Şimdi Ara

YEŞİL PASAPORT HAKKINDA HERŞEY (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
611
Cevap
23
Favori
125.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FearFromHe

Hayir cikilmiyo yesille

Neden çıkılmıyormuş kardeşim.Kesin yeşili olmayıp,çıkmasını istemeyenlerdensin.Al kurumundan sorun yoktur yazısını çıkışını yap...Darbe girişimi sonrası yeşil pasaportlar iptal oldu diye bayram yapan o kadar çok insan oldu ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunçmes

quote:

Hayir cikilmiyo yesille

Neden çıkılmıyormuş kardeşim.Kesin yeşili olmayıp,çıkmasını istemeyenlerdensin.Al kurumundan sorun yoktur yazısını çıkışını yap...Darbe girişimi sonrası yeşil pasaportlar iptal oldu diye bayram yapan o kadar çok insan oldu ki...

Yazman var ama okuman yok sanirim,buda senin icin uzucu bir durum,adam demiski belge olmadan cikiliyormu yesil pasaportla bende hayir demisim,boş beles ne oldugunu anlamadan yorum yapmassan iyi olur,egitimci oldugunuda goz onune alirsak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearFromHe -- 5 Ağustos 2016; 16:12:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tunçmes

quote:

Hayir cikilmiyo yesille

Yazman var ama okuman yok sanirim,buda senin icin uzucu bir durum,adam demiski belge olmadan cikiliyormu yesil pasaportla bende hayir demisim,boş beles ne oldugunu anlamadan yorum yapmassan iyi olur,egitimci oldugunuda goz onune alirsak :)

Hayır çıkılmıyor yeşille.. Yazana yanıt gayet açık ...Yeşille yurt dışına her zaman çıkılıyor.Ohal de elini kolunu sallayarak çıkamazsınız tabii ki..Buna da saçma sapan yorumlara gerek yok...Polemik isteyen başka kapıyaaaa.

• Memurlar kaçıncı derecede yeşil pasaport alıyor
  • alpatak A kullanıcısına yanıt
    Kadro derecesi 3,2 veya 1 olmalı.
  • Herkeze iyi aksamlar simdiden allah razi olsun cevap icin . can degerinde sorular benim icin lutfen yardim.Simdi yesil pasaportum var almanyadan geleli 2,bucuk ay oldu orada alman vatandasi esimle alman belediyesinde nikah yaptik dugun ixin geri tr ye donduk yani turist gittim ve orada nikah yaptik yalniz herhangi bi konsolosluga falan bildirmedik bugun nufustan kagit aldim.hala bekar yaziyor simdi bu 6 ay engelini ogrendim hesapladim bugun dahil tam 6 ay 6 gunum var ben bu alti gun icinde gidemezsem.bi daha yesille almanyaya gidemez miyim ? Yoksa 6 ayi gecirincede gidebilir miyim bir de su var geleli tam 2 bucuk ay oldu turkiyede benim 3 ayi doldurmam gerekir mi gitmem icin yoksa o 3 ay dolmadan da gidebilir miyim su an ? Eger 3 ay dolmadan gidemiyorsam bu sefer 6 ay engeline takilir miyim asli astari var mi onun napmam lazim ? EN ONEMLİ SORUM DA SU ben simdi burdan yesille gidip burda yada alman giris kapisinda polis konrtol ettigin de evli oldugum gozukur mu gozukurse almazlar kesin o zaman cunki ben burda kursa katilmadan orada bi avukat tutup direk turkiyede kurs gormeden oturum basvurusunda bulunacam esim sormus avukat gelebilirse gelsin oturumu ben alirim demis .cok karisik biliyom ama bilenler bunlara cevap versin lutfen cunki 5 gun icinde bilet alacam sayet 6, ay engeline takilirsin derseniz tabi alman polisi gormezse evli oldugumu .

• arkadaşlar ben daha önce yeşil pasaport çıkarmıştım şimdi yenilicem ama: Yeşil Pasaport için kurumunuzdan alacağınız siz ve sizle birlikte pasaport alacak diğer aile fertlerinin kimlik bilgilerinin olduğu “Yeşil Pasaport Başvuru Formu” bu evrağa yenilemede ihtiyaç oluyormu vede kaç günde alabilirim
  • Bana.lutfen cevap verir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • henry_06 H kullanıcısına yanıt
    Bana yardim.eder misiniz bi soru sordum son sayfada lutfen
  • Üniversitem ocak şubat gibi bitiyor dersleri verdikten sonra hiç bir dersim kalmıyor pasaportumla yurtdışına çıkabilirmiyim ? Öğrenciliğim hemen kesilirmi çünkü dplomalar 1 senede veriliyormuş herhangi bi işte çalışmıyorum.

• Yeşil pasaportu olanlar iyi değerlendirsin, 25 yaşından sonra çok arıyor insan. Kıymetini bilin. Havaalanlarındaki EU Citizens ve Other Nationalities sırasını saymazsak, resmen AB vatandaşı muamelesi görülüyor.
  • 25 yaşını doldurunca yeşil pasaport hakkı bitiyor
    ama yüksek lisans yapılırsa bir şekilde alabilme hakkı doğuyor mu?
  • arkadaşlar öğrenciyim babamdan dolayı aldım acaba part time sigortalı çalışşam bir sıkıntı olurmu yurtdışına çıkmada
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

25 yaşını doldurunca yeşil pasaport hakkı bitiyor
    ama yüksek lisans yapılırsa bir şekilde alabilme hakkı doğuyor mu?

Hayir, hicbir sekilde 25 yasindan sonra kullanamazsin. Zaten yesil pasaportun suresi 25. dogum gunune kadar veriliyor.

• yaço58 Y kullanıcısına yanıt
    Evet, sigortali ise girdiginde yesil pasaport hakkin askiya alinir, yesil pasaport ile cikis yapamazsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: henry_06

2018 Mart, pasaportta da yazar.

Hocam merhabalar. Şuan Bordo pasaporta sahibim. Ancak annemden dolayı yeşil pasaportta alabiliyormuşum. Kendisi memur emeklisi 30 küsür yıl çalıştı. Herhalde alabiliyormuşum. Ne yapmam gerek . Annemin en son emekli olduğu kurumdan bir belge almamız ve beraber başvuruya gitmemiz lazımmış. Ancak annem bakanlığı aradığında emekli sandığından bir belge almanız lazım dediler tarzında bir şeyler söylediler. Ama sitede kurumdan yazıyor. Anlayamadım açıkcası. Bordo yu da Usa için çıkarmıştım.
  • Afr0oo kullanıcısına yanıt
    Kıymetli kardeşim yaşını ve cinsiyetini bilemediğim için genel bir özet geçiyorum.

18 Yaş ve üstü için aranan şartlar;(18 yaş altı için herhangi bir şart yoktur, şayet 18 yaşından küçük iseniz hazırlamanız gereken evraklar değişiyor o kadar)

-Evli olmamaları.
    -25 Yaşını doldurmamış olmaları.
    -Öğrenci olmaları gerekmektedir.

Annenizin alması gereken belge Emekli oldukları kurumlarından emekli oldukları tarihteki kadro derecesi ve öğrenim durumunu gösterir belge almanız gerekmektedir(Derece en az 3 ve en az Lise mezunu olması gerekliliği kanıtı için). Nerede çalıştığını bilmiyorum fakat en yetkili makama gidip istediğiniz de bu belgeyi vereceklerdir. Daha sonrası normal pasaport alma işlemi gibi sadece 87.5 TL ödeyerek bitirebilirsiniz. Detaylı bilgi için yazabilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anubisin_Ruhu -- 17 Kasım 2016; 3:7:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anubisin_Ruhu

Kıymetli kardeşim yaşını ve cinsiyetini bilemediğim için genel bir özet geçiyorum.

18 Yaş ve üstü için aranan şartlar;(18 yaş altı için herhangi bir şart yoktur, şayet 18 yaşından küçük iseniz hazırlamanız gereken evraklar değişiyor o kadar)

-Evli olmamaları.
    -25 Yaşını doldurmamış olmaları.
    -Öğrenci olmaları gerekmektedir.

Annenizin alması gereken belge Emekli oldukları kurumlarından emekli oldukları tarihteki kadro derecesi ve öğrenim durumunu gösterir belge almanız gerekmektedir(Derece en az 3 ve en az Lise mezunu olması gerekliliği kanıtı için). Nerede çalıştığını bilmiyorum fakat en yetkili makama gidip istediğiniz de bu belgeyi vereceklerdir. Daha sonrası normal pasaport alma işlemi gibi sadece 87.5 TL ödeyerek bitirebilirsiniz. Detaylı bilgi için yazabilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur

Hocam Nisan'da 25 dolacak bende nisan ayına kadar kullanmak istemiştim. Ancak mümkün olmadı emekli olma derecesi 4. deredeymiş. En kolay schengen alabileceğim yer neresidir hocam. Avusturya eledim. Çok zor alınıyormuş. Slovakya'ya da yakın olmam lazım . Arkadaşımın yanına gideceğim çünkü. Budapeşte diye düşünyorum bende Bratislava' ya en yakın yer orası çünkü.

• Hayirlisi olsun o zaman bugune kadar ki tecrubeme dayanarak sunu soyleyebilirim. Shengen vizesini avrupanin abileri sayilan Almanya Fransa ve belki italyadan alman daha mantikli. Cunku yunanistan ispanya gibi avrupanin samar oglanlari bu vize verme konusunda basinin agrimasini istemediginden cogu zaman reddediyor. Burada ki onemli nokta hedefe ulasmak icin biraz para harcamak, vizesiz gidilen ulkelere 1-2 gunluk giris cikis yaprak avrupaya kacma niyetinizin olmadigini gosterireniz almaniz daha kolay olacaktir.

• Merhaba. 39 yaşında öğretmenim. Geçen hafta yeşil pasaporta başvurdum ve 3 günde evime geldi. Eşime ve oğluma da çıkarttım. Kardeşim İsviçre'de yaşıyor. 23 Mart'ta 10 günlüğüne ziyarete gideceğiz. O zamana kadar OHAL kalkarsa, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yurt dışına çıkabilir yazısı almama gerek olmaz herhalde. Sanırım bu günlerde de bu yazı isteniyor. Aslında ben Hollanda doğumluyum ama 8 yaşında iken Türkiye'ye kesin dönüş yaptık ailecek. Vatandaşlık hakkından yararlanmadık. Neyse... Biz yeşil pasaportumuzla, sanki normal il içi gider gibi yurt dışına çıkabiliyoruz değil mi? İsviçre Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği'ne uğramamıza gerek yok herhalde. Bir de bizde yabancı dil yok. İsviçre'de uçaktan indikten sonra sıkıntı yaşamayız herhalde. Dilimizi bilen vardır herhalde oradaki görevlilerden. Teşekkürler. İyi günler...

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.