Şimdi Ara

YEŞİL PASAPORT HAKKINDA HERŞEY (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
611
Cevap
23
Favori
125.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Emin misiniz hocam? Çok sevindim şu an, peki aldıktan sonra sigortalı çalışırsam ne olur ? Üniversite okurken

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MajorWindows kullanıcısına yanıt
    Eminim ben almaya gittiğimde sigortam vardı eski işyerim çıkışımı yapmamıştı adam bana git ilerde SGK binası var ordan çıkışını yaptır gel dedi aldım ama eğer işe girersen pasaportu gelip iade et dediler yani çalışırsan sonradan bilmiyorum sisteme düşer mi iptal olur mu ondan emin değilim

• sgb5361 S kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam çok teşekkür ediyorum

• Merhabalar, 25 yaş altı için yeşil pasaportu almanın şartlarından olan çalışma durumu hakkında bir sorum vardı, bir ara 25 yaşına kadar herkes kullanabilecek gibi bir şey denmişti fakat sanırım öğrenciliği dolmuş/evli/çalışan kişiler alamıyor son durumda. Buna rağmen öğrenciliği bitmiş ve çalışan bir kişi pasaportunu iade etmediği durumda seyahat edebiliyor mu, son 1-2 yılda deneyen var mı acaba?

Anladığım kadarıyla kişi, daha önce çalışmış olsa da başvuru yapılacak zamanda sigortalı bir işte çalışmadığı taktirde başvuru yapılabiliyor. Ben 22 yaşındayım, haziranda mezun olacağım ve pasaportum da 2022'ye kadar (24 yaş) geçerli. Eğer çalıştığım halde seyahat edebileceksem şimdi öğrenci ve çalışmıyor durumda iken 1 yıl daha uzatacağım.

Öğrencilik durumunu açık öğretim ile uzatmak mümkün o konuda bir sıkıntı çıkmaz fakat yakın zamanda çalışıyor durumda iken seyahat edilip edilmediği ile ilgili bilgisi olan varsa sevinirim.

• cleanton kullanıcısına yanıt

10 ay olmuş ancak görünce düzeltesim geldi. kırmızı pasaport diye bişey yok. diplomat pasaportu siyah renk.

• arkadaşlar yeşil pasaportum 26 ağustosta sona eriyor 25 yaşıma 6 ay kaldı bu 6 aylık dönemde yeni pasaport çıkarabilirmiyim belli bir süre sınırı varmı 

• xxCrazyBoyxx01 kullanıcısına yanıt

Başvurdunuzmu

• reset45 kullanıcısına yanıt

hayır öğrenciysen hak sahibi yani annen ya da baban hangisinin üzerinden alıyosan senin için imza atmaları lazımmış benim ailem o pasaportla gidip orada kaçak yaşamaya başlayacağımı düşündükleri için bu sorumluluğu almak istemiyor. ama tek başına gidip ailesi üzerinden alabilen varsa bilgilendirsin

• xxCrazyBoyxx01 kullanıcısına yanıt
    Hakkınızda hayırlısı olsun Bendede var yeşil pasaport ama İngiltere için ayrı vize aldım şimdi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, babam 1/3 memur ve yeşil pasaport hakkına sahip bu pasaport hakkını bildiğim kadarıyla ben de kullanabiliyorum. Danimarka’ya çalışmak için gidebilir miyim?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • gidemezsin. yeşil pasaport schengen bölgesine 3 aya kadar geçici ziyaretler için vizesiz seyahat imkanı sağlar. sana çalışma izni vermez. gidip kaçak çalışacaksan o başka.

• mrb. yeşil pasaport ile yakın zamanda almanya ya giden varmı pasaport dışında ek neler isteniyor tşk.ler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hollyland62 H kullanıcısına yanıt

Bunun cevabını bende merak ediyorum. İlk defa yeşil pasaport alacağım Almanya için... Başka bir şey isteniyor mu? Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeşil pasaport hakkı elde ettikten sonra memuriyetten ayrılırsak yeşil pasaport kullanımımız iptal oluyor mu , yoksa ölene kadar defter süresi doldukça yeniletebiliyor muyuz

• Monsieur Vincent kullanıcısına yanıt

İptal olmuyor diye biliyorum Yeşil aldıktan sonra istifa eden arkadaşlar vardı sorun olmadı.

• 3. Doz aşımın üzerinden 13 gün geçti almanyaya girişte sıkıntı olur mu, ilk 2 aşı dışında 14 gün kuralı yok deniliyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hfbroken H kullanıcısına yanıt

14 gün kuralı hala var, dikkatle incelerlerse giremezsin ama dikkatle bakmıyorlar. Bazen de hiç bakmıyorlar.

• Son 6 ay icersinde 90 gunu asmamak kaydiyla yurtdisina 2 kez cikabilir miyiz ? Son cikimsimda yer hostesi pasaportumu kontrol etti ve son 6 ayda sadece 1 kere cikabilirsin, ikinci kez cikamazsin dedi.

Boyle birsey var mi gercekten ?

Arastirdim bulamadim. Yarin yurda girerken pasaport polisine de soracagim. Yada bu forumda var ise bir bilen kamuoyunu aydinlatabilir mi ?

Bir de bu yer hostesleri ne hak ile vatandasin pasaportunu kontrol edebilir ? Polis olsa anlarim da degiller.

• puntadeleste P kullanıcısına yanıt

Yer hostesi vizeyi kontrol ediyor, vize müsait değilse uçağa almıyor. Böyle bir hak vermişler. Pasaport polisi vizeye bakmaz.

Cok girişli Schengen vizeniz varsa, 6 ayda (180 günde) toplam 90 günü geçmemek şartıyla istediğiniz kadar giriş yapabilirsiniz. Şu adresten de kontrol edebilirsiniz.

https://home-affairs.ec.europa.eu/policies/schengen-borders-and-visa/border-crossing/short-stay-visa-calculator_en

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 30 Ağustos 2022; 9:10:8 >
  • puntadeleste P kullanıcısına yanıt

Yeşil pasaport başlığı olduğunu sonradan fark ettim. Yeşil pasaport olduğu için vizeye gerek kalmadan diğer yazdığım 180 günde 90 toplam gün kuralı size de geçerli. Cıkış kısıtlaması yok. Yer hostesi başka bir şey söylemek istemiş olabilir ya da bilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 30 Ağustos 2022; 10:29:59 >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.