Şimdi Ara

Yerli Roketimiz Sonunda Göklerde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kütahya’nın Hisarcık ilçesi 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin ürettiği yerli roketin ilk fırlatma denemesi başarıyla gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesinde Biyoloji Öğretmeni Ahmet Can ve Matematik Öğretmeni Sait Bütün ile Nilgül Türkaslan, Havva Çalışmaz, Ahmet Beler ve Hamza Keleş isimli öğrencilerden oluşan ekip tarafından yapımı tamamlanan ve Bilim Şenliği’nde sergilenecek roketin ilk fırlatma denemesi futbol sahasında başarıyla tamamlandı. Okul Müdürü Mustafa Şahin’in adının verildiği ’MŞ1’ roketinin ilk denemede başarılı olması proje ekibinin yüzünü güldürdü.

Projeyi yürüten ekipte yer alan Matematik Öğretmeni Sait Bütün, Bilim Şenliği için Roket Projesi fikrinin öğrencilerden geldiğini belirterek, ”İlk etapta imkansızmış gibi görünse de gerek öğrencilerin anlatımı, gerekse izlediğimiz videolardan sonra roket projesini başarabileceğimizi anladık” dedi.

"Amacımız öğrencilere başarabileceğini göstermek"

Kaynak:https://www.karar.com/kutahya/lise-ogrencilerinin-yerli-roketi-gokyuzuyle-bulustu-1217166
    https://www.haberturk.com/kutahya-haberleri/69225664-lise-ogrencilerinin-yerli-roketi-gokyuzuyle-bulustuilk-firlatma-denemesi-basariyla

Rokete bak boyu 53 cm, menzil 150 metre, ateşleme sistemi elektronik yakıt olarak da kimyasal kullanıyormuş.

• Avrupa ve ABD de insanlar hobi olarak ev tipi roket yapıp haftasonu etkinliklerine firlatiyorlar. Hatta etkinliklerde En yükseğe giden roket sahibi ödül aliyor. Yandaş medya milletin onlarca yıldır hobi olarak yaptığı kat kar yüksek menzilli roketlere rağmen, bu tarz haberleri yaparak, bunca bagnazligin geri kalmisligin, hukuksuzlugun yanında milleti kandırıp güzele doğru gittiğimiz algısı yaratmaya çalışıyor beyinlerde.
    Bora daha fazla menzile sahip. İhracat versiyonu olan khan füzesi 300 km.

Konuya gelirsek ilk 5 sıra ve konuyu açan kişilerin bu ülkede söz hakkının olmamasını düşünüyorum. Lise öğrencilerinin yaptığı bir şey ile dalga geçmek, küçümsemek hastalıklı zihniyetlerin ürünleri..

Yazacak çok fazla şey var ama bunların yüzüne tükürsen yarabbi şükür der. Şeyine bile takmamak lazım bunları..
  • Avrupa ve ABD de insanlar hobi olarak ev tipi roket yapıp haftasonu etkinliklerine firlatiyorlar. Hatta etkinliklerde En yükseğe giden roket sahibi ödül aliyor. Yandaş medya milletin onlarca yıldır hobi olarak yaptığı kat kar yüksek menzilli roketlere rağmen, bu tarz haberleri yaparak, bunca bagnazligin geri kalmisligin, hukuksuzlugun yanında milleti kandırıp güzele doğru gittiğimiz algısı yaratmaya çalışıyor beyinlerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baktıkça gurur duyuyorum, darısı ''yerli ufomuz semalarda'' dileğiyle
  • Kız kaçıran degil mi o?

• O kadar masrafa gerek yok.
    20 ıl öncede vardı bunlar zaten

• VirgilSollozzo kullanıcısına yanıt
    çomar kaçıran...
  • lise öğrencilerinin ve öğretmeninin kendi arasında yaptığı deneyden
    hükümete laf çakmak

muhalif insanların seviyesi (seviyesizliği)

üretilen roketsan bora 300 km menzille cevabını verdi size.
  • İstemezukçuler gelir şimdi...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • uykuadam U kullanıcısına yanıt
    Kim hükümete laf çakmış? :) yazdı da sildi mi?
    Bora daha fazla menzile sahip. İhracat versiyonu olan khan füzesi 300 km.

Konuya gelirsek ilk 5 sıra ve konuyu açan kişilerin bu ülkede söz hakkının olmamasını düşünüyorum. Lise öğrencilerinin yaptığı bir şey ile dalga geçmek, küçümsemek hastalıklı zihniyetlerin ürünleri..

Yazacak çok fazla şey var ama bunların yüzüne tükürsen yarabbi şükür der. Şeyine bile takmamak lazım bunları..

• quote:

Orijinalden alıntı: GoSSgO

Avrupa ve ABD de insanlar hobi olarak ev tipi roket yapıp haftasonu etkinliklerine firlatiyorlar. Hatta etkinliklerde En yükseğe giden roket sahibi ödül aliyor. Yandaş medya milletin onlarca yıldır hobi olarak yaptığı kat kar yüksek menzilli roketlere rağmen, bu tarz haberleri yaparak, bunca bagnazligin geri kalmisligin, hukuksuzlugun yanında milleti kandırıp güzele doğru gittiğimiz algısı yaratmaya çalışıyor beyinlerde.
    Hala devam ediyor mu bilmiyorum ama doğa koleji farklı
    Illerden öğrencileri toplayip bu etkinligi düzenliyordu.

• Kardeş SpaceX 2002 yılında 100milyon dolar ile kuruluyor, sıfırdan. Şuanki değeri 30 milyar dolar.

Bizimkiler 5 milyara saray yapıyorlar kara delik gibi her sene para yutuyor.

Sırf peyzaj bakım masrafı yıllık 110 milyon lira.
    Aylık elektrik gideri 1.5 milyon lira.
    1 yıllık temizlik maliyeti 100 milyon lira.

Buralara harcanan paralarla neler yapılmazdı. Ama olmaz, itibardan tasarruf olmaz.

Alın bakın sarayın masrafına:http://www.diken.com.tr/mimarlar-odasindan-ak-sarayin-maliyet-tablosu-en-az-45-milyar-tl/
  • Fitili yerli mi?

• Allah'ım bu günleri de gördük şükürler olsun. Milli ve yerli kızkaçıranımız göklerde sonunda. Gururdan ağlayarak yazıyorum bu satırları
  • amerika şokta

pentagon'da acil toplantı kararı alındı.
  • Liseli gençlerin bir çalışması. Neden dalga geçiliyor anlamış değilim. Bunu MSB yapmadı ki. Öyle olsa eyvallah ama değil işte... Yazık vallahi bu ülkenin gençleri aşağılamanın elit bir hareket olduğunu benimsemiş. Sorsan sen lisede okurken ne yaptın diye anca kız kestim der.
  • Lise öğrencilerinin kendi aralarında yaptıkları
    Eğlence veya deneyden hükümete laf etmeye kadar düşmüş muhalif kafalar

Buradaki tayfa
    Herhalde lisedeyken nükleer teknoloji ile uğraşıyordu

• SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Okunan yazman yokmu?
    Yazılanları okuyamıyonmu?

• Sizin gerçekten sıkıntılarınız var. SpaceX, saray, amerika vs bunların lise öğrencilerinin yaptığı şey ile ne alakadı var?

Bu konuyu buraya çekmek için bu kadar niye zorluyorsunuz. Tekrar ediyorum bu konuların lise öğrencileri ile ne alakası var?

"Yazılanları okuyamıyonmu?"

Böyle yazarsan okuyamam, ben böyle bir dil bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.