Şimdi Ara

Yerli Yolcu Uçağı Projesi Sessizce İPTAL EDİLDİ [!!!] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
5.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ithal bakliyat, et alımını fiyatların düşmesi adına yapılıyor, isteyen ithal almaz, yerlide satılıyor, ben şahsen yerliyi tercih ediyorum. dışarda yiyenler ne yediğini bilemezler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah Allah neden şaşırmadım acaba?
  • Ben projenin iptal edilmesine üzüldüm dalga geçen arkadaşları görünce daha da üzüldüm.

Ülkemize tecrübe olarak katkısı olacak bir projeydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Ciddi ciddi soruyorum.Neden bu kadar körsünüz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HasMachate

Ciddi ciddi soruyorum.Neden bu kadar körsünüz ?

Yerli Yolcu Uçağı Projesi Sessizce İPTAL EDİLDİ [!!!]
  • DH'de bayram ilan edilir lan, bu nası mutlu edici bir haber, bence bugünü kutlamalıyız.

Nasıl da sevinmiş acizler.

İptal edilmesine üzüldüm üzülmesine ancak maliyetlerin gereksiz fazla olacağı için iptal edildiği söyleniyor, sanırım yine ambargo yedik veya fahiş fiyat verdiler, bize yine yerli malı yolu gözüktü...
  • Aynen öyle geçen gün gördüm bende sessiz sedasız sonlandırdılar projeyi. Ahaber yerli milli projeler diye reklam yapmaya devam eder ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlkeleri tarafsız haber yapmak olan yandaş medyada bu haberi görebileceğiz mi ?
  • sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Siz derken ? Aynı ülkenin vatandaşı değil miyiz? Niye sanki farklı insanlarmış gibi konuşuyorsunuz ? O uçak yapılabilse bu gurur hepimizin olacaktır, atıyorum hiçbir mühendisin siyasi görüşlerinden dolayı böyle bir iş teklifi gelmesi durumunda reddedeceğini düşünmem ben.

Airbus ve Boeing ile rekabete girmek şu an için imkansıza yakın malesef, ancak işin bi tarafından tutmak şart ve ben ne boeing'i ne Airbus'u kendimize rakip olarak görmüyorum, en fazla tedarikçisi olabiliriz onların, o şirketlerin Know How'ının çeyreğini elde etmemiz 25 senemize mal olur en azından...

Ancak 'iyi kötü' yolcu uçağı modernize ederek, modifikasyon yaparak bu işte yol kat edilebilir ve bu iptal edilen proje de bu kapsamda diye biliyorum...
  • * Enayiler avlanıyor
    * Oylar toplanıyor
    * Hileli referandum kazanılıyor
    * Proje iptali satır arasında duyuruluyor.

Anlamayana özet geçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkD

Ayıptır be!

Trollüğün de bir adabı vardı eskiden.

Sizin partiniz hayalde lafınıda edemez ya, Akpartimiz önce hayal ediyor sonra lafını ediyor sonra gerçekleştiriyor.

• Bu haberi ahmet yapmalıydı ama neyse :)

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    Seçim zamanları veya ortalık karışıkken ortaya çıkar.
    Ortaya bir senaryo bırakıp kaçar.
  • Surpentor kullanıcısına yanıt
    Hakkını yemeyelim sadece seçim zamanı değil, fırsat buldukça haber yapıyor. Hatta kimi zamam fırsatları kendi yaratıyor.

• Kötü olmuş. Çok güzel helikopterler İHA ve SİHA lar yapıldı bu da olsa güzel olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlancpaiN

Siz derken ? Aynı ülkenin vatandaşı değil miyiz? Niye sanki farklı insanlarmış gibi konuşuyorsunuz ? O uçak yapılabilse bu gurur hepimizin olacaktır, atıyorum hiçbir mühendisin siyasi görüşlerinden dolayı böyle bir iş teklifi gelmesi durumunda reddedeceğini düşünmem ben.

Airbus ve Boeing ile rekabete girmek şu an için imkansıza yakın malesef, ancak işin bi tarafından tutmak şart ve ben ne boeing'i ne Airbus'u kendimize rakip olarak görmüyorum, en fazla tedarikçisi olabiliriz onların, o şirketlerin Know How'ının çeyreğini elde etmemiz 25 senemize mal olur en azından...

Ancak 'iyi kötü' yolcu uçağı modernize ederek, modifikasyon yaparak bu işte yol kat edilebilir ve bu iptal edilen proje de bu kapsamda diye biliyorum...

Ben bu kişinin müslüman olmasını geçtim türk olmadığını düşünüyorum. Her fırsatta batıyı savunup türk birine siz diyor.

bi yunan çocuğu falan olabilir. bu nefretin başka açıklaması yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Ben projenin iptal edilmesine üzüldüm dalga geçen arkadaşları görünce daha da üzüldüm.

Ülkemize tecrübe olarak katkısı olacak bir projeydi.

hoşlarına gidecek de tepki görecekleri için dalga geçip bırakıyorlar. dh deki solcular gibisini bulman zordur hocam. milli çizgiden uzaklaşalı çok oluyor bunlar.

• lazer__ kullanıcısına yanıt
    Maşallah herşeyin de en kalitelisi en pahalısını ithal ediyoruz çevre komşu ülkelerden ithal etseler falan tamam eyvallah diyecegim iç pazarda ki fiyatları düşürmek için yapılıyor diyecegim de adamlar okyanus ötesinden bakliyat getiriyor şaka gibi. Nakliye masrafı zaten fiyat farkından ettigin kârı kapatıyor bilalin gemicikleriyle mi getiriyorlar acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Maşallah herşeyin de en kalitelisi en pahalısını ithal ediyoruz çevre komşu ülkelerden ithal etseler falan tamam eyvallah diyecegim iç pazarda ki fiyatları düşürmek için yapılıyor diyecegim de adamlar okyanus ötesinden bakliyat getiriyor şaka gibi. Nakliye masrafı zaten fiyat farkından ettigin kârı kapatıyor bilalin gemicikleriyle mi getiriyorlar acaba.

kerimcem trolüydü galiba adam diyorki saman ithalatı fiyat regülasyonu için yapılmışmış...lastikçi de benzer şeyi bi önceki mesajda yazmış

adamların herşeye cevabı var ya doğru yanlış önemli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 19 Ekim 2017; 11:34:42 >

• jet fadılı beğenmeyenler, jet fadıl kafası yaşıyorlar senelerdir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.