Şimdi Ara

yerli turistin iki kat fazla ödeyip tatil yapması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
4.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ingiltere'den türkiye'de rastgele seçilmiş bir otele tatile gelen ingiliz turist ile aynı otele türkiye'den gitmek isteyen yerli turistin karşılaştırmasını yaptım. öyle görünüyor ki ingiliz turist aynı otelde bir haftalık tatil için 3480 tl öderken yerli turist 8202 tl ödemek zorunda. üstelik ingiliz turistin paketinin içerisinde uçak dahil.

artık resmen üçüncü sınıf bir dünya ülkesi olduğumuzu kabul etmemiz ve hastalığı tedavi için önce teşhis etmemiz gerekiyor.

https://eksisozluk.com/yerli-turistin-iki-kat-fazla-odeyip-tatil-yapmasi--6061050?a=popular

• 2-3 ay önce alırsan aynı olur büyük ihtimalle

Simdiden 2020 nin rezervasyonunu aldığı soyleniyor yabancı tur şirketlerinin

Türkiye'de asgari ücret 2-3 yıla kadar 250 dolara kadar düşecek buda ülkeyi ucuz tatil ülkesi yapacak

Umarım AKP gider Türkiye'deki bütün şirketler yabancılara geçmez AKPyi vatan haini ilan edip eski anlaşmaları iptal etme imkanı elde edebilelim
    bu adaletsizlik artık nereye kadar sürecek ?

bazılarınız diyecek yerli esnaf onları hallediyor diye

ben onada karşıyım ben kazıklamayada karşıyım kendi vatanımızda adam akıllı tatil yapamadığımızada karşıyım

burası bizim ülkemiz sorsan ama ne ev ne araba ne adam gibi tatil ne adam akıllı kullanabildiğimiz plaj ne adam akıllı yapabildiğimiz tatil alışverişi var

bunun hiç bir izahı olamaz bu olay fransada olsa örnek veriyorum ingilizler ispanyollar frnasada fransızlardan daha uucza tatil yapıp daha lüks yerlerde kalsa 10 kuruş zam için parisi yakan fransız halkı neler yapar.

ama bizim ülkede kimseden çıt yok
    30 yıllık ankaralıyım. bugune kadar antalya alanya dışında tatil yeri görmedim. o da otel falan değil sefalet içinde 5 parasız geçen tatiller. en son 2015 de antalya'ya gittim. 5 senedir tatil nedir bilmiyorum. elin suriyelisi 5 yılda benden daha çok tatil yapmıştır. olsun onlar ümmet kardeşimiz.
    Alanyada 5 yıldızli bir otelde 2 kişi 7 gece 8 gün erken rezervasyon ile 3.100 Tl ye kaldık.Aynı otelin oda satışını yapan rus bir xx firmanın sitesinde 7 gece 8 gün 2 kişi 520 dolar(rubleden dolara çevirdim) yazıyordu ki bu erken rezervasyon değil hemen ertesi gün içindi. Erken rezervasyon olmayıp türk xx sitesinden baktığımda ise aynı tarihlerde 7.000 tl ye geliyordu neresinden tutarsanız tutun tam bir saçmalık adamlar kişi başı günlük 20-30 dolar arasında kalırken biz 500 tl ye kalıyoruz.

Oteldeki anım:Otel gece klüplerine tur düzenliyordu bende ne kadar dedim 65 tl dediler, eee yandaki ruslara 10 dolar dediniz bana niye 65 birim onlara 10 birim sonuçta kendi ülkemizdeyiz birim bazında niye hareket etmiyorsunuzda hemen kurla çarpıyorsunuz zaten otele gelirken yeterince çarpılıyoruz bari bunda yapmayın dedim malesef Türklere karşı uygulamalar böyle bütün fiyatlar döviz üzerinden belirleniyor sonra Türk lirasına çarpıyoruz dediler bende inatla xx firmasının yine turuna giderek otelin verdiği fiyatın yarısına aynı fiyata gittim.
  • bu adaletsizlik artık nereye kadar sürecek ?

bazılarınız diyecek yerli esnaf onları hallediyor diye

ben onada karşıyım ben kazıklamayada karşıyım kendi vatanımızda adam akıllı tatil yapamadığımızada karşıyım

burası bizim ülkemiz sorsan ama ne ev ne araba ne adam gibi tatil ne adam akıllı kullanabildiğimiz plaj ne adam akıllı yapabildiğimiz tatil alışverişi var

bunun hiç bir izahı olamaz bu olay fransada olsa örnek veriyorum ingilizler ispanyollar frnasada fransızlardan daha uucza tatil yapıp daha lüks yerlerde kalsa 10 kuruş zam için parisi yakan fransız halkı neler yapar.

ama bizim ülkede kimseden çıt yok
  • 2-3 ay önce alırsan aynı olur büyük ihtimalle

Türkiye'de asgari ücret 2-3 yıla kadar 250 dolara kadar düşecek buda ülkeyi ucuz tatil ülkesi yapacak

Umarım AKP gider Türkiye'deki bütün şirketler yabancılara geçmez AKPyi vatan haini ilan edip eski anlaşmaları iptal etme imkanı elde edebilelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

2-3 ay önce alırsan aynı olur büyük ihtimalle

dünyanın vergisini aldıkları bu vatandaşa adam akıllı 1 gün tatili bile layik görmüyorlar
  • Sozlukten gorup buraya baslik aciyorsunuz iyi guzel de sozlukte yazilanlari okusaniz zaten bisinin kisi basi 555£ digerinin ise 2 yetiskin 8202₺ oldugunu goreceksiniz.
  • Yabancı turist gelmeyince ağlamayı bilirler ama teşvik teşvik diye. Bu ülkede kendi vatandaşına her şey kazık sadece tatil değil. Lüks bize lüks neyimize gerek

• Kendi ülkemize turist olduk

• quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

dünyanın vergisini aldıkları bu vatandaşa adam akıllı 1 gün tatili bile layik görmüyorlar

Alıntıları Göster
    Bunun nedenini bir konuda açıkladım

Türkiye'de vergiler neden yüksek? Siyasetçinin halkı kontrol etme köpeği ,maymunu yapma isteğinden ve halkında bunu kabul etmesinden kaynaklanıyor

21 yaşında emeklilik 38 yaşında emeklilik 50 yaşında emeklilik + 100 sene emekli maaşı + 4-5 saat torpilli memurluk + şirket vergilerin silinmesi +18milyon kişiye bedava gıda kömür giysi dağıtılması

Bunun sonucunda %300 vergi + siyasilerin yolsuzluğun göz yumulması vs.

Herkes muz peşinde fakat karşılığında ne verdikleri umurlarında değil

Ama umurlarında olacak hiçbir şeyin karşılıksız olmadığı anlaşılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 4 Haziran 2019; 16:56:32 >

• Çözüm çok basit ama bu forumda bile %80 istemez.

Nereden buldun gelmezse böyle gider.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Urgupte cave otelde calisan resepsiyonist olarak yabanci turiste verdigimiz acentw fiyati cift kisilik oda gecelik 100dolar yarim pansiyon , kapi musterisine ise 800tl oda kahvalti . Bana kalsa turk sokmam otele ,cinlisini japonu tercih ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Çözüm çok basit ama bu forumda bile %80 istemez.

Evet katılıyorum.nerden buldun yasası gece 12.00 de çıkarılmalı.ama önce meclistekiler engeller

• DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle. Adam karı koca memur ankara çukurambar da milyonluk dairesi var.

Amerikada gibi IRS kurumu olacak soracak kardeşim nasıl aldın sen bu daireyi nereden kaldı para, kredi mi çektin,?

Ama ülkenin çoğu istemez çünkü vergisiz para ile geçim sağlıyoruz çoğunlukla

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Çözüm çok basit ama bu forumda bile %80 istemez.

Nereden buldun niçin kalktı ona bakmak lazım... Herkes parasını malta'ya , ceyman adalarına, Man adasına , Panama'ya vs kaçırıyordu

Kaçan kaçtı bari gelsin de ülkeye faydası olsun diye bu kanun kaldırıldı

Peki niçin kaçırıldı asıl ona bakmak lazım? Çünkü %300 vergi olan yerde para kazanman için ya siyasilerle iş yapman yada maliyecilere rüşvet vermen yada başka yöntem bulman gerekir... Türkiye'de Trump gibi yada Steve jobs gibi j.bezos gibi zengin olma şansın yoktur

Türkiye'nin en zengini şu an İngiliz kraliyetinin koruması altında olduğu söyleniyor , enerji ve medya imparatorları herşeyini satıp kaçtılar Türkiye'den

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 4 Haziran 2019; 17:35:13 >

• Kısmen doğru Ama illegal çok para kazaniliyordu. Sebepleri derin ama kamu kısmına özellikle çok dikkatli bakmak lazım.

Vergi adaletsizliği bu şekilde hep sürer

• ben yerlituriste yapilan uygulamayi destekliyorum amac yerlituristi yurtdisina yonlendirip kulturlenmesini saglamaktir

Git kardesim yaltaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan66

ben yerlituriste yapilan uygulamayi destekliyorum amac yerlituristi yurtdisina yonlendirip kulturlenmesini saglamaktir

Git kardesim yaltaya
    Sanırım parantez içinde ünlem koymayı unutmuşsun

Şimdi gelen turistin parası kışın doğalgaz parası,elektrik -benzin parası olacak bırak yaltayı yabancı turist varken yerli turisti sokmayın otele diye genelge bile çıkartırlar

Pasaport ücretleri ne oldu bilmiyorum ama onuda artırırlar yılbaşı ülke dışına gidemeyen %95 vardır herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 4 Haziran 2019; 20:35:53 >
  • 30 yıllık ankaralıyım. bugune kadar antalya alanya dışında tatil yeri görmedim. o da otel falan değil sefalet içinde 5 parasız geçen tatiller. en son 2015 de antalya'ya gittim. 5 senedir tatil nedir bilmiyorum. elin suriyelisi 5 yılda benden daha çok tatil yapmıştır. olsun onlar ümmet kardeşimiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FD1540C7 -- 4 Haziran 2019; 20:34:44 >
  • Yahu ne alaka. Aylar önceden tur şirketiyle rezervasyonunuzu yaptırın. Aynı fiyat olduğunu göreceksiniz.

• Müslüman tatil yapmaz bunlar batı işi kafir işi, apartmanın bahçesinde mangal yapın oturun ne tatili ne eğlencesi

Ha diyorsanız ben cenneti garantilemek istemiyorum, tatil eğlence istiyorum yapamazsam isyan edecem dinden imandan çıkacam, buyurun yapın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.