Şimdi Ara

Yerli uçan araba Cezeri'nin prototipi görücüye çıktı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
17.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tabi tabi öyledir... dronu araba diye yutturun anca...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roby

İyi de bunun yerli olduğunu ve maket olmadığını nasıl anlıyoruz ? AA'nın yaptığı habere itimat etmemiz gerekiyorsa sıkıntı büyük.
    Teknofest İstanbul 'da Atatürk Havalimanı 'nda çok zor değil siteye gir üye ol ve gözlerinle şahit ol.

Google 'da ilk arama linkini koydum.
    https://www.aksam.com.tr/teknoloji/teknofest-2019-nerede-kayit-gerekli-mi-teknofest-etkinlik-takvimi-haberimizde/haber-1006192

Git şahit ol aa maa trt a haber boşver onları gözlerinle sen şahit ol, oda tv sözcü gerçi yapmıyor galiba bu haberleri hani olurda uykudan uyanırsınız diye sizin aydınlanmamanızı istiyorlar çünkü. :)

Allah aşkına senin için girdim oda tv 'ye şuan ve baştan aşağı bütün haberleri inceledim, bir tane mi be kardeş bir tane mi teknofest 'e dair haber olmaz.
    https://odatv.com/ Gir incele. Bu mecralarla ve a haber atv gibi mecralarla yaşarsa bir kesim iki taraf için diyorum bunu iki koyu olan kesim hiçbir zaman aydınlanamaz çünkü birileri tarafından yönetilirler kontrol altında tutulurlar.

Oda tv İzmir 'de edebiyat günleri diye haberi var sağ bölümde diyecek bir söz bulamıyorum. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: detanaoq

tabi tabi öyledir... dronu araba diye yutturun anca...
    https://www.youtube.com/results?search_query=u%C3%A7an+araba

Yeter mi yetmezzzz
    https://www.youtube.com/watch?v=u3F45WNQtoQ

Ah dur bu 3 tekerlekli olamaz 4 tekeri olması lazım ama onlar bile uçan araba diyor haber euronews 'in anlayana. :)
    https://www.youtube.com/watch?v=lMx3hIPyTmc
    https://www.youtube.com/watch?v=d7VZ7tJmkr0
    https://www.youtube.com/watch?v=CHDa_otLBvU
    https://www.technologyreview.com/f/614072/a-japanese-flying-car-has-successfully-flown-its-first-test-flight/
    https://www.mirror.co.uk/tech/flying-car-revealed-japan-could-18833716

Yeter mi laaa sana bir sürü yabancı kaynak aktardım bir sürü farklı yabancı youtube adresi ve sitesi ama yetmez senin gibilere. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Boş yazıyorsun biraz bence mpt 76 'ların teslimatını araştır, ve şuan profesyonel olarak doğu da operasyonlar yapan bütün rütbeli personeller mpt 76 'larla terörist avlıyor zaten çıkan videolar 'da çoğu video 'ya bak ellerinde mpt 76 var, üstüne son zamanlarda abd ile Türkiye 'nin Suriye sınırına örülen duvarlardan birkaç tanesi kaldırılıp sınırın ötesine geçen BMC zpt 'leri ve Abd 'nin kendisine ait olan üretim olan zpt 'leri görüyorsundur ve üstüne onları hava da koruyan Atak 'larıda görüyorsundur, daha nasıl soksun gözüne bu devlet seninde anlayacaksın. O yüzden boşuna çırpınma derim komik oluyor.

Alıntıları Göster
    Sen takıl kafana göre benim senden öğrenecek birşeyim yok. Defalarca söyledim hiç anlamadın.
    O mpt 76'yı tüm askerlere dağıttılar değil mi? Aynı g3 gibi herkeste var. Rütbeliden bana ne? Onlara hep güzel silah verilir. Bu devlet yok zamanında yüzbinlerce g3 imal etmiş bir tüfekle mi övünüyorsun?
    Bmc zpt ne alaka? Bu ülkede zpt yok muydu önceden kamyonlarla mı gidiyorlardı? Eskiden tepelerinde cobra helikopterler yoktu zaten. Ben oraya tank yazmışım sen zpt? İyi o zaman güney kıbrısla falan bir çatışma olursa onların aldığı modern rus tanklarına karşısına bunları çıkarırsın
    O atak dediğin t-129 meselesini hiç açma. Sanki çok isteyerek aldılar o italyan helikopterini.
    Benim dediğim açık eskiye laf söyleyen senin gibiler neden eskiden kalma tankı kullanıyorsunuz? O m-60 tankları kaç senesinden kalma? Kampları bombaladığın f-16'lar kaç senelerinde bu ülkeye geldi?
    Madem bu kadar iyi silahlar yaptınız gönderin iha falan kirpi ve diğerleri ne haltsa yıkın kandili yıkın kuzey suriyedeki ypgyi? Laf çok icraat gösterin. Ancak eskiler cart curt deyip f-16 kaldırmayı biliyorsunuz. Eskiler en azından parasını verip o uçağı alabilmiş. Siz parasını ödeyip uçağı bile alamadınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Sen takıl kafana göre benim senden öğrenecek birşeyim yok. Defalarca söyledim hiç anlamadın.
    O mpt 76'yı tüm askerlere dağıttılar değil mi? Aynı g3 gibi herkeste var. Rütbeliden bana ne? Onlara hep güzel silah verilir. Bu devlet yok zamanında yüzbinlerce g3 imal etmiş bir tüfekle mi övünüyorsun?
    Bmc zpt ne alaka? Bu ülkede zpt yok muydu önceden kamyonlarla mı gidiyorlardı? Eskiden tepelerinde cobra helikopterler yoktu zaten. Ben oraya tank yazmışım sen zpt? İyi o zaman güney kıbrısla falan bir çatışma olursa onların aldığı modern rus tanklarına karşısına bunları çıkarırsın
    O atak dediğin t-129 meselesini hiç açma. Sanki çok isteyerek aldılar o italyan helikopterini.
    Benim dediğim açık eskiye laf söyleyen senin gibiler neden eskiden kalma tankı kullanıyorsunuz? O m-60 tankları kaç senesinden kalma? Kampları bombaladığın f-16'lar kaç senelerinde bu ülkeye geldi?
    Madem bu kadar iyi silahlar yaptınız gönderin iha falan kirpi ve diğerleri ne haltsa yıkın kandili yıkın kuzey suriyedeki ypgyi? Laf çok icraat gösterin. Ancak eskiler cart curt deyip f-16 kaldırmayı biliyorsunuz. Eskiler en azından parasını verip o uçağı alabilmiş. Siz parasını ödeyip uçağı bile alamadınız.

Alıntıları Göster
    Vallahi bana edebiyat yapma, öyle kolay olsa idi ABD ırak 'a 1,5 trilyon dolar harcayıp başarısız olmazdı bugün o abd pkk lılar ölmesin diye oyalama taktikleri uyguluyor neden acabaaaaaa afganistan ırak vietnam abd için yeteri kadar tarih anlatır istediğini aldı diye filmlerinde gösterir propaganda yapar batı özeniciler de inanır aşık olur, ama abd 'nin istediğini almasının ardında gördüğü zararı kimse hesap etmez işine gelir ama abd nin kendi vatandaşları anlatıyor bunu biz savaşa karşıyız diyor abd 'nin senatörlerine ayrıca bu yaptığınız çok büyük paralara mal oluyor diyor ekonomimiz etkileniyor diyor 2010 buhranını bilirsin abd nin paso dolar salmasını bilirsin piyasaya ne garip dimi aynı zamanlar ırak afganistan zamanları her şeyin bir bedeli var abd de bedelini ödedi. Şimdi kurduğu sistem ırak 'taki sistemi kaybetmek istemiyor çok gördük pkk nın elinden çıkan bilmemne füzelerini bazukalarını bugün bitiremiyorlar diye ağlayacağına o övdüğün g3 ve m 60 tankları ile neden bitiremedi geçmişteki Türkiye 'dekiler haaa 35 bin şehit akp den önce bile deniyordu bu ülke de ve 1,1 trilyon dolar zarar bugün bunu ekle italya ile aynı gsyhi 'ye sahip oluyorsun ama oldurtmadılar zamanında pkk ile uğraşın dediler f 16 'lar ile dağları bombaladık döndük. Şimdi bir şeyler yapılıyor arkadaş yazmış 80 bin mpt 76 dağıtılmış g3 'ten kurtuluyoruz artık kendi mermimizle silahımızla sıkıyoruz kalkmış bana atak a girme diyorsun abd araba fabrikasını ilk 1906 'larda kuruyor o da alman baskısından kaçan Henry Ford ile Ford 'u kurarak forf bugüne geliyor 1906 'dan bugüne sen ise 2004 'lerdemi 2008 'lerdemi ne atak 'ı uçuracağım diyorsun ve sen kızıyorsun neden t 129 muşşşş on sene de atak 'ın geldiği durum ortada atak 2 için kendi motoru konması çalışmaları ilerliyor 1400 beygirlik motor atak 2 ye konuşlanacak diyor dese ya italyanlar hadi sıkıysa koy diye benim dediğim olur diyebilse yaaaa chinook alıyoruz türk silahlı kuvvetleri yazıyor us army köşesinde duruyor koyabilsek ya Türk bayrağını amaaa abd malı oooo ama atak 'a koyuyoruz Türk ismi de veriyoruz ve 1400 beygir motoru da koyacağız atak 2 de olacak teröristler de geberecek sen daha t 129 dan bahsetme de bana. Ehhhhhhh heyyyyyyyyy vanishhhhhhhhh. :)

• Hiç havalandigi video varmi çok kısada olsa?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xAdli

Bu mesaj silindi.
    Yerli uçan araba Cezeri'nin prototipi görücüye çıktı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cezeri nedir ya... Cezerye gibi... Türkçe bir isim koymak varken neden cezeri.

• Isim iyi düsünülmüş, cezerinin çok eski el yazmasi minyatür kitabinda yüzyillar sonra yapilabilmis teknolojik aletler var. Umarim bu proje basarili olur.

• rte ailesinden sadece bu adamı seviyorum yapıyorum dediyse yapar . ihalardaki başarısı yeterli güvence alt yapıları var.

• quote:

Tesla 'nın ürettiği araçların kodları zaten açık kaynak kodlu sen ne diyorsun üye, uyanda balığa gidelim.

Diğer yazdıklarına cevap vermeye bile gerek yok tipik zihniyete göre yorum yapmışsın, yukarıdaki cümlemde sana cevap olsun az araştır da gör açık kaynak kodlarını istersen indir de sende bir Tesla yap. :) tabi yapabilecek yeteneklere sahipsen. :)

Alıntıları Göster
    yarı cahillik size özgü, ahaber izlemekten ingilizce öğrenmeye fırsat bulduysan buyur.
    https://edition.cnn.com/2019/03/22/tech/tesla-xiaopeng-motors-lawsuit/index.html

yada trt izleyip, kendini harikalar diyarında sanmaya devam edebilirsin.

• quote:

Geçen akşam haber yapıldı aç haberleri incele, et tüketiminde tavuk dahil edilirse dünya 'da sayılı ülkeler arasına giriyor muşuz tavuk dahil edilmezse de ortlamanın üzerinde kalıyor muşuz 6,5 kilo mu ne dünya ortalaması biz de 8 'lerde mi ne imiş aklımda kalmadı değerler ama show haber birkaç gün olmadı bu haberi yapalı.

İşte ülkende tüketim çılgınlığı elektronikten tut yeme içme de nirvanaya ulaştı bu yüzden de kaynaklar yetmediği için ülke de ithal et yapılmak zorunda kalıyor ama bazı sol kesimcikler var yaa onlar sanıyor ülkemiz et üretmiyor artık diye işte anlatamazsın bunu bir kesime anlamadıkları içinde akp iktidar oluyor bunları gördüğü için. akp döneminden önce 64 milyon nüfus üstüne 80 milyona dayanmışsın yüzde 35 'ler de artış yaşayan ülken var üstüne de 2010 2018 'lere kadar bir büyüme yakalıyorsun ve herkes çatır çatır iphone 'den tuttttttt et tüketimini arttırıyor ülke artık üretime yetmiyor ihtiyacı karşılamak için ithal almak zorunda kalıyor ama ne yazıyorum ki hepinizin dolabında etler o biçim beni kendinizi kandırırsınız ama Allah görüyor siz ya da bir kesim düşünsün nasıl hesap vereceklerini.

Tekirdağ 'lıyım ailem akrabalarımda arkadaşlarımda bir sürü chp 'li var ve hepsinin evlerini dolaplarını görüyorum ve bu sözü yapıştırıyorum ve diyorum ki her ay evinize 3 5 kg. et giriyor ama çıkıp sağa sola diyorsunuz et bulamıyoruz alamıyoruz sizin derdiniz neden 3 5 alıyoruz niye 10 kg. alamıyoruz diye ağlama peşindesiniz diyorum asdfngsdaçfnaçsdfn diyorlar bana. Desinler. Anca kendilerini kandırırlar.

Alıntıları Göster
    Akp nin nasıl iktidar olduğunu biz İstanbul seçimlerinin tekrarlanması esnasında gördük. Eski Akp milletvekilleriniz de referandumdan nasıl hayır çıktığını, nasıl kıvırıldığını da açıkladı. Sandıklardan akp çıkmıyor kısacası, neyse, o konulara hiç girme istersen.

O bahsettiğin et tüketimi haberini seyretmiştim Show tv de, izlerken de kahkahalarıma engel olamamıştım. Bu atv başta olmak üzere, sizin medya beni çok güldürüyor, seyrediyorum yani. Elinin altında internet var, hiç mi bunları yazarken bi bakayım demedin, dünyada et tüketimi ortalaması kaçmış,Türkiye bu ortalamanın neresindeymiş?! Sizin medya ne verirse aldığınız için, akp oylarının neden %1 olmadığı anlaşılıyor. İnterneti oyun için kullanıyorsan, başka işlere de yaradığı konusunda kulağına kar kaçırayım biraz.

Tüketim çılgınlığının kaynağını da tesbit ettik el değiştiren belediyeler sayesinde. Hani başörtülü, aynı zamanda müslüman bacınız var ya, hem milletvekili maaşı alıyormuş, hem de belediyede çalışan görünüyor, oradan da maaş alıyormuş. Bu bacılarınızdan ve hacılarınızdan milyonlarca da varmış. Daha el değiştirmeyip beslenen belediyelerdekiler ifşa da edilmedi. Ben ve çevremdekiler tüketim çılgınlığı yapamıyoruz, belediyeden ek geliri olan akp liler o tüketim çılgınlığında nirvanaya ulaşanlar. Genelleme yapma lütfen. Haramla helali ayrıştırabiliyoruz hala çok şükür.

Not: Nüfusumuz da 60 milyondan 80 milyona zevke geldiğimiz için çıkmadı. O fark, sevgili Suriyelileriniz sayesinde çıktı. Arap seviciliğinizin nirvanaya ulaşmasıdır o fark.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkman -- 19 Eylül 2019; 10:3:36 >

• quote:

Bankaları tıkır tıkır çalışıyordu dedi yaa laaa 2001 krizinden sonra İmar bankası haberlerini çabuk unutmuş herhalde, aç bak o günleri 40 küsür banka batıyor bunlardan 25 tanesi kadarı kapatılıyor ve kalanı kurtarılıyor ve o gece doların bir gece de iki katına çıktığı gece de 47 milyar tl mi dolar mı ne yok olup gidiyor amaaaaaaa sen görmemişsindir o günleri emin ol. :)

Ben ne gariptir ki akp döneminde batan banka ne gördüm ne duydum. :) İşinize nasıl geliyorsa.

Alıntıları Göster
    Sadece ona mı takıldın? Diğerlerine cevap vermeyecek misin?

O günleri hatırlıyoruz, Yahya Demirelin bankasını boşalttığını da hatırlıyoruz. Ama sonunda da tutuklandığını, cumhurbaşkanı yeğeni olmasının ayrıcalık getirmediğini de hatırlıyoruz.

Akp döneminde bankalar neden batsın? Alınan her kredi, devlet garantisi altında. Özel bankalar bu şartı almadan kuruş vermiyorlar.

Hatırlar mısın, Türkiyenin kağıt fabrikası vardı. Kasasında 10 milyon dolar olan kağıt fabrikasını 5 milyon dolara satmıştı birileri (peşkeş diyoruz). Sonra satılan kişi, fabrikadaki makineleri yurtdışına satmıştı. Sonra arazi ve fabrikasını sattı ve yurtdışına kaçtı. Bankalardan aldığı krediyi de ödemedi. Ama bankalar batmaz, çünkü devlet garanti vermişti. Zararları hazineden karşılandı (faiziyle birlikte).

Bir hatırlatma daha... Telekom u kasasında 3 milyar dolarla birlikte 5 milyar dolara, her daim sevgilimiz olan arap ırkından birine satmıştık. Telekomu teminat gösterip, bankalardan 60 milyar dolar çekip, ülkesine kaçmıştı. Özel bankaların zararları karşılandı. Devlet bankaları da görev zararı gösterip, olayı kapattı.

Bütün bunlar, dünyada doğalgaz fiyatlarının yarıya düşmesine rağmen, neden bizde 2 katına çıktığının, bugün benzin fiyatının 7 TL olmasının cevapları, laaa.

• quote:

Orijinalden alıntı: spacenet

Yapılıyor mu toplanıyor mu? Devlet aynı desteği bana versin ben daha fazlasını daha ucuza yaparım. Neden devletten ihale alanlar hep belli bir kesim, en başarılılar bunlar mı yoksa ihaleler adrese teslim mi yapılıyor? Orada TAI, Aselsan gibi dev devlet kuruluşları dururken neden belli özel şirketler bu kadar kollanıyor? Burada asıl amacın teknoloji üretmek olduğundan oldukça şüpheliyim. Bu arada bu ülkeyi üretmekten vazgeçirip Amerikanın eline bakar hale getirenler de heykel heykel diyerek aşağıladıklarınız değil. Az tarih okuyun, muhakeme edin, kafanızı kuma gömüp sadece size söylenenlere itibar etmeyin. Ha para kazanmak için gelip burada bunları yazıyorsanız bir şey diyemem, ekmek parasıdır aç kalacak değilsiniz ya.

Alıntıları Göster
    Çok cahilsiniz ya. Cehaletiniz yüzünden gerçeklerle karşılaşınca da karşıdakine hemen para için yazıyor moduna giriyorsunuz, çünkü ne dünyadan ne de memleketinizde olanlardan zerre haberiniz yok. gelmiş ürünleri özel şirketler üretiyor yazmış, çoğu proje bugün aselsan, tai, tei, roketsan gibi firmalarımızdan, ayrıca özel firmalarımızdan otokar, bmc, fnss, baykar, vestel ve bunun gibi onlarca firmamızın yerli üretimlerini kötü birşey sanacak kadar aklıevvel cahillersiniz. ABD'de bugün hangi devlet firması silah üretiyor? Locheed Martin, Boeing vs vs bunlar onlarca yıldır dünyanın en modern silahlarını üretiyor. Sana yerli üretim silahların hepsini saysam onda birini bile hangi firmanın yaptığını bilemezsin gelmiş boş boş ahkam kesiyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Akp nin nasıl iktidar olduğunu biz İstanbul seçimlerinin tekrarlanması esnasında gördük. Eski Akp milletvekilleriniz de referandumdan nasıl hayır çıktığını, nasıl kıvırıldığını da açıkladı. Sandıklardan akp çıkmıyor kısacası, neyse, o konulara hiç girme istersen.

O bahsettiğin et tüketimi haberini seyretmiştim Show tv de, izlerken de kahkahalarıma engel olamamıştım. Bu atv başta olmak üzere, sizin medya beni çok güldürüyor, seyrediyorum yani. Elinin altında internet var, hiç mi bunları yazarken bi bakayım demedin, dünyada et tüketimi ortalaması kaçmış,Türkiye bu ortalamanın neresindeymiş?! Sizin medya ne verirse aldığınız için, akp oylarının neden %1 olmadığı anlaşılıyor. İnterneti oyun için kullanıyorsan, başka işlere de yaradığı konusunda kulağına kar kaçırayım biraz.

Tüketim çılgınlığının kaynağını da tesbit ettik el değiştiren belediyeler sayesinde. Hani başörtülü, aynı zamanda müslüman bacınız var ya, hem milletvekili maaşı alıyormuş, hem de belediyede çalışan görünüyor, oradan da maaş alıyormuş. Bu bacılarınızdan ve hacılarınızdan milyonlarca da varmış. Daha el değiştirmeyip beslenen belediyelerdekiler ifşa da edilmedi. Ben ve çevremdekiler tüketim çılgınlığı yapamıyoruz, belediyeden ek geliri olan akp liler o tüketim çılgınlığında nirvanaya ulaşanlar. Genelleme yapma lütfen. Haramla helali ayrıştırabiliyoruz hala çok şükür.

Not: Nüfusumuz da 60 milyondan 80 milyona zevke geldiğimiz için çıkmadı. O fark, sevgili Suriyelileriniz sayesinde çıktı. Arap seviciliğinizin nirvanaya ulaşmasıdır o fark.

Alıntıları Göster
    Ya bırak yaaa hadi ATV a haber olsa anlarimda siz iyice kendinizi kaybetmissiniz yok bütün medya akp yönetiyormusta bilmemne bu kadar kör muhalefet olarak nefes alıp durmayın, internet varmış zaten gençlerin beynini o biçim yıkıyorlar bugün bu internet sayesinde gerçekleri ogrendiginizi sanıyorsunuz ama o interneti ABD İngiltere nin dediği olduğundan haberiniz yok acaba internet dediğin yerden öğrendiğin kaynakların doğruluğu garantisine nasıl kapılıyorsun derler adama al bak internette cevabı var siz bu kafa ile daha çok kaybedersiniz. İnternet ne mi yüzde 90 u yalan bilgi ile dolu önüne gelenin istediği bilgiyi atabildigi ve büyük ülkelerin çatır çatır istihbarat toplayabildigi sizin gibileri de süper bir şekilde kullanabildiği sistemdir işte sen de o internetin kuklası olarak burada görevini yap.

• uçan dron la bu .p

• quote:

Sadece ona mı takıldın? Diğerlerine cevap vermeyecek misin?

O günleri hatırlıyoruz, Yahya Demirelin bankasını boşalttığını da hatırlıyoruz. Ama sonunda da tutuklandığını, cumhurbaşkanı yeğeni olmasının ayrıcalık getirmediğini de hatırlıyoruz.

Akp döneminde bankalar neden batsın? Alınan her kredi, devlet garantisi altında. Özel bankalar bu şartı almadan kuruş vermiyorlar.

Hatırlar mısın, Türkiyenin kağıt fabrikası vardı. Kasasında 10 milyon dolar olan kağıt fabrikasını 5 milyon dolara satmıştı birileri (peşkeş diyoruz). Sonra satılan kişi, fabrikadaki makineleri yurtdışına satmıştı. Sonra arazi ve fabrikasını sattı ve yurtdışına kaçtı. Bankalardan aldığı krediyi de ödemedi. Ama bankalar batmaz, çünkü devlet garanti vermişti. Zararları hazineden karşılandı (faiziyle birlikte).

Bir hatırlatma daha... Telekom u kasasında 3 milyar dolarla birlikte 5 milyar dolara, her daim sevgilimiz olan arap ırkından birine satmıştık. Telekomu teminat gösterip, bankalardan 60 milyar dolar çekip, ülkesine kaçmıştı. Özel bankaların zararları karşılandı. Devlet bankaları da görev zararı gösterip, olayı kapattı.

Bütün bunlar, dünyada doğalgaz fiyatlarının yarıya düşmesine rağmen, neden bizde 2 katına çıktığının, bugün benzin fiyatının 7 TL olmasının cevapları, laaa.

Alıntıları Göster
    He aynen bana diye de çıkmış karşıma oda TV okuyup geliyor işte tam komedisiniz boyle de kalacaksınız. Telekom un zararını kurtaran banka ve bankalar hiç batmiyor ve Telekom batmiyor çatır çatır hala hattım çekiyor internetime şuan Türk Telekom dan girip sana yazıyorum ama bir siz doğrusunu biliyorsunuz.

Oda TV yı aç bak teknofest için bir tane haber göremedim yapmamış neden acaba senin gibileri kontrol etmeleri lazım dimi. ;)

• nesi araba bunun
  • quote:

Ben söyleyim süper zeki arkadaş.

Vida yapamayan ülke vardı ya, ha,o ülke kendi şekerini, kağıdını, kumaşını, beyaz eşyasını yapıyordu. Madenlerini kendi çıkarıyordu. Tarımda dışa bağımlı değildi. Bankaları tıkır tıkır çalışıyordu. Vida mı yapamıyordu? Koç laSabancıya sor bakalım, vidaları dışardan mı alıyorlarmış?

Şimdi silah mı üretiyor? Hangi silahı? Bildiğim kadarıyla motor bulamadıkları için Altay tankı yatıyor. İha ve siha mı? Onların hiçbirini devlet üretmiyor. Yabancı ortaklı şirketler üretip, devlete satıyorlar. Tank Palet fabrikasına 50 Milyon TL bulamayıp sattıkları, yerine de 80 Milyona Mercedes aldıkları gibi.

Alıntıları Göster
    O dediklerini hala yapıyor, hatta kat kat fazlasını yapıyor. TR dünyada tarımsal üretim cirosunda 6. sırada. Bankaları tıkır tıkır işliyordu lafına çok güldüm ya ahahahahhaha 2001 de 10 tane banka batmamış mıydı ya ahahahahh İha siha devlet üretmiyor yazmışsın bir de, TAİ kimin acaba, ANKA, AKSUNGUR'u uzaylılar mı üretiyor. afedersin ama çok kişiyle tartıştım da senin kadar cahil ve bol keseden atana pek rastlamadım. Özel sektöre de takılmış beyimiz, yerli firmalarımız Otokar, BMC, Vestel, FNSS ve Baykar'ın üretimleri niye bu kadar batıyor anlamıyorum. Adamlar ortak alıyorsa da ayrıca güzel, yabancı yatırım çekip arge bütçelerini güçlendiriyorlar. Neyse sizin gibi cahillere ne kadar anlatılsa boş bari sana devletin firmalarının yaptığı silahları sayayım belki hayatında ilk kez duyacağın silahların ne olduğunu öğrenirsin, ortamlarda kendini rezil etmezsin.

TAİ:
    Anka, Anka S İHA/SİHA
    Aksungur SİHA
    Atak Saldırı helikopteri
    Hürkuş, Hürkuş C Eğitim ve Yakın hava destek uçağı
    Gökbey Genel Maksat helikopteri
    Göktürk 2 Gözlem uydusu

Aselsan:
    Aselflir, Cats EOS
    Aselpod hedefleme podu
    Zoka torpido aldatıcı
    Stamp 12,7 mm Uzaktan komutalı top
    Stop 25 mm uzaktan komutalı top
    Muhafız 30 mm uzaktan komutalı top
    Pençe 30 mm uzaktan komutalı silah istasyonu
    Sarp uzaktan komutalı stabilize silah sistemi
    Acar ve alper gözetleme radarları
    Sarper sentetik açıklıklı radar
    serdar sahil gözetleme radarı
    serhat havan tespit radarı
    elektronik harp sistemleri
    elektrikli motor sistemleri
    daha onlarca alt sistem, ürün vs saymakla sığmaz buraya.

Sage:
    Som, Som J seyir füzesi
    HGK Hassas güdüm kiti
    KGK kanatlı güdüm kiti
    NEB nüfuz edici bomba
    Mam-L, Mam-c, Umtas, Omtas, Karaok, cirit antitank, antipersonel füzeler,
    Gökdoğan ve Bozdoğan hava-hava füzeleri

Roketsan:
    TR-107 ve TR-122 ÇNRA
    TRG-300, TRG-122, TRG-230 güdümlü füzeleri
    Bora balistik füzesi
    Hisar A, Hisar O
    Alka Lazer silah sistemi
    Cida
    Yatağan lazer güdümlü minyatür füze
    Teber hassas güdüm kiti

MKE:
    MPT-76 piyade Tüfeği
    MPT-55 piyade tüfeği
    Bora keskin nişancı tüfeği
    107 mm ÇNRA
    Fırtına 155 mm Kundağı Motorlu Obüs
    Yavuz 155 mm Kamyona monteli Obüs

Sedef Tersanesi:
    Milgem
    İ sınıfı Fırkateyn

Bu firmalarımızın Hürjet, TF/X, Milli Denizaltı, TF2000 Hava savunma fırkateyni, Atak 2 gibi çağ atlatacak projelerini saymadım bile.
    Bunların dışında Otokar, FNSS, BMC, Baykar, Vestel, Katmerciler, Nurol Makina, STM gibi daha birçok firmamızın yaptığı yerli onlarca silahı yazsam sayfayı kaplar. Neyse cahil arkadaş biraz malumatın olması için hali hazırda devam eden teknofest'i bir ziyaret et. Altay tankını gör, Milli muharip uçağımızın Mock-up'ını gör, sınıfının en iyisi olacak Akıncı Siha'yı, yerli motorlu Aksungur Siha'yı, Atak'ı, Hürkuş'u, Hürjet moc-up'ı, Atak 2 Mock-up'ı gör biraz gururlan, biraz milli duyguların kabarsın, aşağılık komplekslerinden kurtul, iyi gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hollowman_ -- 19 Eylül 2019; 17:45:48 >

• araba demekle hata ettiler simdi buna bi otv cakarlar bide ustune kdv en az 20milyon tl ye satilir
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.