Şimdi Ara

Yerli ve Milli VESTEL! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
3
Favori
10.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
112 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben bosch iyidir yada kötüdür demedim.Orada sadece montaj yapılıyor oda makine bütün gelse çok daha fazla vergi yükleniyor.Tabi bir kısmı tamamen Alman malı .Hep derim bütceniz varsa gidin bosch bayisine original alman malı varsa alın.Yoksa Türk işçiliği her yerde aynı benim için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Arçelik te yerli malı kimse olmadığını söylemiyor.

Ancak fiyatları itibari ile ben sevmiyorum eşe dosta hep derim Arçelik e vereceğiniz para ile gidin original Siemens alın derim.

Vestelde ise durum başka market mallarından tutun televizyonundan çamaşır makinesi ne ülkemizde fiyat/performans olarak çok iyi ürünler çıkartıyorlar.

Batmasına sebep olduğu firmalar kadar parça temin ettiği binlerce küçük işletmeden niçin bahset miyorsunuz?Ticaret böyle birşey işini iyi yapmayan kaybeder.

şunuda belirteyim arçelik kurulmalı çamaşır makinelerinde kurutma ünitesini çinli King Clean firmasından alıyor Vestel ise Faz eletrik ortak çalışmasıyla Türkiye de faz elektriğe ürettiriyor.Pompa motor yerli Corpeci marka kullanıyor?

isteyen istediği ürünü alır.Klimam baymak çin malı küçük ev aletleri sinbo arnica king çoğu Türkiye de üretilmiş.

Memnun olan milyonlarca vatandaş var efendim .Siz gidin memnun olabileceğiz başka markalar alın.Ancak bu ülkeye katma değer sağlayan firmayı lütfen karalamayın.

Adam yerli diyor yüzde 100 yerli demiyor ki?

Fabrikayı açın izleyin hangi parçalarını nasıl kendileri yapıyor?

Bugün bir bosch buzdolabını inceleyelim motor italyan Acc de olabilir Danfoss da brezilya malı Embreco da olabilir.

Ama konu Vestel e gelince yok arkadaş motorun üzerinde illa Vestel yazacak.Anlayın artık makine üretmek ayrı bileşenlerini üretmek ayrı bir konudur.Hiç mi üreten yok var Lg mesala ama oda kapısını başka firmaya ürettirir.

Fiyatlar dolar yüzünden arttı.Ancak sanmayın bu ülkede Lg de yerli üretim yapsa yine de artardı.

Bakınız Vestel çalışanı değilim üniversitide bilgi işlem departmanında çalışıyorum neyin ne olduğunu sürekli araştırıyorum merak etmeyin bir maddi getiriside yok ancak bu ülkede birşeylerin üretilmesi gerek ve fiyat /performans mantığında bizlerinde desteklemesi gerek.Onların neler yaptığını ben zaten çok iyi görüyorum hepde eleştiriyorum önce büyüklerin önder olması gerek ama olmuyorlar işte.

Ben parama bakarım alırım ucuzundan bol özellikli üzerinede 7 yıl garanti yaptırır arkama yaslanırım.

Yazdıklarınıza artık cevap yazmayacağım zira yanlış anlaşılıyorum.Saygılar sevgiler...

• Neresi yerli neresi milli? Bütün parçalar Çin'den gelsin burada montaj yapılsın al sana yerli al sana milli, hani nerede? Kimse kusura bakmasın Yerli markalar maalesef yerli değil olmadıkça da almam aldırmam paramın en iyi karşılığını veren neyse onu alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

95te vestel başka firmanın di. Galiba oda yabancı. Sonra maddi sıkıntı yaşıyor firma.

Nazif zorlu tekstilci para var diyorlar geleceğin işi bu alin firmayı alıyor.

Alıntıları Göster
    asil nadir di eski sahibi. 94 te zorlu satın almış. o zamanlar kaliteyliydi. şimdi rezil durumda kalite açısından..
  • Gene yerli milli kavgası başlamış. Malum partililere cahil derdik başkaları geçmiş onları.

Bu devirde marka yaratmak para yapar illa içindeki aksamın hepsinin Türk malı olması gerekmez.

• Geçen sene bi tane aldık bulaşık makinesi sıfır modelini hatırlamıyorum babamlar aldı ulan daha sıfır ürün ya kapağını açmak için tuttuğun yerde VESTEL yazılı plastik siyah bir parça var olduğu gibi elimize geldi hemen aradık servisi adamlar aldı götürdü yenisini getirdi bağlantılarını yaptı gitti oda aynısı oldu elini tutmanla çıkması bir oluyor babam da türk markası paramız bizde kalsın diye aldık dedi bu saatten sonra vestelin iğnesini bile sokmam eve dedi normalde samsung yada lg alacaktı adam pişman oldu ha yıkamasın da falan sıkıntı yok plastik aksamı çok çok zayıf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İroniMan

Bu ülkede çip üretmeye kalk sen hayırdır diyip çökerler üzerimize. Bunu da iyilik olsun sen yorulma ben sana üretirim diye degil o chipler benim kontrolümde olucak istediğim an kapatabikicem sen kullanıcan ama mimariai ve son yetki bende olucak diyor. Sen sadece ortaklarımızdan ak montajla sana bu kadar izin var.

Siyasetçilerimiz de böyle mi sizce

Çip üretmek kolay bir şey değil hocam. Türkiye'de kesin emin olmamakla beraber sadece aselsan mgeo'da üretim tesisi var. Orası da askeri projeler için tasarlanan entegreleri üretiyor.
    Bizim şuan yaptığımız şey hazır entegreleri alıp devre dizaynını hazırlayıp seri üretim onu üretmek.
    Karel örneğin vestel ve arçelik'e kontrol kartları üreten devasa bir firma.
    Sektörde bu alanda çalışma çok ancak altyapımız az sadece. Örneğin ben sayısal tasarım yapan bir firmada dizayn mühendisiyim. Dizayn edilen chipler ancak Çin'de ürettirilebiliyor. Onu da parasını basıp ürettiremiyorsun. Aletleri Amerikan malı ve Amerika'nın müsade ettiği kota kadar üretim yapabiliyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ahhh hocam ahhh bir anlatabilsek kendi insanımıza.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KilliKarpuz kullanıcısına yanıt
    üretme trendini çoktan Çin ele geçirdi.Marifet özgün çip tasarımı yapabilmekte.Bakınız apple her sene kendi ciplerini tasarlıyor.Geçen sene a11 bionic işlemci sektörün kralıyken ve kimse geçememişken adamlar a12 bionic işlemci ile yine kendilerini geçtiler.

Tabi bu arge ile oluyor.İşin detayına girdiğinizde ABD bu denli çip ve yarı iletken teknolojisini nasıl geliştirdi?

51. bölgeye kadar gider bu konu.Kimisi uzaylılardan bahsediyor kimisi başka şeyden.

Bugün yarı iletken teknolojisi yazılım teknolojisi Abd nin elinde mucitler i bile abd kökenli.

media tek vs ancak kopyalıyor zaten.

• linux Linus Torvalds ABD

Microsoft bill gates

Macintosh steve jobs

Google , İntel , Amd , qualcomm , Motorola vs. bunlar yarı iletken ve yazılım teknoloji ne hayat katan firmalar bakınız ki ne rastlantıdır hepsi ABD kökenli .

dediğim gibi çinli firmalar var elbet mediatek mstar falan ancak bunlar kopyacı firmalar.

• Bi bitmediniz mq yaralı parmağa işemezsiniz hep eleştiri hep eleştiri. Çok biliyorsunuz ya. O hayranı olduğunuz markalar pat diye çıkmadı ortaya onlarda hata yaptılar eksikleri oldu ama kullanıcı deneyimleri ile kendilerini geliştirdiler. Sen almazsan ben almazsam nasıl geliştirecekler. Sizin işiniz burada eleştiri yapmak değil bağcıyı dövmek. Vestele, onun üzerinden hükümete yürümek amacınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: SISU

asil nadir di eski sahibi. 94 te zorlu satın almış. o zamanlar kaliteyliydi. şimdi rezil durumda kalite açısından..

Alıntıları Göster
    Tarihte yanılgıya dusmusum. Vestel alındığında eski düzen devam ettiği müddetçe iyi ürünler yapmıştır.

Ama yeni sistemde nerdeyse her firma çabuk bozulsun yeni alınsın mantığı ile ürün yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 16 Eylül 2018; 12:19:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Danger

Gene yerli milli kavgası başlamış. Malum partililere cahil derdik başkaları geçmiş onları.

Bu devirde marka yaratmak para yapar illa içindeki aksamın hepsinin Türk malı olması gerekmez.
    Sorun zaten burada. Yerli marka denilip uygun fiyatlı ürün satilsa laf eden olmayacak. Yerli üretim denilip halkı dudukletmeye tepki veriliyor.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Doğrudur, şimdi ne marka almalı. Uygun ve kaliteli

• aenescan1994 A kullanıcısına yanıt
    Valla hocam fiyat /performans a bağlı.Mesala ben bu sezon bana soranlara Altus R32 li gazlı klimada önerdim Vestel Florada , Baymakta önerdim.Para sınırı olmayana Mitsubishi Daikinde önerdim.

Cep telefonunda günlük işlerle yetinmek isteyenlere Venüs 5580 de önerdim.2000 tl bütçesi olana Asus Zenfone 5 te önderdim huawei P20 Lite de.

Köye çamaşır makinesi isteyene A101 e gelen seg regal de önderdim Altus ta önerdim.

Şimdi adama ne diyeyim Git samsung dan eco bubple teknolojili makine mi al diyeyim?

Ben evlenirken 2200 tl ye Vestel Nfky 510 x lcd ekranlı kombi tipi buzdolabı vardı bosch ta ise düz model buzdolabı alıyordum bu fiyata.

Aynı şekil 1650 ye kurutmalı makine aldım 1400 devir 9 kg .Bu fiyata siemens arçelikten düz makine alabiliyorum.

• Vestel isteği kadar yerliyim desin ben bu markayı almam yakınlarıma da aldırtmam yerli isteyenin başka alternatifleri de var

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.