Şimdi Ara

Yerli ve Milli VESTEL! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
3
Favori
10.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
112 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vestel in kendisinin yüzde 100 yerli ibaresini kullandığı tek ibare bulun düşüncenize katılacağım.Öyle oradan buradan duyduklarınız olmaz.

• ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    eşime bozulan g4 ten sonra 5580 venüs aldık hemde 550 liraya oldukça memnun.Ben ise 5 tane lg cihaz aldım hepsi kronik sorunlu çıktı şuan kullandığım 3000 liralık v20 bile sorunlu ekranda ghost screen var yüzde 20de kapanıyor falan.

5580 ve birkaç modeli en az 6 kişiye almasına vesile oldum hepsi memnun ve teşekkür ediyorlar.

bir komşumuz düşürdü kırıldı ekran ancak telefon açılmıyordu sorgusuz sualsiz sıfır kapalı kutu geldi.

Birinin ekranda çok küçük nokta vardı 2 gün içinde ekran kasa komple değişip teslim edildi.

Ben duyduklarıma değil gördüklerime inanınırım.

Fiyat performans olayında haklısınız .5580 tam bir fiyat performans cihazıydı ancak z10 z20 değil di ki kimseye önermedim.Bunun da nedeni ülkemizde yarı iletken teknolojisi ve bunun ham maddesi olmayışı nedeniyle çip ve kompenent temininde dışa bağlı olmamız.Doğal olarak artan dolar temin edilen parçaların fiyatını arttırıyor.Keşke ülkemizde olsa ancak yok işte silisyum vs kullanılan malzeme yok.

• başımdan geçen olayı okuyun da Vestel in farkına varın.

https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-kcm-9914-kurutmali-camasir-makinesi-inceleme.2288/#post-47064

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    bu algıyı genel olarak iktidar ve iktidar yanlıları pompalıyor

vestel bunu körüklüyormu bilemem öyle bir yorumda bulunmadığım gibi bu konudada öyle bir yorum görmedim

yine söylüyorum ; yerlilik konusunda eleştirilerin hedefi vestel değil.

vesteli çekemeyen bir topluluk yok ortada , yerli ve milli algısını çekemeyen bir topluluk var
  • yakup13 kullanıcısına yanıt
    işin iktidar tarafını bende desteklemiyorum zira politikalar yanlış.

Yerli yerli diyerek kendimizi kandırdığımız bir gerçek.Yüzde yüz yerli tarım bile kalmadı hocam tohum zirai ilaçlar makinelerin çoğu ithal.

Ancak bu kötü algının vestel kesilmesini haklı bulmuyorum.

Demek istediğim şu ben size gelip yerli üretim x malı desem siz bilgi sahibi olduğunuz için ne kadar yerli dersiniz. Şirket/şirketlerin reklamını izleyen herkes sizin kadar bilgi sahibi değil, insanlarda yarattığı algı %100 yerli ki esas konuda yerli olan ürünün muadilleri ile arasındaki fiyat farkının çok fazla olmaması. Yani bütün dediklerimi ezmişsiniz bunu almışsınız. Ne diyeyim? Ben marka kötü, ürünleri berbat demiyorum. Marka yanlış algı yaratıyor diyorum. Esasen elle tutulur, ürettiği bir teknoloji yok diyorum. Başka alanlarda varsa bilemem, lakin aldığı ödüller bile tasarım üzerine, endüstri standartlarını belirleyen teknolojiler üzerine değil. Ha belki bunda ham madde vb. etkenlerde olabilir ama, örneğin, telefona yerli diyorsanız, sadece kasa ve pili burada üretmekle olmaz. Yoksa üretsin, ucuza satsın. (ki ithal getirip montajlayıp satmak şirketin daha çok işine gelir, zira döviz üzerinden alım satım yapılıyor). Bizler de seve seve kullanalım. Alalım, %100 yerli benim için burada üretilmesi değil burada dizayn edilmiş olmasıdır, o da sadece kasa olarak değil hayati olan yarı iletkenler, işlemciler vb. , Öteki türlü de yerli falan demesin. Yanlış algı yaratmaya gerek yok. Saygılar.

• Gururla yerli sloganını bende sevmiyorum.

Yıllar önce vestele terfi edin rahat edin kullanıyorlardı

sonra teknolojinin türkçesi oldu

en son dost teknoloji oldu.

ne zaman bu gururla yerli sloganını tutturdular Güzelim ülkemde kendi ülkelerinde düşman oldular.

Ürettiği teknoloji konusunda türk patent enstitüsü ne bakabilirsiniz.Şuan 60 yıllık arçelikten fazla patentleri var.

En son İfa fuarında vakum teknoloji buzdolabı detarjansız yıkayan bulaşık makinesi gibi gelecek inovatif ürünleri var.

Hep derim birşeyi üretmek kadar pazarlamak ta önemlidir ki vestel bu konuda çok başarısız.
    Pazarlama bölümü ve çalışanların sorumluların kafası çok değişik.

Yerli konusunda tek diyeceğim düne kadar tofaşın kuş serisi kartal doğan yerli olarak anılıyordu Hala bile linea egea yerli olarak anılıyor kimse bir şey demiyorken vestel in ürettiği cep telefonu çamaşır bulaşık makinesi yerli denildiğinde tepki topluyor.Bunun nedeni kendimize yakışıramıyoruzda ondan bence.Biz ancak patetes soğan domates üretiriz.Bu ülkede top tüfek teknolojik ürün üretilmez.

Ben bu algıya kapılanlar kadar pazarlama bölümü ne de suç buluyorum.Venüs projesi kapsamında kendilerine 2 proje sundum yarışmada red edildi yerine saçma salak projeleri koydular.Ne diyeyim Allah akıl fikir versin...

Oncelikle yerli yabanci olayi beni ilgilendirmez, mesele o degil zaten. Anlatmaya calistigim sey, vatandasin "yerli ve milli" vestel'e giderken, gordugu fiyat oynamalarinin altinda yatan sebebin, oyle sunuldugu gibi vestelin yerli ve milli bir sirket olmamasiyla alakali. Zaten her firsatta "yerli ve milli" yazan X Y urununu, haberini gorunce kafamin tasinin artmasinin sebebi bu.

Alenen yalan cunku.

21ci yuzyil ekonomisinin bir gercegi var, hicbirsey yerinde uretilmiyor, aysini apple icin de x firmasi icin de gecerli. Bunun farkinda olup, "gidin x urununu alin" dediginizde, insanlari yerliye tesvik etmiyorsunuz, adam gidip yine ucu yurtdisina bagli urunu aliyor. Bunun disinda enerji konusunda tamamen yurtdisina muhtac olan bir ulkede "su bu yerli" denmesi sacmalik.

Anlatmaya calistigim bu.
  • REV0 R kullanıcısına yanıt
    hocam yerli dediğimiz tuvalet kağıdı nın bile fiyatı arttı.Haliyle vestel in de dışardan aldığı parçalarında fiyatı arttı.Yani burada üretilmesinin ekonomik olarak katkısı kalmadı.Adamlar istese fabrikayı üretimi Çin e kaydırır ancak yine de direniyorlar.

Yerli slogan konusunda ben de karşıyım bunu başta belirttim zaten.Napsınlar kendi ülkelerin de bu şekilde satış yapmak istiyorlar üretimin büyük kısmı ihraçat ediliyormuş zaten hocam yüzde 85 i gibi büyük bir oran yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun_

profilo üst modeli bosch ... almanyada türk işçiler yapıyor yerli mi bilmem ama milli

Alıntıları Göster
    Aksine Tekirdağ çerkezköy de Türk işçiler yapıyor. Vestel den daha yerlidir Profilo bosch.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sorun yerli ve milli lafı. Yerli ve milli üretim değil bunu anlayin.

Eğer vestel yerli ve milli ise bosch ondan bin kat yerli.

Ana kart devre hariç herşey kendi bünyesinde yada tedarikçi ile geliyor.

Plastik malzemenin hammaddesi de yerli. Ama firma Alman olunca laf adi vestel olunca yerli ve milli.

Karşılaştırmak gerek yerli ve milli vestel işçisine ne kadar pars veriyor ne şartla çalışılıyor.

Birde adi alman ama üretimi Türkiye de olan bosch ne veriyor.

Peki arçelik yerli ve milli değil mi? Beko yerli ve milli değil mi?

Profilo yerli ve milli değil mi?

Koca ülkede tek yerli vestel haa. Neden arçelik yerli vurgusu yapmıyor?

Bunları düşünüp sorgulamak gerek. Vestel de yabancı ortaklı şirket hatta yüzde 40a varan yabancı ortaklı.

Ve.duyduğuma gore manisa da çalisma şartları hic iyi değil.

Sizin belki haberiniz olmamıştır ama vestel in manisa da bir sürü tedarikçi firmayi zor durumda bıraktığını batmasına sebep olduğunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

senin dediklerine göre lg samsung bosch grubu , elektolux arçelik te vatandaşı öpüyor o zaman?
    Arçelik hariç kurdan k dolayı ithal mallar artar. Arçelik te artar ise demek oda ithalatçı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SISU

vewtelin 90 lı yıllardaki ürünleri güzeldi. ben 95 senesinde 37 ekran tv sini almıştım. hala çalışıyor. ama şu son 10 yılda vestelin ürün kalitesi ciddi oranda düştü.
    95te vestel başka firmanın di. Galiba oda yabancı. Sonra maddi sıkıntı yaşıyor firma.

Nazif zorlu tekstilci para var diyorlar geleceğin işi bu alin firmayı alıyor.

• ceh.meh C kullanıcısına yanıt
    At gözlüğünü sen takmış sin boş boş yazmışsin.

Vestel çin den getirsin nerden getirirse getirsin ürünü sağlam garantisi iyi fiyatı diğer ülkelerin firmalarına gore uygun olsun çayır çayır satılır.

Ama sen sabah aksam inadına yerli , yerli ve milli dersen fiyatına bakar adam LG Samsung vs arasında 50-100var hatta bazen pahalı der giderim öbürünü alırım.

Sen ülkenin insanına maddi ve satış sonrası fayda sağlama sonra yerli ve milli ama yersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Bu algıyı vestel in kendisi yaratmaya çalışıyorsa bende suç bulurdum.Bir kere vestel hiç bir yerde reklamında arkadaş bu ürünün yüzde yüz tüm parçalarını kendim üretiyorum demiyor?Onu çekemeyen bizim vatandaş türetiyor.

Ayrıca akıllı telefon üretiminde fabrika yetkilileri başta Ahmet Nazif zorlu kendisi diyor yüzde şu kadar yerli kalanı mecbur ithal diye ?Açın izleyin efendim belgeseli bakın bakalın o şcd paneller nasıl toplanıyor , anakartlar nasıl üretiliyor .Türkiye de kompenent üreten firma yokki vestel oradan alsın.Misal motor fabrikası var Copreci çamaşır makinelerine pahalıda olsa oradan temin ediyor.Gebze de fabrikası açın araştırın efendim.
    Sabah aksam inadına yerli diye reklam döndüren kim?

Kenan beye para basıp fabrikada reklam çektiren kim?

Eline aldığı işlemcisi fi tarihinden kalma telefonu dünyada eşi benzeri yok diye sallayıp NTV de gösteriş yapan kim?

Teknolojiden anlamadığını her zaman söyleyen çevresinde kim ne derse inanıp yaptığı cihazı dünyada emsalsiz gören kim?

İnadına yerli demek ne demek? İnadına yerli marka dersin ama fiyatında yerli olur. Ama hiçte yerli değil.

Kaç tane patentin başkalarının patentini değiştirerek sunduğu çıktı.

Yeter be vestel çalışanı patronun iyi pars veriyor forumda ahkam kesiyorsun yeter.

Reklam pazarlama dan misin Nesin?

Git vestele manisa ya tut kolundan nazif zorlu yı bak cebinde kapalı bir vestel telefon açık bir tane iPhone çıkar. Sende burada boyle vestel i yalar durursun.

Bitmedi !!! Git kenan beye bak cebine bir tane vestel telefon var mi? Hani inadına yerli parayı alana kadar.

Bitmedi!!! Madem Venüs uçuyor kaçıyor neden c.başkanına gidip bırakın bu iPhone u alin size üst seviye güvenlik ki vestel Venüs denmiyor?

Hehej yerli ve milli alin diyenler iPhone kullanıyor forumda vestel çalışani savunma yapıyor.

• Eve vestel falan sokmam sebebi kendi rezil ürünlerini satmak için getirttikleri saçma sapan ek vergiler.
  • Sende çok şişirdin birader okadar değil

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.