur ne olmaz

Biraz daha zamana bırak, bütçen el verince bir otomobil alırsın
  • Bu yaşımda hayatın ne kadar anlamsız ne kadar boş olduğunu anladım. İsteyipte alamadıklarımızla Allah bizi sınıyor.
  • Arabayı aldıktan sonrada yakıt koymaktan para kalmıyor
  • Gideceğimiz yere minibüsle gitmemek için dışarı çıkmadığımız günler var bizim. :D :D
  • 18 yaşını geç bu seferde başka birşeyden yakınırsın. Tutupda sana yaşının kıymetini bil demicem ama tek derdin ehliyet olsun bide üniversiteden mezun olunca görmek isteriz :D
  • Allah büyüktür :D
  • bizde geçtik bu dönemlerden. zamanı gelince herşey olur merak etme
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.