Şimdi Ara

Yerli ve alman malı Bosch Bulaşık Makinesi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
7.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 9 yıldır kullanmakta olduğum vestel bulaşık makinemin kartı arıza yaptı. Servis geldi ve bunun kartı ithal dedi 365 TL fiyat biçti. Yerli olsa işim 110 TL ya değişirmiş. Bende yenibir makine almaya karar verdim. Araştırmalarım sonucu ve Candoğan nikli arkadaşın tavsiyesi sonucu Bosch almaya karar verdim. Geçtiğimiz pazar günü bimekse gittim araştırma yapmak için. Bana yardımcı olan bilgili bir kişi vardı. Bosch yerli ve alman malı olarak ikiye ayrılıyor dedi. Nitekim de öyleydi. Mesela iki aynı model var birinin fiyatı 1.400 küsür diğerinin fiyatı ise 1.700 küsür. ucuz olan made in Turkey yazıyor ve makinenin içinin alt kısmı plastikten yapılmış. alman malı olan ise iç alt kısmı metal. onun dışında dış görünümleri aynı. Bana yerli alıcaksan alma Elektrolux u al diye tavsiye etti. Ama alman malı alıcaksan Bosch alabilirsin dedi. Ama bir makineye 1.700 küsür veremem. En fazla 1.200 e kadar çıkabilirim. Yerli alıcaksanda Grundig tavsiye ederim dedi. Bana bu konuda yardımcı olaurmusunuz arkadaşlar. Özellikle de Candoğan nikli arkadaşın yorumlarını bekliyorum.

• Bende bosch var 6 senelik filan taban plastik turk yapimi ve cok kotu yikiyor bence uzak dur bu sekilde birsey alma hr simdilerde duzeldi ise bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YsnYlmz77 Y kullanıcısına yanıt
    Bosch'un içi çelik Almanya üretimi olan en uygun fiyatlı modelleri SMS58N02TR ve SMS68N02TR modelleridir. 68N olan yeni çıktı, 58 ile başlayan modeli uygun bulabilirseniz alın derim, kendim o modeli kullanıyorum yıkama vesessizlik olarak iyi bir ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Bosch'un içi çelik Almanya üretimi olan en uygun fiyatlı modelleri SMS58N02TR ve SMS68N02TR modelleridir. 68N olan yeni çıktı, 58 ile başlayan modeli uygun bulabilirseniz alın derim, kendim o modeli kullanıyorum yıkama vesessizlik olarak iyi bir ürün.

Peki bu alman modellerinin kartı falan ithalmi? Bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YsnYlmz77

quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Peki bu alman modellerinin kartı falan ithalmi? Bilginiz var mı?

Cihazlar da ithal olduğu için kartları da muhtemelen ithaldir.
  • SMS63M38TR bosch bulaşık mainesini tavsiye eder msnz arkadaşlar? üretim yeri almanya mıdır ?
  • Merhaba;

BSH ın Türkiye'de de fabrikası var. Aldığınız ürünün model kodu nedir?

• Makineniz Türkiye üretimi. Plastik (polinox) tabanlı bir makine. Almanya üretimlerin kodları farklı ve tabanı çelik.

• Evet yerli üretimlerin ucuz olmasının sebebi daha düşük malzeme kalitesi,yazılım ve işçilik kalitesine sahip olması.

• Birebir aynısının Almanya üretimlisi yok. Almanya üretimliler 6 programlı olanlar, çelik tabanlı ve model kodları farklı.

• Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba

https://urun.n11.com/bulasik-makinesi/bosch-sms67ni00t-inox-bulasik-makinesi-P220171773

türkiye üretimiymiş alman üretimi bosch şuan piyasada yok sanırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.